Лудогорец победи Берое с 4:1 като гост в мач от 20-ия кръг на efbet лига.

Мачът започна отлично за Лудогорец и Кешерю откри резултата още в 3-ата минута, а пет по-късно Десподов удари гредата. Домакините показаха зъби в средата на първата част, а в самия й край на два пъти пропуснаха да изравнят, но Макоута и Фал не се справиха.

Минути след подновяването на играта Берое стигна до изравнителен гол след хубав удар на Иван Минчев от фаул. Малко след това пък отбраната на Лудогорец се справи при двойна опасност в рамките на секунди, дело на Макоута и Лебон.

Радостта на домакините от изравняването обаче продължи само 10 минути, след което резервата Елвис Ману отново даде аванс на разградчани. Четвърт час преди края вратарят на Берое спаси тима си от трети гол след опасен шут на Доминик Янков.

Десет минути преди края завръщане в efbet лига след повече от половин година пауза направи Вандерсон, който преди дни поигра и в турнира за Купата на България за 2:1 срещу Царско село.

Лудогорец окончателно уби интригата в 82-ата минута, след като отново се озова сам срещу вратаря и не сбърка за 3:1. Минута преди края пък Десподов оформи крайното 4:1 след пробив отдясно и удар в далечния ъгъл.

Домакините са в серия от три поредни загуби (две за първенство и една за Купата), докато Лудогорец дръпна с 8 точки на върха пред ЦСКА. Разградчани нямат загуба от Берое от 2016 година и записаха пет поредни победи в последните пет двубоя със заралии.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

БЕРОЕ - ЛУДОГОРЕЦ 1:4
0:1 Клаудиу Кешерю (3'), 1:1 Иван Минчев (52'), 1:2 Елвис Ману (63'), 1:3 Елвис Ману (82'), 1:4 Кирил Десподов (89')

По-важното от мача по минути:
0' Кирил Десподов усети болки в глезена при загрявката, но въпреки това излиза в титулярните 11 на Лудогорец.
1' Начало на срещата.
3'  ГОООЛ за Лудогорец! Кешерю получи топката и прехвърли вратаря на домакините за 1:0.
8'  ГРЕДА за Лудогорец! Десподов стреля от фаул, но топката срещна напречната греда.
17' Първа добра възможност за Берое! Макоута подаде на Фал, но той не уцели вратаа от добра позиция.
44'  НЕВЕРОЯТЕН ПРОПУСК! Гаюс Макоута получи топката на метри от вратата, но не я уцели добре и пропиля страхотна възможност.
45'  ОЩЕ ЕДИН ПРОПУСК! Фал от Берое стреля от добра позиция, но не намери вратата.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
52'  ГОООЛ за Берое! Иван Минчев завъртя топката над стената в горния ляв ъгъл на Пламен Илиев от фаул и не му остави никакъв шанс (1:1).
55'  СТРАХОТНА ВЪЗМОЖНОСТ за Берое! Макоута и Лебон можеха да дадат аванс за Берое, но в рамките на три секунди отправиха два удара към вратата на Лудогорец, но Пламен Илиев и защитата му се справиха.
62'  ГООООЛ за Лудогорец! Появилият се преди минути на терена Елвис Ману  се озова сам срещу вратаря на Берое и стреля покрай него за 2:1.
75'  СТРАХОТНА ВЪЗМОЖНОСТ за Лудогорец! Вратарят на Берое Генадий Ганев спасява опасен удар на Доминик Янков.
82'  ГООООЛ за Лудогорец! Елвис Ману отново остана сам срещу вратаря на Берое и направи резултата 3:1.
89'  ГООООЛ за Лудогорец! Кирил Десподов бележи за 4:1 след пробив отдясно и удар в обратния ъгъл.
90' Край на мача.

БероеБЕРОЕ: 33. Генадий Ганев, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков (64'  91. Мартин Камбуров), 10. Гаюс Макоута, 11. Алиун Фал (86  7. Димо Бакалов) , 17. Ибрахима Конте (64  29. Еривалдо), 20. Стив Фуртадо , 21. Кийлън Лебон (64  22. Октавио Мантека ), 25. Георги Ангелов, 27. Крум Стоянов, 73. Иван Минчев
Резерви: 12. Душан Перниш, 2. Джуниет Али, 18. Илиас Хасани

ЛудогорецЛУДОГОРЕЦ: 23. Пламен Илиев, 4. Сисиньо , 7. Алекс Сантана, 11. Кирил Десподов , 12. Анисе Абел (59  10. Елвис Ману ), 22. Жордан Икоко, 24. Оливие Вердон, 28. Клаудиу Кешерю  (67  19. Пиерос Сотириу, 32. Жозуе Са, 37. Бърнард Текпетей (59 64. Доминик Янков) , 95.Каули Оливейра (80'  88. Вандерсон)
Резерви: 1. Кристиан Кахлина, 5. Георги Терзиев,13. Мавис Чибота

Стадион: "Берое", Стара Загора
Съдия: Георги Давидов