Монтана поведе и загуби у дома от шампиона Лудогорец с 1:3 под проливния дъжд на стадион "Огоста" в мач от десетия кръг на efbet Лига. Гостите бяха водени от временния треньор Станислав Генчев, след като вчера обявиха, че се разделят с Павел Върба и щаба му след загубата от Антверпен с 1:2 в първия мач от груповата фаза на Лига Европа. Тони Тасев (2) изведе домакините напред, а Ихинио Марин (10) изравни и шест минути по-късно се контузи тежко, като бе заменен от Елвис Ману (52), който направи обрата пълен. Доминик Янков (86) пък оформи крайния резултат.

Жозуе Са направи своя официален дебют за шампионите, а Светослав Дяков се завърна в титулярния им състав. Кешеру, Козмин Моци и Драгош Григоре останаха извън групата на Лудогорец.

Още във 2-ата минута домакините поведоха с гол на Тони Тасев, който получи топката в наказателното поле и финтира Икоко, след което шутира през краката му и вкара третото си попадение от началото на сезона за 1:0.

Гостите реагираха и в 10-ата минута изравниха чрез Ихинио Марин, който бе оставен непокрит при центриране от корнер и преодоля Макенджиев за 1:1. Шест минути по-късно Николай Минков пробва да изненада Владислав Стоянов с шут от далечна дистанция, но стражът на "орлите" изби.

В 21-ата минута голмайсторът за гостите Ихинио Марин напусна терена принудително, изнесен на носилка след влизане в краката му на Раян Сенхаджи. На негово място в игра се появи Елвис Ману. Минута след това удар на Абел Анисе беше париран от Макенджиев.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Лудогорец бе на път да стигне до пълния обрат, но Макенджиев спаси шут на Текпетей в 32-ата минута и се намеси на два пъти в 38-ата минута след центрирания от корнер на Каули и удари на Анисе и Дяков. Четири минути след това Каули отправи неточен удар над вратата.

Шест минути след почивката Лудогорец направи пълен обрат. Текпетей получи топката от Анисе отдясно на наказателното поле и центрира на далечната греда, където Елвис Ману от няколко метра вкара за 1:2.

Веднага след попадението Монтана отговори със силен удар на Тони Тасев, но въпреки че топката отскочи от мокрия терен, Владислав Стоянов спаси. Последваха спокойни минути, в които голови положения пред двете врати липсваха.

В 86-ата минута гостите организираха страхотна контраатака и вкараха нов гол. Текпетей получи отляво и със страхотен пас изведе Доминик Янков, а младежкият национал нанесе удар, като топката мина между краката на Макенджиев за 1:3. До края на мача повече попадения нямаше.

След успеха си Лудогорец събра 20 точки на втората позиция и отново е на 2 зад лидера Локомотив (Пловдив), но и на 4 пред третия ЦСКА 1948. Шампионите обаче са и с мач по-малко. Монтана заема 11-а позиция с 11 точки.

МОНТАНА – ЛУДОГОРЕЦ 1:3
1:0 Тони Тасев (2), 1:1 Ихинио Марин (10), 1:2 Елвис Ману (52), 1:3 Доминик Янков (86)

Най-интересните моменти от срещата по минути:
1- Начало на мача
2 - ГОООЛ за Монтана! Тони Тасев получи топката в наказателното поле и финтира Икоко, след което шутира през краката му и вкара третия си гол от началото на сезона за 1:0
9 - Нов шанс за Тони Тасев пред вратата на гостите, но този път ударът му бе спасен от Владислав Стоянов
10 - ГОООЛ за Лудогорец! Ихинио Марин бе оставен непокрит в наказателното поле на домакините и изравни за 1:1.
13 - Удар на Текпетей от границата на наказателното поле и Макенджиев хвана топката
16 -  Минков нанесе удар от далечна дистанция, а Вадислав Стоянов изби
22 - Макенджиев спаси удар на Абел Анисе
32 - Икоко намери връхлитащия в наказателното поле Текпетей, който нанесе удар и Макенджиев спаси.
34 - Тони Тасев шутира от пряк свободен удар над вратата на гостите
38 - Макенджиев на два пъти спаси вратата си след центрирания от корнер на Каули и удари на Анисе и Дяков
42 - Неточен удар на Каули над вратата на домакините
45+2 - Край на първата част!
.....................................................
46 - Начало на второто полувреме
52 - ГОООЛ за Лудогорец! Текпетей получи топката от Анисе отдясно на наказателното поле и центрира на далечната греда, където Елвис Ману от няколко метра вкара за 1:2.
53 - Силен удар на Тони Тасев и спасяване на Владислав Стоянов
63 - Вердон блокира силен удар на Цветков от средна дистанция
66 - Николай Минков центрира в наказателното поле на гостите, но там Билал Бари се размина с топката
75 - Лудогорец разиграва повече топката, голови положения пред двете врати липсват
83 - Тони Тасев центрира в наказателното поле от пряк свободен удар, но Елвис Мани изби топката напред
86 - ГОООЛ за Лудогорец! Текпетей получи отляво и със страхотен пас изведе Доминик Янков, а младежкият национал нанесе удар, като топката мина между краката на Макенджиев за 1:3.
90+2 - Страхотно спасяване на Владислав Стоянов след удар на Цветков
90+3 - Край на мача! Лудогорец спечели с 3:1 и се утвърди на втората позиция.

Монтана: 30. Благой Макенджиев - 25. Александър Башлиев , 33. Стефан Цонков, 5. Раян Сенхаджи, 24. Давид Кики - 20. Димитър Илиев (6813. Йордан Йорданов), 6. Янко Ангелов - 8. Тони Тасев, 16. Николай Цветков, 11. Николай Минков (6823. Сергей Георгиев) – 9. Билал Бари (90+122. Стефан Каменов)
Резерви: 1. Марин Орлинов, 13. Йордан Йорданов, 7. Ивелин Илиев, 15. Преслав Петров, 23. Сергей Георгиев, 22. Стефан Каменов, 2. Валери Христов
Старши треньор: Никола Спасов

Лудогорец: 27. Владислав Стоянов – 22. Жордан Икоко, 32. Жозуе Са, 24. Оливие Вердон, 3. Антон Недялков – 18. Светослав Дяков, 12. Абел Анисе – 64. Доминик Янков  (877. Алекс Сантана), 95. Куали Оливейра (6717. Жоржиньо), 37. Бернар Текпетей (8825. Стефан Баджи) – 9. Ихинио Марин (2210. Елвис Ману )
Резерви: 23. Пламен Илиев, 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 7. Алекс Сантана, 10. Елвис Ману, 17. Жоржиньо, 25. Стефан Баджи
Старши треньор: Станислав Генчев

Монтана, стадион "Огоста"
Съдия: Николай Йорданов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация