Славия надделя с 3:1 у дома срещу Лудогорец, нанасяйки първа и единствена загуба на шампионите за сезона. В същото време Левски загуби с 1:2 от Локомотив (Пловдив) и "белите" завършиха на третото място в крайното класиране, изпреварвайки "сините".

За тима на Златомир Загорчич предстои бараж за Лига Европа. Славия ще спори с Ботев (Пловдив) - на 19 юли (неделя) от 20:15 часа в "Овча купел".

Точни за сладката победа над Лудогорец бяха Филип Кръстев, Христо Попадийн и Радослав Кирилов. Почетното попадение за "орлите" вкара Дан Битон. Треньорът на шампионите Павел Върба направи доста промени в състава си, давайки шанс на футболисти, които по-рядко играеха през сезона. "Белите" обаче ги надиграха и заслужено спечелиха.

Славия поведе в 12-ата минута. Големият талант на родния футбол Филип Кръстев, който беше продаден наскоро на Манчестър Сити, получи топката на границата на наказателното поле и с точен удар прониза Ренан - 1:0.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

В 29-ата минута "белите" удвоиха преднината си. Отлична комбинация с участието на Янис Карабельов и Емил Стоев изведе на чиста позиция Христо Попадийн, който покачи на 2:0.

В 35-ата минута задачата на Лудогорец още повече се усложни. Футболисти на двата отбора се спречкаха, а Сисиньо беше изгонен с червен картон. Секунди преди почивката резултатът набъбна на 3:0 в полза на домакините. Защитникът Емил Виячки пусна отличен дълъг пас към Радослав Кирилов, който отбеляза от воле.

През второто полувреме шампионите имаха сили само за почетен гол, вкара гол Дан Битон в 73-ата минута - 3:1.

Славия спечели бронзовите медали от шампионата, като това се случва за първи път през този век. Предишният път, когато "белите" се качват на почетната стълбичка е през сезон 1996/97 - отново бронз.

Спечелилият деветата поредна шампионска титла Лудогорец не успя да постигне още една от целите си - да завърши сезона без загуба. "Орлите" останаха само на една среща от рекорда на ЦСКА за мачове без загуба в родния елит - 36. Разградчани записаха 35 срещи преди днешното поражение от "белите".

Класирането в efbet Лига

efbet Лига - сезон 2019/2020

Купа на България - сезон 2019/2020

СЛАВИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 3:1
1:0 Филип Кръстев (12), 2:0 Христо Попадийн (29), 3:0 Радослав Кирилов (45+1), 3:1 Дан Битон (73)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
12  ГОЛ! 1:0 за Славия след попадение на Филип Кръстев! Продаденият на Манчестър Сити талант прониза Ренан с мощен изстрел от повече от 20 метра.
24 - Нова възможност за "белите". Калоян Кръстев получи подаване в наказателното поле на Лудогорец, стреля, топката срещна тялото на Георги Терзиев, последва нов удар, пак блокиран от бранителя на шампионите.
29  ГОЛ! Славия повежда с 2:0! Отлична комбинация между Янис Карабельов и Емил Стоев изведе на чиста позиция Христо Попадийн, който успя да отбележи.
35   Напрежение на терена, стигна се и до размяна на удари между футболистите. Мелето се заформи, след като Димо Бакалов наруши правилата срещу Попадийн. Най-деен беше Сисиньо, който удари в лицето противников състезател и получи червен картон.
45+1  ГОЛ! 3:0 за Славия! Радослав Кирилов отбеляза красив гол с точен удар от въздуха, наказвайки Ренан.
45+2 - Край на първото полувреме.
---------
46 - Начало на второто полувреме.
73  ГОЛ! Дан Битон бележи за Лудогорец с далечен изстрел - 3:1!
90+1 - Край на мача. Славия победи Лудогорец с 3:1.

СЛАВИЯ
: 32.Антонис Стергиакис, 4.Петър Патев, 23.Емил Виячки, 38.Милен Гамаков, 83.Христо Попадийн  (66  25.Ертан Томбак), 73.Венцислав Бенгюзов , 10.Янис Карабельов (капитан), 20.Филип Кръстев   , 71.Емил Стоев , 11.Радослав Кирилов , 7.Калоян Кръстев
Резерви: 1. Георги Петков, 35. Георги Йомов, 18. Димитър Стоянов, 77. Георги Вълчев, 25. Ертан Томбак, 16. Константин Иванов, 9. Цветелин Чунчуков
Треньор: Златомир Загорчич

Ludogorets
ЛУДОГОРЕЦ: 33.Ренан, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо , 5. Георги Терзиев (капитан), 7. Димо Бакалов (47  51.Илкер Будинов), 8. Дан Битон , 10. Якуб Швиерчок (55  50.Цветослав Петров), 20. Серкан Юсеин (52  82.Иван Йорданов), 21. Драгош Григоре, 25. Стефан Баджи , 88. Вандерсон
Резерви: 68. Владислав Стоянов, 6. Табел Тауата, 50. Цветослав Петров, 51. Илкер Будинов, 52. Тихомир Димитров, 74. Хюсеин Кельовлуев, 82 Иван Йорданов
Треньор: Павел Върба

Стадион: "Славия", София
Съдия: Валентин Железов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация