"Армейците" и шампионите си поделиха по точка в голямото дерби от шестия кръг

снимки: Антон УЗУНОВ
снимка: LAP.bg
1 от 3

ЦСКА и Лудогорец завършиха 2:2 на стадион „Българска армия“ в голямото дерби от шестия кръг на efbet Лига и останаха зад новия лидер във временното класиране Берое. "Армейците" и шампионите предложиха страхотно зрелище на зрителите пред телевизионните екрани и феновете, които направиха невероятна хореография на стадиона. Алекс Сантана (11) изведе гостите напред в резултата, но след почивката Жул Кейта (71) и Юнус Санкаре (74) направиха пълен обрат за три минути. Ихинио Марин (83) пък донесе точката за "орлите".

Треньорът на домакините Стамен Белчев не използва заразените с коронавирус Ахмед Ахмедов и Петър Занев, както и на контузения Турицов. Станислав Генчев замести имащия здравословни проблеми Павел Върба на треньорската скамейка на гостите, в чийто състава отсъстваше Вандерсон.

Мачът премина при вихрено темпо на игра, като и пред двете врати имаше добри възможности за гол, а съперниците успяха да си разменят по две попадения. Али Соу пък направи сериозни пропуски за "армейците".

След по-активни начални минути за "червените" и спасяване на Владислав Стоянов след далечен шут на Юнус Санкаре гостите нанесоха своя удар при първата си по-опасна атака. В 11-ата минута Доминик Янков се пребори за топката с няколко защитници на домакините и я подаде към Алекс Сантана, който отправи диагонален удар с външен фалц и се разписа за 0:1.

"Армейците" се втурнаха в атака да търсят бързо изравняване и в 18-ата минута Козмин Моци бутна Жул Кейта в наказателното поле, но Георги Кабаков не отсъди дузпа. Две минути след това Георги Йомов финтира защитник в наказателното поле и отправи техничен удар от малък ъгъл, но Владислав Стоянов направи фантастично спасяване и изби в корнер. В 22-ата минута отново Георги Йомов бе много близо до гола, след като преодоля Сисиньо и шутира от границата на наказателното поле, но топката се удари в напречната греда и излезе в аут.

До края на полувремето домакините не спряха да търсят начин да стигнат до попадение и бяха много близо да го направят в 44-ата минута, когато Жул Кейта проби в наказателното поле и опита подаване. Стигна се до разбъркване, при което топката се озова в Санкаре и той от близка дистанция пропусна да изравни, пращайки топката покрай гредата.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

"Армейците" натиснаха в началото на второто полувреме с няколко центрирания, но без завършващ удар. В 53-ата минута Доминик Янков се обърна, нахлу в половината на "червените" и изведе Каули сам срещу вратаря, но Бусато успя да реагира и спаси удара на бразилеца.

В 62-ата минута Али Соу направи голям пропуск, след като засече с глава центриране на Греъм Кери. Топката тупна в земята и премина над вратата на Владислав Стоянов. Усилията на домакините дадоха резултат в 71-ата минута, когато Тиаго Родригес центрира от корнер, а Каули се опита да изчисти с глава, но прати топката в краката на Жул Кейта, който с мощен удар изравни за 1:1. Три минути след това "червените" направиха пълен обрат. Владислав Стоянов спаси удар на Греъм Кери, но при добавката Юнус Санкаре се разписа и направи пълен обрат за 2:1.

Али Соу се размина на сантиметри с топката малко пред голлинията в 78-ата минута при ново страхотно центриране отляво, а след това направи нов сериозен пропуск, след като финтира Драгош Григоре, но ударът му бе спасен от Стоянов.

В 83-ата минута шампионите успяха да изравнят след далечен шут наИхинио  Ихинио Марин и рикошет в тялото на бранител, който заблуди Бусато и топката се озова в мрежата за 2:2. В 88-ата минута Греъм Кери нахлу в наказателното поле и потърси съприкосновение с Козмин Моци, след което падна, но не получи дузпа. В добавеното време пък гостите имаха шанс да стигнат до победата, но Густаво Бусато спаси последователно удари на Елвис Ману и Сисиньо, а след това Алекс Сантана прати топката над вратата.

След равенството ЦСКА е на трета позиция с 12 точки, а Лудогорец вече е втори с 13 и на една зад новия лидер във временното класиране Берое.

ЦСКА - ЛУДОГОРЕЦ 2:2
0:1 Алекс Сантана (11), 1:1 Жул Кейта (71), 2:1 Юнус Санкаре (74), 2:2 Ихинио Марин (83)

Най-интересните моменти от срещата по минути
1 – Начало на мача
3 - Първи корнер за домакините, но той не доведе до нищо опасно пред вратата на гостите
4 - Йомов центрира в наказателното поле на гостите и Антов се разминава с топката
6 - Али Соу също пробва центриране, но топката не достигна до Йомов
7 - Силен удар от далечна дистанция на Санкаре и Стоянов се намесва и избива топката
11 - ГОООЛ за Лудогорец! Доминик Янков се пребори за топката с няколко защитници на домакините и изведе чудесно Алекс Сантана, който отправи удар с външен фалц и прати кълбото в далечния ъгъл на вратата за 0:1
18 - Козмин Моци бутна Жул Кейта в наказателното поле, но съдията Георги Кабаков не посочи бялата точка
20 - Георги Йомов финтира защитник в наказателното поле и шутира технично от малък ъгъл, но Владислав Стоянов направи фантастично спасяване и изби в корнер
22 - ГРЕДА за ЦСКА! Георги Йомов преодоля Сисиньо и отправи удар от границата на наказателното поле, но топката се удари в напречната греда и излезе в аут
32 - Жул Кейта получи топката от Али Соу на изгодна позиция, но шутира неточно покрай вратата
35 - Санкаре центрира от фаул в наказателното поле, но защитниците на гостите се справиха и избиха топката, а контраатаката на Лудогорец бе спряна с нарушение в средата на терена
37 - Каули опита силен удар от много далечна дистанция, но топката се отби в тялото на Антов и след това Бусато я хвана
43 - Амос Юга центрира в наказателното поле към Али Соу, но Драгош Григоре се намеси и изби топката в корнер
44 - Жул Кейта проби в наказателното поле и при опита му за подаване се стигна до разбъркване, топката се озова в Санкаре, който от близка дистанция пропусна да изравни, пращайки топката покрай гредата
45 - Край на първата част!
...................................................................
46 - Начало на второто полувреме
50 - Домакините опитват натиск с няколко поредни центрирания в наказателното поле, но без завършващ удар към вратата на Владислав Стоянов
53 - Густаво Бусато спаси удар на излезлия сам срещу него Каули, който получи топката от Доминик Янков
55 - Али Соу центрира и Йомов отправи неточен удар от въздуха от трудно ситуация
58 - Неточен удар на голмайстора Алекс Сантана от далечна дистанция
62 - Грандиозен пропуск на Али Соу, който засече с глава центриране на появилия се в игра преди минути Греъм Кери. Топката тупна в земята и премина над вратата
63 - Жул Кейта нахлу опасно в наказателното поле на гостите, но се засуети и топката излезе в аут
69 - Абел Анисе опита техничен удар и топката излезе в аут
71 - ГОООЛ за ЦСКА! Тиаго Родригес центрира от корнер, Каули се опита да изчисти с глава, но прати топката в краката на Жул Кейта, който с мощен удар изравни за 1:1
74 - ГОООЛ за ЦСКА! Владислав Стоянов спаси удар на Греъм Кери, но при добавката Юнус Санкаре се разписа и направи пълен обрат за 2:1
78 - Али Соу не успя да засече малко пред голлинията ново страхотно центриране отляво, разминавайки се на сантиметри от топката
83 - ГОООЛ за Лудогорец! Доминик Янков изведе влезлия като резерва Ихинио Марин, който шутира отдалеч и след рикошет се разписа за 2:2
88 - Греъм Кери нахлу в наказателното поле и потърси съприкосновение с Козмин Моци, след което падна, но не получи дузпа
90+3 - Густаво Бусато спаси първи удар на Елвис Ману, а след това и на Сисиньо, след което Алекс Сантана прехвърли вратата
90+4 - Край на мача! ЦСКА и Лудогорец завършиха 2:2 в зрелищен сблъсък и останаха зад новия лидер Берое.

Състави:
ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей, 3. Жеферсон (7310.Стефано Белтраме), 13. Юнус Санкаре (829. Томи Юрич), 14. Жул Кейта (837. Енрике Рафаел), 18. Брадли Мазику, 21. Амос Юга (588. Греъм Кери ), 22. Али Соу, 26. Валентин Антов (К), 28. Пламен Гълъбов, 30. Георги Йомов (5820. Тиаго Родригес)
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 7. Енрике Рафаел, 8. Греъм Кери, 9. Томи Юрич, 10. Стефано Белтраме, 17. Тонислав Йорданов, 20. Тиаго Родригес
Треньор: Стамен Белчев

Лудогорец: 27. Владислав Стоянов , 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо , 7. Алекс Сантана , 12. Абел Анисе, 21. Драгош Григоре , 28. Клаудиу Кешерю (749. Ихинио Марин ), 30. Козмин Моци (К), 37. Бернард Текпетей (5810. Елвис Ману ), 64. Доминик Янков (8918. Светослав Дяков), 95. Каули Оливейра (7217.Жоржиньо)
Резерви: 23. Пламен Илиев, 9. Ихинио Марин, 10. Елвис Ману, 17. Жоржиньо, 18. Светослав Дяков, 22. Джордан Икоко, 24. Оливие Вердон
Треньор: Станислав Генчев

София, стадион "Българска Армия"
Съдия: Георги Кабаков

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация