Българският шампион Лудогорец смачка втородивизионния германски Нюрнберг с класиката 3:0 в последната си контрола в Австрия. Спас Делев (9), Клод Гонсалвеш (78) и Рик Джонатан (90) вкараха головете за гръмката победа срещу немския тим.

Двубоят трябваше да започне в 17:00 часа, но началото беше отложено с половин час. Причината за това беше проблем с придвижването на „франките“ до градчето Санкт Йохан, което прие проверката между двата тима.

"Орлите" започнаха по-добре и поведоха още в 9-ата минута, когато Антон Недялков направи прекрасно центриране отляво, а Спас Делев засече топката с глава и се разписа за 1:0. Четири минути по-късно Спас Делев направи меко центриране и Алекс Сантана засече от движение, но не уцели врата.

Шампионът на България продължи да има инициативата и да създава повече положения, а в 35-ата минута Рик Джонатан навърза няколко футболисти и изведе чудесно Пиерос Сотириу, който веднага прати топката в мрежата, но голът не бе зачетен заради засада.

Малко преди края на първото полувреме Доминик Янков направи нарушение срещу футболист на Нюрнберг и играчите на двата тима се сдърпаха, но не се стигна до червени картони.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

"Франките" бяха по-активни в началото на втората част и на два пъти Антон Недялков и Игор Пластун трябваше да се намесват и избиват топката пред вратата на Серджио Падт, който пък направи страхотно спасяване в 59-ата минута след удар на Ерик Шуранов и рикошет в бранител.

Лека полека "орлите" отново взеха инициативата и в 71-ата минута имаха шанс да удвоят аванса си. Първо обаче ударът на Матиас Тисера бе отразен от вратаря Карл Клаус, а след това Доминик Янков не успя да насочи топката в опразнената врата. Седем минути по-късно германците направиха ужасяваща грешка при изнасянето на топката и Клод Гонсалвеш я вкара в мрежата за 2:0.

Доминацията на българския шампион бе затвърдена в последната 90-а минута, когато Матиас Тисеша шутира силно и вратарят Клаус спаси удара му, но притичалият Рик Джонатан се разписа за класическото 3:0. Секунди по-късно Тисера пропусна от изгодна позиция да направи победата на Лудогрец още по-убедителна.

„Орлите“ записаха две победи, едно равенство и една загуба по време на подготвителния лагер на австрийската земя.

ЛУДОГОРЕЦ - НЮРНБЕРГ 3:0
1:0 Спас Делев (9), 2:0 Клод Гонсалвеш (78), Рик Джонатан (90)

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 4. Сисиньо, 32. Игор Пластун, 3. Антон Недялков, 4. Шакил Пинас (6924. Оливие Вердон), 7. Алекс Сантана, 8. Клод Гонсалвеш , 73. Рик Джонатан , 64. Доминик Янков , 90. Спас Делев (6995. Каули Оливейра), 19. Пиерос Сотириу (6910. Матиас Тисера)
Резерви: 12. Симон Слуга, 66 Умут Хабил, 69. Дамян Христов, 5. Георги Терзиев, 9. Игор Тиаго, 10. Матиас Тисера, 14. Дени Групер, 21. Жан Карничник, 23. Мануел Шоу, 24. Оливие Вердон, 37. Бърнард Текпетей, 75. Петър Георгиев, 82 Иан Йорданов, 91. Александър Ганчев, 95. Каули Оливейра, 99. Ихинио Марин
Треньор: Анте Шимунджа

1. FC NürnbergНюрнберг: 26. Кристиан Матениа (461. Карл Клаус), 4. Асгер Сьоренсен (4613. Ерик Векесер), 19. Флориан Хюбнер (4637. Никлас Джан), 28. Ян Джамера (4639. Леонардо Вонич), 35. Натаниел Браун (4611. Ери Шуранов), 5. Йоханес Гайс (463. Садик Фофана),8. Тайлан Думан (4616. Кристофер Шиндлер), 17. Йенс Кастроп (4615. Фабиан Нюрнбергер), 38. Филип Илич (4636. Лукас Шлаймер), 9. Мануел Шефлер (4629. Тим Хандверкер), 18. Мануел Винцхаймер (4622. Енрико Валентини)
Резерви: 1. Карл Клаус, 3. Садик Фофана, 11. Ерик Шуранов, 13. Ерик Векесер, 15. Фабиан Нюрнбергер, 16. Кристофер Шиндлер, 22. Енрико Валентини, 29. Тим Хандверкер, 31. Ян Райхерт, 32. Луис Бройниг, 36. Лукас Шлаймер, 37. Никлас Джан, 39. Леонардо Вонич
Треньор: Роберт Клаус

По-интересното от мача по минути
1- Начало на мача
6 - Рик Джонатан подаде към непокрития в наказателното поле Спас Делев, който отправи изстрел от около точката на дузпата, но след рикошет в защитник топката излезе в корнер
9 - ГОЛ за Лудогорец! Антон Недялков направи прекрасно центриране отляво и качи топката на галавата на Делев, който с прецизен удар я вкара в мрежата на немския тим за 1:0
13 - Алекс Сантана засече центриране на Спас Делев и шутира силно, но не намери целта
21 - Антон Недялков подаде към Рик Джонатан, който продължи успоредно, но Клод Гонзалвеш не успя добре да насочи топката и тя излезе в аут
35 - Пирос Сотириу получи извеждащ пас от Рик Джонатан и вкара топката във вратата, но голът не бе зачетен заради засада
42 - Доминик Янков направи нарушение срещу футболист на Нюрнберг и се стигна до напрежение между играчите на двата тима, но само българинът бе предупреден с жълт картон
45 - Край на първата час!
......................................................
46 - Начало на второто полувреме
47 - Германците направиха добра атака, но Антон Недялков успя да избие топката преди тя да стигне до вратата
48 - Игор Пластун направи ключово избиване на топката преди тя да влезе в мрежата
55 - Спас Делев получава медицинска помощ
59 - Ерик Шуранов отправи силен удар от дистанция и след рикошет в защитник Серджи Падт спаси с вещина
71 - Матиас Тисера шутира, вратарят Клаус спаси, Доминик Янков добави, но не успя да я насочи в опразнената врата
78 - ГОЛ за Лудогорец! Германците направиха ужасяваща грешка при изнасянето на топката и Клод Гонсалвеш я вкара в мрежата за 2:0
90 - ГОЛ за Лудогорец! Матисш Тисера шутира силно и вратарят Карл Клаус изби, но притичалият Рик Джонатан вкара топката в мрежата за 3:0
90+1 - Матиас Тисера пропусна от изгодна позиция да вкара четвърти гол
90+3 - Край на мача! Лудогорец завърши подготовката си в Австрия с убедителна победа 3:0 срещу Нюрнберг

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Лятна подготовка 2022