ПОСЕТЕТЕ СТРАНИЦАТА НА БЛИЦ ЗА МОНДИАЛ 2022 - ТУК!

ЦСКА отстрани Септември след успех с 2:1 и е на четвъртфинал в турнира за Купата на България. "Червените" бяха само символично гости, тъй като мачът се игра на "Армията".

Първият гол падна чак през второто полувреме, след като до почивката на терена беше повече от скучно. В 55-ата минута Маурисио Гарсес се възползва от лошо изчистена топка, освободи се от защитник и стреля точно в мрежата на Септември за 0:1.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Малко  след това Станислав Шопов отбеляза красиво попадение, но след намесата на ВАР то беше отменено. 23 минути преди края за игра с ръка на Асен Георгиев беше отсъдена дузпа за ЦСКА. Зад топката застана влезлият като резерва Назон, който увеличи на 2:0 за 31-кратните шампиони.

Всичко вървеше повече от добре за "армейците" до 80-ата минута. Тогава Септември изпусна чисто положение чрез Мартин Петков, когато Димитър Евтимов се намеси чудесно. При добавката на Димитър Костадинов пък Християн Петров изби от самата голлиния.

ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

7 минути преди края обаче Асен Георгиев надскочи отбраната на ЦСКА и с глава след центриране от корнер намали на 1:2.

В последните минути в наказателното поле на "червените" започна още повече да ври и кипи. В крайна сметка "армейците" удържаха аванса и след ново ходене по мъките, макар и не такова като в Съединение, са на четвъртфинал.

СЕПТЕМВРИ – ЦСКА 1:2
0:1 Маурисио Гарсес (55), 0:2 Дюкенс Назон (67-дузпа), 1:2 Асен Георгиев (83)

Септември СофияСептември: 1. Иван Василев, 25. Георги Джиков, 5. Асен Георгиев , 4. Иван Арсов, 13. Мартин Николов , 10. Асен Чандъров , 9. Димитър Костадинов, 18. Красиан Колев, 6. Атанас Кабов , 20. Мартин Петков, 14.Мартин Стоянов
Резерви: 21. Димитър Шейтанов, 17. Радослав Живков, 26. Илия Миланов, 11. Мартин Ачков, 8. Александър Тодоров, 23. Йоан Гаврилов, 7. Айкут Рамадан
Треньор: Светослав Петров

ЦСКА СофияЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 5. Брадли Де Нойер, 6. Християн Петров, 22. Енес Махмутович (75-4.Мено Кох), 3. Джеферсон Телес , 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга, 7. Джонатан Линдсет (75-26.Марселино Кареасо), 8. Станислав Шопов  (75-18.Симеон Александров), 27. Маурисио Гарсес (79-14.Александър Бучков), 28. Браян Морено (60-9.Дюкенс Назон)
Резерви: 1. Густаво Бусато, 4. Мено Кох, 9. Дюкенс Назон , 13. Галин Минков, 14. Александър Бучков, 18. Симеон Александров, 26. Марселино Кареасо
Треньор: Саша Илич

София, „Българска армия“
Съдия: Никола Попов

Най-интересното от мача по минути
1 - Начало на мача
12 - Удар на Мартин Петков от наказателното поле, Евтимов изби в корнер
13 - Жеферсон стреля от границата на вратарското поле, но право в тялото на вратаря Иван Василев
37 -  Кабов стреля отдалеч, Евтимов изби в краката на Петков, но топката дойде неудобно за нападателя на Септември, който не успя да отбележи с добавка.
45+2 - Край на първото полувреме
------------------
46 - Начало на второто полувреме
55 -  ГОООЛ! ЦСКА откри резултата.  Гарсес пое в наказателното поле лошо изчистената топка след центриране на Тибо Вион отдясно, освободи се от защитник и стреля точно във вратата
59 -  Гол на Станислав Шопов беше отменен след намесата на ВАР. Причината е засада на Брадли де Нойер при изграждането на атаката
66 -  ДУЗПА ЗА ЦСКА. Никола Попов наказа Септември заради игра с ръка на Асен Георгиев в наказателното поле
67 -  ГОООЛ! Дюкенс Назон прати топката в мрежата на Иван Василев
77 - Атанас Кабов проби отляво в наказателното поле на ЦСКА, но стреля неточно покрай вратата
80 -  Мартин Петков излезе сам срещу Евтимов и би във вратаря, след това при добавката на Костадинов Християн Петров изби от голлинията
83 -  ГОООЛ! Асен Георгиев се разписа с глава след центриране от корнер и намали пасива на Септември
90+5 - Край на мача

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР