Славия победи с 1:0 Пирин (Благоевград) и се класира на четвъртфиналите за Купата на България. Единственото попадение в срещата на стадиона в "Овча купел" вкара Тони Тасев. Крилото се разписа в 51-ата минута и не се зарадва, след като наказа бившия си отбор. Тасев прониза Ник Хaнгелман след центриране на Радослав Кирилов.

"Белите" могат да се чувстват късметлии, тъй като на два пъти гредите се явиха верен помощник на вратаря Светослав Вуцов - след удар на Преслав Йорданов първото полувреме и през втората част на Станислав Манолев.

efbet - 1000 лв. Нов Онлайн Казино Бонус

Двубоят започна с минута мълчание в памет на легендата на Славия Александър Шаламанов, който преди дни почина на 80-годишна възраст. Заради загубата му "белите" днес играха с черни фланелки.

Официален дебют за тима на Златомир Загорчич записа Жуниор Мапуку. Бившият голмайстор на Берое и Левски игра в заключителните минути на двубоя, като в добавеното време реагира бурно срещу Тасев, който не му подаде на изгодна позиция за гол пред вратата на Пирин.

СЛАВИЯ - ПИРИН 1:0
1:0 Тони Тасев (51)

Срещата по минути с БЛИЦ:
* Mинута мълчание в памет на починалата легенда на Славия и българския футбол Александър Шаламанов.
1 - Начало на срещата.
1 - "Белите" играят в черно днес в памет на Шами.
1  Шанс за домакините да поведат още в началните секунди. Макрилос засече с глава центрираната отдясно топка от Георги Вълчев, нидерландският вратар Ник Хенгелман спаси.
25  Светослав Вуцов спаси изстрел на Антон Карачанаков.
32  ГРЕДА! Спас Георгиев центрира, Преслав Йорданов засече с глава, но точно в лявата греда на вратата на Вуцов.
36 - Макрилос опита да изненада Ник Хангелман с удар от далечно разстояние, но не съумя да уцели добре топката и тя мина далеч от вратата на нидерландеца.
42  Извеждащо подаване към Преслав Йорданов в наказателното поле, нападателят на Пирин опита да прехвърли излезлия напред Светослав Вуцов, който обаче успя да улови топката.
45 - Край на първото полувреме.
-------------
46 - Начало на второто полувреме.
51  ГОЛ! Славия поведе - 1:0. Радослав Кирилов центрира пред вратата на Пирин, където Тони Тасев изпревари бранител на гостите и отблизо не остави шанс на Ник Хангелман. Бившият футболист на "орлетата" не се зарадва бурно след попадението, показвайки уважение към благоевградчани.
61  Жуниор Мапуку дебютира за Славия. Бившият голмайстор на Берое и Левски заменя Мартин Сораков.
72  ГРЕДА! Станислав Манолев направи двойно подаване с Красимир Станоев, стреля, но право в дясната греда на вратата на Славия.
87  Радослав Кирилов опита да финтира Ник Хангелман, след като се озова очи в очи срещу него, но не успя да го преодолее и да вкара гол.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4 - Край на мача. Славия победи Пирин с 1:0 и се класира на 1/4-финалите.

Славия София
СЛАВИЯ: 21.Светослав Вуцов, 3.Ертан Томбак, 22.Емил Виячки, 37.Венцислав Керчев, 18.Димитър Стоянов, 77.Георги Вълчев, 7.Питър Макрилос (85  16.Кемело Нгуена), 17.Ерол Дост, 10.Радослав Кирилов (к) (90+3  71.Емил Стоев), 11.Кристиан Добрев (46  88.Toни Тасев ), 19.Мартин Сораков (61  9.Жуниор Мапуку)
Резерви: 1.Георги Петков, 88.Тони Тасев, 71.Емил Стоев, 73.Иван Минчев, 16.Кемело Нгуена, 55.Андреа Христов, 9.Жуниор Мапуку
Треньор: Златомир Загорчич

Пирин Благоевград
ПИРИН (Бл): 12.Ник Хaнгелман, 38.Александър Дюлгеров, 14.Стилиян Николов, 6.Юлиян Попев, 2.Педро Ферари, 71.Антон Карачанаков (80  7.Мохамед Брахими), 44.Конър Хендерсън, 31.Красимир Станоев (74  29.Станислав Костов), 9.Преслав Йорданов, 17.Спас Георгиев, 11.Станислав Манолев (к) (87  73.Венцислав Бенгюзов)
Резерви: 76.Александър Марковски, 73.Венцислав Бенгюзов, 7.Мохамед Брахими, 5.Николай Бодуров, 8.Орлин Старокин, 29.Станислав Костов, 45.Христофор Хубчев
Треньор: Уорън Фийни

София, стадион "Славия"
Съдия: Георги Кабаков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия