ПОСЕТЕТЕ СТРАНИЦАТА НА БЛИЦ ЗА МОНДИАЛ 2022 - ТУК!

Славия за трета поредна година се класира за четвъртфиналите на купата на България. Това стана факт, след като „белите“ обърнаха Ботев (Пловдив) за успеха с 2:1 на стадион „Александър Шаламанов“. През второто полувреме домакините изпуснаха дузпа, а гол на „канарчетата“ беше отменен заради засада.

Ботев (Пловдив) откри резултата в 16-ата минута. Антоан Бароан открадна топката след грешка на Светослав Вуцов и след това пред празната врата намери Елвис Ману, който без проблем се разписа. Две минути по-късно Славия изравни. Иван Минчев изведе Кристиан Добрев сам срещу Хидайет Ханкич и юношата на „канарчетата“ не пропусна да накаже бившия си тим.

Шест минути след началото на второто полувреме „белите“ осъществиха обрат. Кемело Нгуено беше точен с хубав удар от дъгата на наказателното поле, с който прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Ботев.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

В 70-ата минута Славия получи право да изпълни дузпа, след като Самюел Супрайен фаулира Добрев в наказателното поле. Галин Иванов стреля силно в средата на вратата, но топката попадна право в тялото на Ханкич, който не мръдна от мястото си.

Седем минути преди края на редовното време Антоан Бароан вкара изравнителен гол за Ботев, но попадението беше отменено заради засада.

Така Славия стигна до успеха и се класира за четвъртфиналите на купата на България, където гарантирани места вече имат Арда, Спартак (Варна), Локомотив (София), ЦСКА и ЦСКА 1948.

СЛАВИЯ – БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 2:1
0:1 Елвис Ману (16), 1:1 Кристиан Добрев (18), 2:1 Кемело Нгуена (52)

Славия СофияСлавия: 21.Светослав Вуцов, 83.Христо Попадийн, 23.Емил Виячки, 37.Венцислав Керчев, 4.Людовик Соарес, 17.Ерол Дост, 93.Кемело Нгуена , 73.Иван Минчев  (89-9.Ахмед Ахмедов), 11.Кристиан Добрев  (78-88.Тони Тасев), 33.Галин Иванов (90+5-77.Георги Вълчев), 8.Емил Стоев
Резерви: 12.Николай Кръстев, 77.Георги Вълчев, 22.Дарко Тасевски, 55.Константин Чешмеджиев, 71.Кристиян Стоянов, 88.Тони Тасев, 9.Ахмед Ахмедов
Треньор: Златомир Загорчич

Ботев ПловдивБотев (Пловдив): 13.Хидайет Ханкич, 44.Роберто Пунчец, 4.Виктор Генев, 18.Самюел Супрайен, 3.Па Конате (67-21.Точукву Нади),6.Дилан Мертенс (67-19.Абдулайе Траоре), Реда Рабей  (86-31.Уме Емануел), 7. Мохамед Брахими, 10.Емануел Току, 11.Антоан Бароан, 22.28.Елвис Ману
Резерви: 1.Георги Аргилашки, 2.Роеи Херман, 19.Абдулайе Траоре, 21.Точукву Нади, 23.Димитър Тонев, 24.Джаспър Хертъм, 31.Уме Емануел
Треньор: Желко Копич

София, "Александър Шаламанов"
Съдия: Георги Гинчев

ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

По-интересното по минути
1 – Начало на мача
16 -  ГООЛ! Ботев (Пловдив) откри резултата. Бароан открадна топката в наказателното поле след лоша намеса на Вуцов и подаде на намиращия се на празна врата Елвис Ману, който без проблем се разписа
18 -  ГОООЛ! Славия изравни! Иван Минчев много добре изведе Кристиан Добрев сам срещу вратаря и той не сбърка при опита си да прати топката в мрежата
45+1 - Край на първото полувреме
---------------------------
46 - Начало на второто полувреме
52 -  ГОООЛ! Славия поведе! Кемело Нгуено се разписа с удар от дъгата на наказателното поле, при който топката влезе в долния ляв ъгъл на вратата на Ханкич
62 -  Галин Иванов отправи опасен удар от границата на наказателното поле, но топката мина встрани от вратата на Ботев
63 - Гостите отвърнаха с фалцов далечен изстрел на Току, но Вуцов се справи  без проблем
65 -  Кристиан Добрев във вратарско поле с глава засече центриране на Галин Иванов отляво, но Ханкич плонжира и улови топката
70 -  ДУЗПА за Славия! Супрайен фаулира Кристиан Добрев в наказателното поле
72 -  ПРОПУСК! Галин Иванов стреля силно в средата на вратата, но Ханкич не мръдна и топката попадна в тялото му
83 -  ОТНЕМЕН ГОЛ на Ботев. Елвис Ману подаде към Антоан Бароан, който прати топката в мрежата на "белите", но страничният съдия вдигна своя флаг за засада
90+5 - Край на мача

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,   - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР