Българският шампион Лудогорец загуби категорично от унгарския първенец Ференцварош с 0:3 в контролна среща, която се игра в австрийския курорт Бад Харинг. Бившият футболист на Ботев (Пловдив) Маркиньос (54) и Хенри Уинго (80, 90+1) бяха точни за убедителния успех на "маджарите".

В началото унгарците опитваха да задържат топката за по-дълги периоди от време, а възпитаниците на Анте Шимунджа трябваше повече да се бранят. Чистите положения в срещата липсваха и в първите 20 минути имаше само по един по-опасен удар към двете врати. В началото на мача Бърнард Текпетей стреля от малко над 10 метра, но не уцели вратата.

В 20-ата минута Токмак Нгуен отправи силен изстрел по земя по диагонала вдясно от Слуга, но вратарят на българския шампион изби в корнер. Шест минути след това Текпетей бе изведен зад защитата от Мануел Шоу, но завършващият изстрел на ганаеца бе слаб и топката мина встрани от вратата. В края на първата част Мануел Шоу и Франк Боли се спречкаха и се наложи съотборниците им да ги разтървават, за да не се стигне до по-сериозни ексцесии.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

След почивката в 54-ата минута натискът на Ференцварош даде резултат при бърза контраатака. Адама Траоре проби по дясното крило и подаде към негов съотборник, който центрира в наказателното поле. Там Симон Слуга боксира топката, но я прати на крака на бившия футболист на Ботев (Пловдив) Маркиньос, който от малко по-малко от 10 метра прати топката в мрежата за 0:1.

Атаките на Ференцварош продължиха и Слуга се наложи да се намесва решително на няколко пъти, като в 62-ата минута отрази опасен удар на Матс Кностер.

В 80-ата минута топката отново влезе в мрежата на Лудогорец. Мануел Шоу не действа концентрирано и позволи на топката да стигне до Маркиньос. Бразилецът я върна към връхлитащия Хенри Уинго, който от средна дистанция се разписа за 0:2.

В добавеното време влезлият като резерва Хенри Уинго получи топката на около 30 метра от вратата и с мощен шут я порази за втори път, оформяйки крайното 0:3.

До този момент балансът от срещите между двата отбора е 1 победа за Лудогорец, 1 равенство и 3 успеха за унгарския тим, като головата разлика е 9:7 в полза на Ференцварош.

ЛУДОГОРЕЦ – ФЕРЕНЦВАРОШ 0:3
0:1 Маркиньос (54), 0:2 Хенри Уинго (80), 0:3 Хенри Уинго (90+1)

ЛУДОГОРЕЦ: 12. Симон СЛУГА, 5. Георги ТЕРЗИЕВ, 9. Игор ТИАГО, 14. Дени ГРУПЕР, 21. Жан КАРНИЧНИК, 23. Мануел ШОУ, 24. Оливие ВЕРДОН, 37. Бърнард ТЕКПЕТЕЙ, 82. Иван ЙОРДАНОВ, 95. КАУЛИ, 99. Ихинио МАРИН
Резерви: 1. Серджио ПАДТ, 69. Дамян ХРИСТОВ, 3. Антон НЕДЯЛКОВ, 4.СИСИНЬО, 6. Шакил ПИНАС, 7.АЛЕКС САНТАНА, 8. Клод ГОНСАЛВЕШ, 10. Матиас ТИСЕРА, 19. Пиерос СОТИРИУ, 32. Игор ПЛАСТУН, 64. Доминик ЯНКОВ, 73. РИК ДЖОНАТАН, 75. Петър ГЕОРГИЕВ, 90. Спас ДЕЛЕВ, 91. Александър ГАНЧЕВ
Треньор: Анте ШИМУНДЖА

ФЕРЕНЦВАРОШ: 90. ДУБИУС, 10. Токмак НГУЕН, 13. Андерсон ЕСИТИ, 15. Аднан КОВАЧЕВИЧ, 16. Кристофер ЗАКАРИАСЕН, 21. БОТКА, 23. Лоранд ПАСКА, 60. Адама ТРАОРЕ, 62. Матс КНУСТЕР, 70. Франк БОЛИ, 93. Айса ЛАЙДУНИ
Резерви: 1. Адам БОГДАН, 5. Мухамед БЕШИЧ, 11. ЗУБКОВ, 14. Форчън БАСЕЙ, 17. Елдар СИВИЧ, 19. Балинт ВЕЧЕЙ, 27. Ксавие МЕРСИЕ, 28. Карлос АУСКИ, 31. Хенри УИНГО, 44. Степан ЛОНЧАР, 50. МАРКИНЬОС, 76. Кристиан ЛИСТЕШ
Треньор: Станислав ЧЕРЧЕСОВ

По-интересното по минути
1 - Начало на мача
2 - Далечен неточен удар на Текпетей
12 - Удар на Текпетей минава встрани от вратата
20 - Опасен удар на Токмак Нгуен, то Слуга изби в корнер
26 -  Бърнард Текпетей продължава да тормози защитата на Ференцварош и след пробив стреля към вратата, но топката излезе в аут
39 - Вратарят на Ференцварош Дубиус парира удар на Игор Тиаго, който беше изведен в добра позиция от Жан Карничник
41 -  Отлична намеса на Симон Слуга след удар на Франк Боли в рамките на вратата
45+2 Край на първото полувреме
---------------------
46 - Начало на второто полувреме
54 - ГОЛ за Ференцварош! Бившият играч на Ботев (Пд) Маркиньос направи добавка на избита от вратаря Слуга топка и вкара за 0:1
62 - Слуга отрази опасен изстрел с глава на Матс Кностер след изпълнение на корнер
77 - Удар на Матиас Тисера беше блокиран
79 - Маркиньос напредна по левия фланг и центрира в наказателното поле, където нападател на символичните гости стреля, но Слуга спаси с крак
80 - ГОЛ за Ференцварош! Мануел Шоу не действа концентрирано и позволи на топката да стигне до Маркиньос, който я върна към връхлитащия Хенри Уинго и той се разписа от средна дистанция за 0:2
90+1 - ГОЛ за Ференцварош! Влезлият като резерва Хенри Уинго получи топката на около 30 метра от вратата и с мощен шут я порази за втори път, правейки резултата класически 0:3
90+2 - Край на мача! Ференцварош разби Лудогорец с класиката 3:0

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Лятна подготовка 2022