Славия обърна Локомотив (София) с 2:1 на стадион „Александър Шаламанов“ в столичното дерби от 9-ия кръг efbet Лига и се доближи на точка от ЦСКА и шампиона Лудогорец. Божидар Кацаров (8) даде аванс на гостите с ранен гол, но след почивката Кристиян Добрев (50, 64) се превърна в герой за "белите" с два гола за пълния обрат.

Началото на мача се забави с няколко минути заради проблем с разговорната система. Наложи се да помага четвъртият рефер Стоян Арсов, който бързо разреши проблема.

„Железничарите“ започнаха малко по-активно и поведоха с първата си по-сериозна възможност. След центриране в наказателното поле Божидар Кацаров засече с глава, а Ертан Томбак отклони и прати топката в собствената си мрежа. Първоначалният удар на Кацаров беше към вратата и в крайна сметка попадението беше записано на неговото име.

Домакините можеха да отвърнат няколко минути по-късно, когато Кристиян Добрев отправи опасен диагонален удар от границата на наказателното поле, но покрай целта. В ответната атака Карлос Франса опита да изненада Вуцов, но не успя.

В 21-вата минута Антонио Вутов се пробва да прехвърли Вуцов, който реагира и изби в корнер. Десет минути по-късно Галин Иванов овладя в наказателното поле и стреля от чиста позиция, а Александър Любенов спаси първия точен удар към неговата врата.

В 43-ата минута Тони Тасев бе изведен от Галин Иванов зад защитата на „червено-черните“ очи в очи с Любенов, но шутира над вратата.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

След почивката „белите“ натиснаха и стигнаха до пълен обрат. В 51-вата минута Ертан Томбак напредна през центъра и пусна пас, а намиращият се в засада Ахмед Ахмедов остави топката на Кристиан Добрев, който преодоля с лекота Любенов за 1:1.

В 64-ата минута Тони Тасев беше изведен по левия фланг, напредна и центрира на далечната греда, където Кристиян Добрев скочи високо и заби топката в земята, след което тя тупна и влезе в мрежата за 2:1. Шест минути след това Галин Иванов шутира опасно от средна дистанция, а Любенов изби в корнер. Локомотив натисна в края, но не успя да стигне до изравняване.

След успеха си Славия събра 15 точки е само на една зад ЦСКА и Лудогорец. Локомотив (София)е девети с 12 точки.

СЛАВИЯ - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 2:1
0:1 Божидар Кацаров (8), 1:1 Кристиян Добрев (50), 2:1 Кристиян Добрев (64)

Най-интересното от мача по минути
- Мачът се забави с няколко минути заради проблем с разговорната система.
1 – Начало на мача.
7 - Карлос Франса отправи първия удар, който беше неточен и не застраши мрежата на Светослав Вуцов.
8 - ГОООЛ за Локомотив (София)! След центриране в наказателното поле Божидар Кацаров беше оставен сам и засече топката с глава, а Ертан Томбак отклони и прати топката в собствената си мрежа. Първоначалният удар на Кацаров беше към вратата и попадението беше записано на неговото име.
15 - Кристиан Добрев нанесе опасен изстрел по диагонала, който премина на сантиметри от десния страничен стълб.
23 - Антонио Вутов опита да изненада стража на Славия с интересно изпълнение от центъра, което обаче не бе увенчано с успех.
31 - Галин Иванов шутира и Александър Любенов отрази удара му.
43 - Тони Тасев бе изведен чудесно от Галин Иванов очи в очи с Любенов, но избърза и прати топката над вратата.
45 - Край на първата част!
.....................................................
46 - Начало на второто полувреме.
49 - Емил Виячки шутира неточно над вратата на гостите.
50 - ГОООЛ за Славия! Ертан Тумбак проби и изведе Кристиян Добрев, който с едно докосване преодоля вратаря Александър Любенов за 1:1.
64 - ГОООЛ за Славия! Тони Тасев центрира отляво и Кристиян Добрев с глава вкара втория си гол в мача за 2:1.
70 - Александър Любенов предотврати трети гол в своята врата след силен удар на Галин Иванов.
83 - Играта се накъса с много нарушения.
90+2 - Светослав Вуцов спаси удар с глава на Илия Димитров.
90+4 - Светослав Вуцов изпусна топката и Димо Бакалов шутира, но защитник изчисти пред голлинията.
90+5 - Край на мача! Славия обърна Локомотив (София) с 2:1.

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки , 37. Венцислав Керчев , 4. Людовик Соарес, 77. Георги Вълчев, 71. Кристиян Стоянов (7193. Камело Нгуена), 33. Галин Иванов – К, 11. Кристиан Добрев (668. Емил Стоев), 88. Тони Тасев, 9. Ахмед Ахмедов
Резерви: 12. Николай Кръстев, 8. Емил Стоев, 73. Иван Минчев, 93. Камело Нгуена, 55. Константин Чешмеджиев, 83. Христо Попадийн, 17. Ерол Дост
Треньор: Златомир Загорчич

Локомотив (София): 24. Александър Любенов, 44. Божидар Кацаров , 21. Камен Хаджиев, 26. Красимир Милошев – К, 33. Алан Диас, 13. Селсо Рапосо, 11. Карлос Франса (4670. Димо Бакалов), 8. Симеон Славчев, 39. Антонио Вутов, 45. Димитър Митков (779. Илия Димитров), 4. Мики Орачев
Резерви: 1. Дамян Дамянов, 10. Валентин Николов, 70. Димо Бакалов, 22. Ивайло Найденов, 9. Илия Димитров, 89. Матеус Дуарте, 15. Лука Иванов
Треньор: Станислав Генчев

София, стадион „Александър Шаламанов“
Съдия: Станислав Тодоров

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия