Славия победи Ботев (Враца) с 2:0 в двубой от групата на изпадащите от 28-ия кръг на Efbet лига.

Двубоят започна прекрасно за домакините, които откриха резултата в 12-ата минута след попадение с глава на Калоян Кръстев (1:0). Гостите от Враца натиснаха и стигнаха до три положения между 25-ата и 38-ата минута, но Бабунски и Генов на два пъти пропуснаха.

Минути след почивката Славия получи дузпа, а Ботев остана с човек по-малко зарад втори жълт картон на Чавдар Ивайлов.

Питър Макрилос вкара наказателния удар, но заради навлизане на "бели" играчи в наказателното поле, дузпата беше повторена, но този път австралиецът от гръцки произход пропусна. До края "белите" имаха още няколко добри възможности, а Питър Макрилос се реваншира за пропусната дузпа с гол за крайното 2:0 в 83-ата минута.

Славия поведе с две точки на Ботев (Враца) в битката за спасителната 11-а позиция, записвайки първи успех в последните си четири мача.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

СЛАВИЯ - БОТЕВ (ВРАЦА) 2:0
1:0 Калоян Кръстев (12'), 2:0 Питър Макрилос (83')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
12'  ГОООЛ за Славия! Калоян Кръстев беше най-добре пласиран в наказателното поле и откри резултата с глава.
25'  Опасна атака за Ботев (Враца)! Дориан Бабунски влезе в наказателното поле и опита изстрел, който обаче бе в обсега на вратаря на „белите“ Светослав Вуцов.
28'  Още един шанс за гостите! Даниел Генов опита да намери далечния ъгъл на вратата от границата на наказателното поле, но топката премина малко над напречната греда на Вуцов.
38'  Поредна възможност за врачани! Генов шутира коварно от дистанция, но Вуцов показа класа и изби в ъглов удар.
44'  Жълт картон за треньора на Славия Златомир Загорчич за оспорване на съдийско решение!
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
49'   ДУЗПА за Славия за фаул на Чавдар Ивайлов срещу Радослав Кирилов. Ботев остава с човек по-малко след втория жълт картон на полузащитика.
51' Маркрилос бележи, но ударът ще бъде повторен зарад навлизане на играчи на Славия в наказателното поле.
52' ПРОПУСК на Макрилос след страхотна намеса да Дамян Дамянов.
66'  Хубава възможност за Калоян Кръстев, последва удар, но топката се отби от бранител в корнер.
76'  Още една възможност за "белите", Кирилов стреля, но Дамянов спаси удара му.
80' Емил Стоев шутира, но покрай вратата на гостите.
83'  ГОООЛ за Славия! Питър Макрилос бележи за 2:0 с край покрай вратаря на Ботев.
90+4' Край на мача.

Славия СофияСЛАВИЯ: 13. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 55. Андреа Христов (86  6. Костадин Велков), 23. Емил Виячки, 19. Филип Антовски, 17. Ерол Дост (62  8. Димитър Рангелов), 77. Георги Вълчев , 7. Питър Макрилос  (86  22. Дарко Тасевски), 71. Емил Стоев (86  70. Михаил Александров), 10. Радослав Кирилов, 9. Калоян Кръстев  (81  14. Ивайло Димитров)
Резерви: 1. Георги Петков, 11. Владислав Узунов
Треньор: Златомир Загорчич

Ботев ВрацаБОТЕВ (ВРАЦА): 34. Дамян Дамянов , 37. Венцислав Керчев , 18. Илия Миланов, 77. Мартин Николов, 5. Костадин Ничев , 24. Алассан Н'Диайе (46  22. Никола Колев), 23. Христо Златински (46 28. Самир Аясс), 17. Чавдар Ивайлов , 10. Петър Атанасов (69  94. Юлиан Ненов), 9. Даниел Генов, 20. Дориан Бабунски
Резерви: 1. Христо Митов, 14. Димитър Буров, 16. Петър Генчев, 6. Даниел Гаджев
Треньор: Веселин Великов

Стадион: "Славия", София
Съдия: Владимир Вълков