Лудогорец победи ЦСКА 1948 с 4:0 в последна среща от предпоследния 25-и кръг на редовния сезон на Efbet лига.

Домакините започнаха страхотно мача и за пет минути създадоха две добри положения за откриване на резултата, но Бърнард Текпетей не успя да ги реализира. В следващия четвърт част играха по-организирано в отбрана и опитваха да изненадат разградчани с контраатаки, а ритъмът на играта видимо спадна.

Лудогорец все пак успя да преодолее отбраната на гостите след статично положение, отбит удар на Текпетей и добавка на Жозуе Са за 1:0 в 36-ата минута.

По-малко от пет минути по-късно вратарят на ЦСКА 1948 сбърка при изнасянето на топката, тя попадна у Вандерсон, а после и у Десподов, който направи 2:0.

В последната минута на първата част Десподов подаде на Синсиньо във вратарското поле и той връхлетя върху топката и принуди Лясков да си отбележи автогол за 3:0.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

ЦСКА 1948 отправи първия си удар към вратата на Лудогорец в 58-ата минута, а няколко по-късно допусна четвърти гол. Кирил Десподов беше изведен от Кешерю в 61-ата минута и вкара за 4:0.

До края Лудогорец създаде още няколко опасности, но Сисиньо и Кешерю не намериха целта. Гостите приключиха мача без нито един точен удар и едва едно положение за отбелязване на попадение.

Победата позволи на Лудогорец да поведе с 9 точки пред втория Локомотив (Пловдив), докато ЦСКА 1948 ще трябва да брани шестата позиция и преднината си от 1 точка пред Черно море.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА 1948 4:0
1:0 Жозуе Са (36'), 2:0 Кирил Десподов (40'), 3:0 Ангел Лясков (45' автогол), 4:0 Кирил Десподов (61')

ЛудогорецЛУДОГОРЕЦ: 1. Кристиан Кахлина, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 11. Кирил Десподов   (65  64. Доминик Янков), 24. Оливие Вердон (78  5. Георги Терзиев) , 25. Стефан Баджи (72  7. Алекс Сантана,), 28. Клаудиу Кешеру, 32. Жозуе Са , 37. Бърнард Текпетей, 88. Вандерсон (65  10. Елвис Ману), 95. Каули Оливейра (72  18. Светослав Дяков)
Резерви: 23. Пламен Илиев, 22. Джордан Икоко

ЦСКА 1948ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 25. Александър Александров, 87. Симеон Петров, 3. Димитър Пиргов, 5. Михаил Минков, 4. Ангел Лясков  , 28. Емануил Личев (77  27. Борислав Дамянов), 18. Ивайло Чочев, 7. Марио Топузов (77  88. Мартин Хайдаров), 20. Ангел Бастунов, 70. Георги Русев (46  33. Галин Иванов)
Резерви: 1. Димитър Тодоров, 10. Васил Шопов, 24. Лазар Марин, 19. Георги Господинов

Стадион: "Хювефарма  Арена", Разград
Съдия: Станислав Тодоров

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
9' Текпетей проби по лявото крило, премина излезлия да го пресрещне Наумов, но не успя да задържи топката в очертанията на терена.
13'  СТРАХОТНА ВЪЗМОЖНОСТ за Лудогорец! Сисиньо проби отдясно, пусна топката успоредно на голлинията, тя попадна у Текпетей, който стреля в близкия ъгъл, но Александър Александров отби удара му.
36'  ГОООЛ за Лудогорец! Текпетей стреля с глава след корнер, топката беше отбита от Наумов, но Жозуе Са беше най-добре пласиран и я вкара във вратата за 1:0.
40'  ГОООЛ за Лудогорец! Вратарят на гостите сбърка при изнасянето на топката, Вандерсон я овладя и подаде на Кирил Десподов, който направи 2:0. Нападателят получи жълт картон за радостта си, след като повдигна фланелката си и показа надпис "Честит рожден ден, брат ми!".
45'  ГОООЛ за Лудогорец! Каули изведе Десподов по лявото крило, той пусна пас към вратарското поле, където Сисиньо връхлетя и принуди Лясков да си вкара автогол за 3:0.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част. Треньорът на националния отбор по футбол Ясен Петров е на трибуните и наблюдава срещата.
58' Първи удар за ЦСКА 1948 в мача! Резервата Галин Иванов проби през центъра и подаде на Лясков, който обаче прати топката в аут.
61'  ГОООЛ за Лудогорец! Кешерю изведе Кирил Десподов сам срещу Наумов и той пусна топката покрай него за 4:0.
71'  Хубав диагонален удар на Сисиньо, но Наумов се протегна и спаси вратата си.
78'  Много опасен удар на Кешерю, но покрай страничния стълб.