Шампионът Лудогорец се съвзе след загубите за Суперкупата на България и в първи кръг на първенството срещу Ботев (Враца). "Орлите" удариха категорично Славия с 3:0 на своя стадион, а попаденията бяха дело на Сисиньо, Мавис Чибота и Козмин Моци.

Новият централен нападател на Лудогорец Ихиньо бе титуляр за "орлите" буквално 48 часа след като бе привлечен официално. Друго интересно решение на Павел Върба бе включването като титуляр на младия Доминик Янков. За Славия големият отсъстващ бе капитанът Янис Карабельов, който очаква трансфер в чужбина

Лудогорец натисна още от първите минути и на два пъти изстрели с глава на Ихиньо и Чибота застрашиха Стергиакис. Лудогорец доминираше, но трудно намираше пролуки в бялата отбрана. Славия пък даде свидна жертва в лицето на Радослав Кирилов, който се контузи и бе заменен принудително.

Winbet - на един клик разстояние! (18+)

В самия край на първата част обаче "орлите" откриха. Мощен удар на Каули бе избит от стража, но при добавката Сисиньо заби топката в земята и тя прехвърли с парабола Стергиакис за 1:0.

През втората част попадение на Моци бе отменено заради засада. Неприятна новина по отношение на контузиите дойде също така и за домакините. Георги Терзиев получи травма в дясното бедро и трябваше да бъде заменен от Григоре.

В 70-ата минута влезлият като резерва Бърнард Текпетей разтресе гредата. Малко по-късно резултатът бе удвоен. Чибота изпълни отлично пряк свободен удар и покачи преднината на тима си.

След само още няколко минути Емил Виячки с шпагат фаулира Ихинио Марин в наказателното поле и съдията Драгомир Драганов посочи бялата точка. Козмин Моци реализира дузпата и оформи крайното 3:0.

efbet Лига - сезон 2020/2021

Лудогорец - Славия 3:0
1:0 Сисиньо (45), Мавис Чибота (74), 3:0 Козмин Моци (78)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
3- Сисиньо намери с добро центриране Ихинио Марин, който стреля  сглава, но встрани от вратата на Славия
4- Доминик Янков центрира, Андреа Христов изпусна Чибота, който връхлетя върху топката с глава и от дузпата стреля, но неточно
29- Сисиньо копна топката успоредно на голлинията за Ихинио Марин, но Вълчев чукна топката преди испанецът да нанесе удар
45-ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! аули Оливейра стреля фронтално, а Стергиакис боксира топката встрани. Тя отиде към Сисиньо, който я засече от въздуха. Кълбото направо неспасяема парабола и влезе в мрежата на Славия - 1:0!
45+1- Край на първото полувреме
________________________
46- Начало на второто полувреме
48- Отменен гол! Козмин Моци вкара топката в мрежата след центриране, но бе маркирана засада
53- Чибота намери Сантана, който стреля с десния крак, но слабо и стражът на Славия улови
68- Греда! Чибота навърза защитата на Славия, намери Текпетей, който от точката на дузпата заложи на силата и разтресе гредата
74- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! МАвис Чибота изпълни перфектно по земя пряк свободен удар от границата на пеналта и удвои резултата!
77- Дузпа за Лудогорец! Емил Виячки с шпагат фаулира Ихинио Марин и Драганов посочи бялата точка
78- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!Козмин Моци бележи от бялата точка - 3:0
90- Край на мача!

Лудогорец: 33. Ренан дос Сантос, 3. Антон Недялков, 5. Георги Терзиев (65-21.Драгош Григоре), 30. Козмин Моци, 4. Сисиньо, 7. Алекс Сантана, 25. Стефан Баджи, 13. Мавис Чибота(80-22.Джордан Икоко), 64. Доминик Янков (60-37.Бърнард Текпетей), 95. Каули Оливейра (85-12.Анисе), 9. Ихиньо Марин (87-81.Димитър Митков)
Резерви: 21.Владислав Стоянов, 22.Джордан Икоко, 21.Драгош Григоре, 81.Димитър Митков, 37.Бърнард Текпетей, 82.Иван Йорданов, 12.Анисе
Треньор: Павел Върба

Славия: 32. Антониос Стергиакис, 55. Андреа Христов, 23. Емил Виячки, 38. Милен Гамаков, 83. Христо Попадийн, 77. Георги Вълчев, 73. Венцислав Бенгюзов (54-19.Калоян Кръстев), 20. Филип Крсътев (К), 35. Георги Йомов, 11. Радослав Кирилов (23- 5.Димитър Стоянов), 8. Димитър Рангелов
Резерви: 1.Георги Петков, 25.Ертан Томбак, 4.Петър Патев, 16.Константин Иванов, 19.Калоян Кръстев, 14.Ивайло Димитров, 55.Димитър Стоянов
Треньор: Златомир Загорчич

Разград, стадион: „Лудогорец Арена“
Съдия: Драгомир Драганов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация