Лудогорец и Черно море завършиха 1:1 в интригуващ мач от 19-ия кръг на efbet Лига. Фахт Актау вкара за варненци в 43-ата минута, а точката за шампионите донесе резервата Якуб Шверчок с попадение в 84-ата. Равенството идва точно преди решителния мач на "орлите" с Ференцварош на 12 декември в Разград в последен двубой от груповата фаза на Лига Европа.

Срещу Черно море тимът на Станислав Генчев беше много близо до обрата и заслужаваше повече трите точки, но съдията Георги Кабаков закла "орлите", с което си навлече гнева им. Представящият се силно в Шампионска лига този сезон наш рефер и асистентите му не дадоха дузпа на Лудогорец за игра с ръка на Патрик Андраде в 73-ата минута. Малко преди края пък Кабаков отмени редовен гол на Клаудиу Кешерю, маркирайки нарушение срещу вратаря Миодраг Митрович. Телевизионните повторения обаче показаха, че попадението е редовно и "орлите" с право се чувстват сериозно ощетени.

За капак Кабаков изгони и футболист на Лудогорец с червен картон. Сисиньо беше отстранен в 90-ата минута за удар без топка срещу Исмаил Иса и домакините завършиха срещата с десет човека.

Веднага след скандалното ощетяване "орлите" взеха мерки. БЛИЦ разкри, че Лудогорец пуска жалба срещу пловдивчанина и не го иска повече в мачовете си.

Така във втори пореден кръг шампионите завършват наравно, след като преди седмица направиха 0:0 с ЦСКА в София.

Лудогорец продължава да е убедителен лидер, оглавявайки класирането с 47 точки. Вторият Левски има 39, а трети с 37 е Локомотив (Пловдив). Черно море е на петото място с 28 точки.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

През първото полувреме имаше няколко ситуации пред двете врати, като зрителите видяха гол малко преди почивката. Топката влетя в мрежата на Пламен Илиев и Черно море шокира шампионите, повеждайки в резултата. Родриго центрира отдясно, Исмаил Иса се размина с топката пред националния страж, а на далечната греда Фахт Актау я засече отблизо - 0:1.

Още в ответната атака Лудогорец можеше да изравни, но Кешерю би право в ръцете на Миодраг Митрович.

Втората част започна с натиск на "орлите", но положения липсваха. В 58-ата минута Иса пропусна да отбележи. След това отново пред „моряците“ се откри добра възможност, но Пламен Илиев спря удара на Актау.

Станислав Генчев потърси промяната, като направи подчертана офанзивна смяна - Якуб Швиерчок влезе, а Абел Анисе напусна терена. В 71-ата минута Мавис Чибота нахлу отляво и комбинира с поляка, който стреля отблизо, а Митрович изби майсторски.

Секунди след това дойде положението с играта с ръка на Андраде, при което обаче Кабаков не даде дузпа на Лудогорец. В 81-ата минута Недялков даде отличен пас към Марселиньо, който беше близо до гол, но Митрович се намеси решително и спаси.

В 84-ата минута Лудогорец най-после изравни. Сисиньо центрира отдясно към другия фланг. Там Недялков върна за Швиерчок. Полякът много майсторски си нагласи топката и я изпрати неспасяемо в долния десен ъгъл на Митрович – 1:1.

Малко след това беше и ситуацията с отмененото попадение на Кешерю. Топката бе във вратата на Черно море, а "орлите" ликуваха. Георги Кабаков обаче маркира фаул на Кешерю срещу Митрович, като по-скоро стражът на варненци се сблъска със свой съотборник, от което се възползва румънския голмайстор. Така Кабаков отново ощети шампионите, които логично бяха много афектирани и го атакуваха, искайки му обяснение.

В добавеното време на мача Стефан Баджи качи топката на главата на Швиерчок, който обаче я прати право във вратаря. След това пропуск направи и Кешерю, а в 92-ата минута Сисиньо получи червен картон за спречкване с Иса. Срещата приключи 1:1 и "орлите" вече насочват мисли към важния двубой с Ференцварош - на 12 декември (четвъртък) от 22:00 часа в Разград.

1 - Начало на мача.
4 - Опасна атака за гостите, при която Актау пусна пас към Родриго, но той не съумя да засече топката към Пламен Илиев.
6 - Вандерсон центрира, Григоре игра с глава, но се контузи при приземяването и получи лекарска помощ.
13  Лукоки изскочи на отлична позиция пред Митрович,  вратарят на гостите се намеси решително и спаси.
19 - Фахт Актау подаде на Исмаил Иса в наказателното поле на шампионите, нападателят на Черно море не успя да нанесе точен удар.
28  Лукоки засече с глава центрираната топка, тя прелетя на сантиметри от страничната греда.
31 - Сисиньо пусна отличен пас към Кешеру, който точно преди да стреля леко се подхлъзна и не успя да стреля по най-добрия начин.
35  Марселиньо пропусна отлична възможност, пращайки топката покрай гредата в аут.
43  ГОООЛ! Черно море успява да поведе в Разград - 0:1. Родриго центрира отдясно, Иса се размина с топката пред Пламен Илиев, а на далечната греда Фахт Актау я засече, изпращайки я в мрежата на "орлите".
45 - Добавеното време е 2 минути.
45+2 - Край на първото полувреме.
---------------
46 - Начало на второто полувреме.
54 - Митрович улови топката след удар на Вандерсон.
60  Пламен Илиев спаси изстрел на Патрик Андраде.
61  Лукоки стреля, топката се отклони от бранител на Черно море и последва корнер за домакините. След изпълнението му Митрович се справи и улови.
73  Tопката срещна ръката на Патрик Андраде в наказателното поле на Черно море, съдията Георги Кабаков остави играта да продължи. Шампионите с основание изразиха претенции за дузпа, които не бяха уважени. ПОДРОБНОСТИ - ТУК!!
81  Блестяща намеса на Митрович, който изби топката в корнер, Марселиньо я беше насочил право под гредата.
84  ГООООЛ! Якуб Швиерчок прави 1:1! Полякът получи подаване от Антон Недялков и прати топката неспасяемо в долния десен ъгъл на Митрович.
86
OTMEНЕН ГОЛ! "Орлите" вкараха топката за втори път във вратата на гостите, Кабаков обаче отмени попадението, маркирайки фаул срещу Митрович.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+1  Митрович с ново спасяване, не позволява на Швиерчок отново да му вкара.
90+2   ЧЕРВЕН КАРТОН за Сисиньо, който удари Иса без топка.
90+4 - Край на мача. Черно море и Лудогорец завършиха 1:1.

Лудогорец: 23.Пламен Илиев, 3.Антон Недялков, 4.Сисиньо , 2.Рафаел Форстър, 21.Драгош Григоре, 25.Стефан Баджи, 12.Абел Анисе (63  70.Якуб Швиерчок ), 92.Джоди Лукоки (67  13.Maвис Чибота), 84.Марселиньо, 88.Вандерсон (83  11.Станислав Манолев), 28.Клаудиу Кешерю
Резерви: 33.Ренан дос Сантос, 11.Станислав Манолев, 30.Козмин Моци, 5.Георги Терзиев, 18.Светослав Дяков, 70.Якуб Швиерчок, 13.Мавис Чибота
Старши треньор: Станислав Генчев

Черно море: 18. Миодраг Митрович, 5.Стефан Станчев, 6.Виктор Попов , 27.Даниел Димов , 44.Димитрис Хантакиас , 93.Фахт Актау  (88  20.Жордао Кардосо), 35.Мартин Минчев, 11.Мехди Букаси  (50  8.Емил Янчев), 72.Родриго Енрике (46  38.Аристоте Ндонгала), 7.Патрик Андраде, 9.Исмаил Иса
Резерви: 25.Иван Дюлгеров, 8.Емил Янчев, 31.Лъчезар Йорданов, 46.Велислав Василев, 38.Аристоте Ндонгала, 3.Денислав Ангелов, 20.Жордао Кардосо
Старши треньор: Илиан Илиев

Легенда: гол , автогол , жълт картон  , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация