Лудогорец победи Спартак (Варна) с 1:0 като гост в двубой от 1/16-финалите в турнира за Купата на България и се класира за следващата фаза на турнира.

Разградчани бяха по-активният отбор от началото на двубоя, а в 37-ата минута пропуснаха да поведат в резултата след два последователни удара на Ихинио Марин и Доминик Янков, спасени като по чудо от вратаря на Спартак Нисторов.

Десет минути по-рано варненци също се отчетоха с опит да открият резултата, но Кристиан Кахлина се справи с удара на Цветан Илиев от малък ъгъл.

Лудогорец поведе в края на първото полувреме с гол от дузпа на Ихинио Марин, отсъдена за фаул срещу Доминик Янков в наказателното поле (1:0).

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Домакините също имаха претенции за дузпа в началото на втората част, но реферът Станислав Тодоров прецени, че няма нарушение, а симулация и показа жълт картон на Иван Колев.

Малко след изминаването на час игра варненци се разминаха на косъм с това да изравнят, след като младият Илкер Будинов изпусна връхлитащия зад гърба му Георги Бабалиев, който стреля с глава на два метра от вратата, но не уцели рамката.

До края на мача домакините бяха по-активни и опитаха на няколко пъти да застрашат Кахлина, но без успех. В последните секунди на срещата се появи напрежение между Мавис Чибота и Велислав Боев, които едва не стигнаха до бой заради размяна на реплики.

Жребият за следващата фаза ще бъде изтеглен след края на двубоя в морската столица.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ ОТ ДНЕШНИТЕ СРЕЩИ В ТУРНИРА - ТУК !!!

СПАРТАК (ВАРНА) - ЛУДОГОРЕЦ 0:1
0:1 Ихинио Марин (45' дузпа)

Спартак ВарнаСПАРТАК: 1. Станислав Нисторов, 6. Генади Луго, 3. Ибрям Ибрям , 19. Никола Борисов (87   83. Иван Пенев), 11. Виктор Митев (69  2. Велислав Боев) , 17. Цветан Илиев (69  13. Архан Исуф), 8. Георги Георгиев, 45. Даниел Начев, 7. Георги Бабалиев (87  24. Георги Божилов), 9. Мехмед Мехмед, 5. Иван Колев  (79  15. Мартин Янакиев)
Резерви: 12. Християн Славов, 22. Александър Стефанов

ЛудогорецЛУДОГОРЕЦ: 71. Кристиан Кахлина, 5. Георги Терзиев, 6. Шакил Пинас, 7. Алекс Сантана, 9. Ихинио Марин  (82  45. Димитър Митков), 23. Мануел Шоу  (81  25. Стефан Баджи), 24. Оливие Вердон, 29. Дорин Ротариу (63  22. Жордан Икоко), 51. Илкер Будинов (74  10. Елвис Ману), 64. Доминик Янков, 75. Петър Георгиев (63  13. Мавис Чибота)
Резерви: 67. Дамян Христов, 79. Тихомир Димитров

Стадион: "Спартак", Варна
Съдия: Станислав Тодоров
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия