Лудогорец стартира зимните си контроли срещу Висла Краков. Двата тима не излъчиха победител и завършиха 1:1. Още в 4-ата минута българският тим откри резултата. Пиерос Сотириу излезе на чиста позиция и с диагонален удар матира вратаря на поляците. Висла изравни с гол на Жот в 78-ата минута на срещата. В 50-ата минута Марин нацели и страничната греда на съперниковия тим.Това беше и дебютен мач за новия треньор на българския тим - Анте Шимунджа.

Winbet - победата е емоция! (18+)

"Орлите" стартираха вихрено двубоя и още в 4-ата минута Сотириу с остър диагонален удар матира стража на полския тим. Три минути по-късно отново той стреля опасно, но не намери целта. Мавис Чибота имаше две възможности да се разпише от интересни ситуации, но не сполучи.

Висла отвърна с опасен удар на Ханушек, но топката не намери целта. В края на първата част новото попълнение в състава на шампионите - Спас Делев стреля, но вратарят беше на мястото си.

В 50-ата минута отлична атака на разградчани позволи на Марин да излезе на голова позиция, той преодоля и вратаря, но ударът му от малък ъгъл нацели гредата. Две минути по-късно Хуги от Висла опита да матира Христов, но българският вратар се справи.

Текпетей имаше добра възможност в 64-ата минута, но полският вратар се справи. В 78-ата минута влезлият като резерва Жот възстанови равенството. До края на двубоя нови голове не паднаха и резултатът се запази 1:1.

В петък Лудогорец ще изиграе втората си проверка срещу Волфсбергер от Австрия. Срещата е от 16:30 часа.

24 - Мавис Чибота с опасен удар, но топката не намери целта
30 - Мавис Чибота с нов опасен удар, но отново не се стигна до опасност за полския вратар
39 - Ханушек отправи опасен удар, но топката мина на сантиметри от вратата
45 - Удар на Спас Делев, вратарят спаси
45 - Край на първото полувреме
46 - Старт на второто полувреме

50 Ихинио Марин съумя да преодолее съпротивата на вратаря на Висла, но от малък ъгъл нацели страничната греда
79 -  Гол за полския тим. Давид Жот съумя да възстанови равенството
90 - Край на мача

Съставите на двата отбора:

Лудогорец (Bul)Лудогорец: 1. Серджио Падт ( 46 - 69. Дамян Христов), 30. Игор Пластун (46 - 11. Кирил Десподов), 6. Шакил Пинас (46 - 5. Георги Терзиев), 79. Тихомир Димитров (46 - 24. Оливие Вердон), 22. Жордан Икоко (46 - 25. Стефан Баджи), 23. Мануел Шоу (46 - 21. Жан Карничник), 95. Каули ( 46 - 51. Илкер Будинов), 13. Чибота (46 - 64. Доминик Янков), 73. Рик Джонатан (46 - 9. Ихинио Марин), 90. Спас Делев (46 - 10. Елвис Ману), 19. Пиерос Сотириу (46 - 37. Бърнард Текпетей)

Резерви:  71. Умут Хабил

Висла (Pol)Висла (Краков): 1. Киезжек, 20. Гружковски,17. Зота, 4. Садлок, 15. Ханушек, 80. Плевка, 21. Кувелич, 77. Савич, 54. Старзински, 9. Климент, 7. Хуги

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Зимна подготовка 2022

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация