ПОСЕТЕТЕ СТРАНИЦАТА НА БЛИЦ ЗА МОНДИАЛ 2022 - ТУК!

Лудогорец спечели с 2:1 гостуването на Славия в отложен мач от петия кръг на Еfbet Лига. Шампионите събраха 42 точки от 17 мача и вече са само с две по-малко от лидера ЦСКА, който има 44 точки от 18 срещи.

3x500 лв. Бонус за мачовете от efbet Лига!

Припомняме, че в четвъртък (1 декември) Лудогорец приема Левски в друг отложен двубой от първенството и при успех ще зимува на върха.

Матиас Тисера откри резултата при гостуването на Славия, разписвайки се в десетата минута. В началото на втората част Галин Иванов изравни - 1:1.

Появилият се като резерва Кирил Десподов донесе победата на "орлите" с попадение в 83-ата минута. Рик Джонатан центрира отляво към далечната греда, където Светослав Вуцов скочи да избива топката, но съотборникът му в националния отбор успя да я засече в мрежата му. Десподов и вратарят се сблъскаха и "белите" претендираха за фаул. След преглед с ВАР съдията Драгомир Драганов потвърди попадението, което в крайна сметка се оказа победно за шампионите.

ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

СЛАВИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 1:2
0:1 Матиас Тисера (10), 1:1 Галин Иванов (49), 1:2 Кирил Десподов (83)

По-интересното от мача по минути
1 - Начало на срещата.
10  ГОЛ! Лудогорец поведе след попадение на Матиас Тисера. Людовик Соарес сгреши, играч на „орлите“ отне топката и я пусна към Текпетей, който напредна на скорост отдясно, влезе в наказателното поле и подаде на Тисера и аржентинецът се разписа.
18  Тисера комбинира с Текпетей отдясно пред наказателното поле, а ганаецът опита да му върне топката, която рикошира в играч на Славия и се върна в крилото. След това той шутира силно от малък ъгъл, Вуцов изби в корнер.
41  Нова възможност за "орлите". Тони Тасев загуби топката в половината на гостите и шампионите организираха контраатака, Рик Джонатан напредна отдясно, залъга съперник пред наказателното поле и стреля, но покрай дясната греда на Вуцов.
45+3 - Край на първото полувреме.
---------------
46 - Начало на второто полувреме.
49  ГОЛ! Славия изравни - 1:1! Галин Иванов се разписа. Емил Стоев получи подаване пред дъгата на наказателното поле и подаде към капитана на "белите", който бе изпуснат от Антон Недялков. Бившият национал финтира капитана на Лудогорец и прати топката под Серджио Падт.
54  ГРЕДА за Лудогорец. Изстрел на Рик Джонатан, топката се отби в левия страничен стълб на вратата на Светослав Вуцов.
57 - Падт спаси удар на Венцислав Керчев.
78  Първи жълт картон в срещата, получи го Емил Виячки.
83  ГОЛ! Кирил Десподов даде преднина на Лудогорец - 1:2! Рик Джонатан центрира към далечната греда, където Десподов успя да засече топката в мрежата на Вуцов, с когото се сблъскаха.
84  Попадението беше проверено с ВАР и беше потвърдено.
87  ЧЕРВЕН КАРТОН за резервата Георги Петков за реплика към съдията.
90 - Добавеното време е 7 минути.
90+2  Куриозен момент. Вуцов излезе пред наказателното си поле, за да изчисти топката, но я изпрати в тялото на скочилия Игор Тиаго, тя полетя към вратата на Славия, но като по чудо не попадна в мрежата, тупвайки се на голлинията и отскачайки пред нея, след което националният страж я улови.
90+3 - Десподов беше изведен сам срещу Вуцов, но този път не успя да го преодолее.
90+7 - Край на мача. Лудогорец победи Славия с 2:1.
Славия София
СЛАВИЯ: 21.Светослав Вуцов, 83.Христо Попадийн, 23.Емил Виячки , 37.Венцислав Керчев, 4.Людовик Соарес, 33.Галин Иванов (к) , 93.Кемело Нгуена, 73.Иван Минчев (65  17.Ерол Дост), 11.Кристиан Добрев (70  35.Мартин Сораков), 8.Емил Стоев, 9.Ахмед Ахмедов
Резерви: 1.Георги Петков , 77.Георги Вълчев, 22.Дарко Тасевски, 17.Ерол Дост, 55.Константин Чешмеджиев, 19.Мартин Сораков, 88.Тони Тасев
Треньор: Златомир Загорчич

Ludogorets
ЛУДОГОРЕЦ: 1.Серджио Падт, 3.Антон Недялков (к), 32.Игор Пластун, 24.Оливие Вердон, 4.Сисиньо (67   16.Аслак Фон Витри), 6.Якуб Пьотровски, 30.Педро Нареси, 33.Бернард Текпетей (67  11.Кирил Десподов ), 73. Рик Джонатан, 95. Каули Оливейра (67  9.Игор Тиаго ), 10.Матиас Тисера   (90  8.Клод Гонзалвеш)
Резерви: 12. Симон Слуга, 5. Георги Терзиев, 8. Клод Гонзалвеш, 9. Игор Тиаго, 11. Кирил Десподов, 16. Аслак Фон Витри, 20. Нонато
Треньор: Анте Шимунджа

София, стадион "Александър Шаламанов"
Съдия: Драгомир Драганов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР