Берое обърна Пирин и спечели драматично с 3:2 в Благоевград последния мач от втория кръг на efbet Лига. Срещата бе първа за "орлетата" на техния стадион "Христо Ботев", след като се завърнаха в елита, но те не успяха да зарадват феновете си с успех.

Гостите бяха без своя голмайстор Мартин Камбуров, който получи червен картон срещу Локомотив (София) в първия кръг, но въпреки това започнаха страхотно и поведоха още в 7-ата минута, когато Алиун Фал изпревари Николай Бодуров след центриране отдясно на Стив Фуртадо и с удар от движение преодоля вратаря Петър Петров за 0:1. Четири минути по-късно Реян Даскалов от гостите игра с ръка в собственото си наказателно поле, а след намесата на ВАР съдията Радослав Гидженов изгледа ситуацията и посочи бялата точка. В 14-ата минута пък Красимир Станоев реализира хладнокръвно дузпата за 1:1, пращайки Нордин Бакер в обратния ъгъл.

И след гола "орлетата" продължиха да бъдат по-активни в търсене на пълния обрат. Това се случи в 24-ата минута, когато Станислав Костов комбинира със Станислав Манолев, след което излезе сам срещу Нордин Бакер и прати топката покрай вратаря за 2:1. Пирин продължи да има инициативата, а гостите рядко организираха опасни атаки. В края на полувремето влезлият като резерва Кукула изблъска Дяков на земята след спречкване между играчи на двата тима и получи жълт картон, както и Стилиян Николов.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Малко след почивката Спас Георгиев бе изведен зад отбраната на гостите, но ударът му от границата на наказателното поле не бе точен. Лека полека Берое взе инициативата и изпълни три поредни корнера, но не застраши вратата на Петър Петров. В 63-ата минута при контраатака за гостите Кукула се строполи в наказателното поле, но не последва съдийски сигнал за дузпа, а и ВАР не даде сигнал за такава. Малко след това при центриране от корнер защитниците на "орлетата" не успяха да изчистят и Александър Цветков шутира над вратата. В ответната атака Кийлън Лебон преодоля бранител и стреля опасно, но Петър Петров изби в ъглов удар. В тези минути Берое играе по-добре.

В 85-ата минута "орлетата" останаха в намален състав след втори жълт картон за Спас Георгиев, а гостите се възползваха от числения превес и изравниха секунди по-късно чрез Омар Сако, който засече с глава центрирането от прекия свободен удар и вкара за 2:2. В последната 90-а минута пък друга резерва на гостите Джуниет Али донесе победата за тях с удар от границата на наказателното поле след пас на Илиян Стефанов, пращайки топката във вратата за крайното 2:3.

ПИРИН - БЕРОЕ 2:3
0:1 Алиун Фал (7), 1:1 Красимир Станоев (14-дузпа), 2:1 Станислав Костов (24), 2:2 Омар Сако (86)

Най-интересното от срещата по минути:
1- Начало на мача
7 - ГОООЛ за Берое! Алиун Фал изпревари Николай Бодуров след центриране отдясно на Стив Фуртадо и с удар от движение преодоля вратаря Петър Петров за 0:1
11 - ДУЗПА за Пирин! Съдията Радослав Гидженов поучи сигнал от ВАР за игра с ръка на Реян Даскалов в наказателното поле на гостите и след като прегледа ситуацията посочи бялата точка
14 - ГОООЛ за Пирин! Красимир Станоев реализира хладнокръвно дузпата за 1:1
20 - Даскалов центрира в наказателното поле и Занев изчисти
24 - ГОООЛ за Пирин! Станислав Костов комбинира със Станислав Манолев, след което излезе сам срещу Нордин Бакер и прати топката покрай вратаря за 2:1
29 - Реян Даскалов от гостите получи травма и бе заменен от Кукула
33 - Капитанът на домакините Николай Бодуров се контузи и отстъпи мястото си на Спас Георгиев
42 - Кукула изблъска Дяков на земята след спречкване и получи жълт картон, както и Стилиян Николов
45+4 - Край на първата част!
...........................................................
46 - Начало на второто полувреме
47 - Спас Георгиев шутира от границата на наказателното поле покрай вратата
53 - Берое изпълни три поредни корнера без резултат
63 - При контраатака за гостите Кукула се строполи в наказателното поле, но не последва съдийски сигнал за дузпа, а и ВАР не даде сигнал за такава
65 - След центриране от корнер защитниците на "орлетата" не успяха да изчистят топката и Александър Цветков отправи удар над вратата
66 -  Кийлън Лебон преодоля бранител и стреля опасно, но Петър Петров изби в ъглов удар. В тези минути Берое играе по-добре
85 - Спас Георгиев бе изгонен след втори жълт картон и домакините доиграха мача в намален състав
86 - ГОООЛ за Берое! Омар Сако засече с глава центриране от пряк свободен удар и изравни за 2:2
90 - ГОООЛ за Берое! Резервата Джуниет Али олучи пас от Илиян Стефанов и с шут от границата на наказателното поле вкара за 2:3
90+6 - Край на мача! Берое обърна Пирин с 3:2 в Благоевград и записа втора поредна победа

Пирин: 99. Петър Петров, 73. Венцислав Бенгюзов (74 8. Орлин Старокин), 31. Красимир Станоев , 7. Мохамед Брахими (82 71. Антон Карачанаков), 5. Николай Бодуров (к) (33 17. Спас Георгиев  ), 3. Петър Занев, 18. Светослав Дяков, 11. Станислав Манолев, 29. Станислав Костов (81 9. Преслав Йорданов), 14. Стилиян Николов , 6. Юлиян Попев
Резерви: 1. Димитър Шейтанов, 71. Антон Карачанаков, 25. Гурам Гощелиани, 44. Конър Хендерсън, 8. Орлин Старокин, 9. Преслав Йорданов, 17. Спас Георгиев
Треньор: Уорън Фийни

Берое: 1. Нордин Бакер, 17. Реян Даскалов (29 7. Кукула ) 26. Камен Хаджиев, 6. Александър Цветков (к), 19. Александър Василев (72 4. Христо Митев), 30. Серкан Юсеин (72 5. Омар Сако ), 16. Симеон Мечев, 8. Илиян Стефанов, 20. Стив Фуртадо, 21. Кийлън Лебон, 11. Алиун Фал (72 2. Джуниет Али )
Резерви: 33. Генадий Ганев, 2. Джуниет Али, 4. Христо Митев, 5. Омар Сако, 7. Кукула, 15. Георги Динков, 77. Божидар Пенчев
Треньор: Петър Колев

Благоевград, стадион "Христо Ботев"
Съдия: Радослав Гидженов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия