Носителят на Купата на България Левски спечели с 2:1 при визитата си на Славия на стадион „Александър Шаламанов“ в отложен мач от предпоследния 30-и кръг на efbet Лига и се върна на третата позиция във временното класиране. Илиян Стефанов (39) и Филип Кръстев (83) вкараха головете за гостите, а Георги Вълчев (62-дузпа) се разписа за домакините. Още преди тази среща „сините“ си гарантираха участие в Европа след триумфа срещу ЦСКА за купата на страната, а „белите“ няма как да мръднат от шестото място до края на сезона.

Гостите отправиха първия точен удар в 8-ата минута, когато Велтон върна топката назад към Билал Бари, който шутира от далечна дистанция, но Светослав Вуцов улови без проблеми. Три минути по-късно Вуцов с лекота хвана топката и след удар на Филип Кръстев.

В 24-ата минута Патрик-Габриел Галчев центрира към Велтон, който насочи топката към Илиян Стефанов и той стреля с глава. След намеса на Вуцов се стигна до двоен рикошет, а топката излезе в аут и вратарят на Славия получи лекарска помощ.

След малко повече от половин час Йон Бакеро получи центриране отляво от Людовик Соарес и нацели топката от въздуха, но я прати в аут. В 39-ата минута Патрик-Габриел Галчев центрира на главата на Илиян Стефанов, а героят от финала с ЦСКА за Купата се разписа за 0:1. Малко преди края на първата част Филип Кръстев шутира над вратата.

Winbet - победата е емоция! (18+)

"Белите" бяха по-активни след почивката, опитвайки далечни удари, които се оказваха доста неточни. В 59-ата минута Гьоко Зайков центрира към Йон Бакеро, чийто удар бе спасен от Михайлов. Малко след това домакините получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение срещу Иван Минчев. Зад топката застана Георги Вълчев, който прати Николай Михайлов в обратния ъгъл е се разписа за 1:1.

В 77-ата минута Тони Тасев върна топката към Йон Бакеро, който стреля от около 15 метра, но Николай Михайлов изби в корнер. Шест минути след това Георги Миланов пусна към Филип Кръстев, който видя неразчетеното излизане на Вуцов и с прехвърлящ удар реализира красив гол за 1:2, което се оказа и крайният резултат.

След успеха Левски се върна на третата позиция с 52 точки. Славия остава твърдо на шесто място с 37 точки.

СЛАВИЯ – ЛЕВСКИ 1:2
0:1 Илиян Стефанов (39), 1:1 Георги Вълчев (62-дузпа), 1:2 Филип Кръстев (83)

Maчът по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на срещата.
8 - Уелтън проби отляво и върна топката назад към Билал Бари, който шутира от далечна дистанция, но Светослав Вуцов улови
11 - Вуцов с лекота улови слаб удар на Филип Кръстев
18 - Стефанов и Кръстев опитаха удари, но без да затруднят сериозно Вуцов
20 - Агитката на Левски издига транспарант "Дарко, върни се у дома", отправяйки апел към бившия играч на тима Дарко Тасевски
24 - Светослав Вуцов бе ударен от топката при ситуация с удар на Стефанов, след което получи медицинска помощ и продължи мача
33 - Йон Бакеро получи центриране отляво от Людовик Соарес и нацели топката от въздуха, но я прати в аут
39 - ГОООЛ за Левски! Патрик-Габриел Галчев центрира отдясно, а героят от финала с ЦСКА за Купата Илиян Стефанов се извиси над всички и с глава прати топката във вратата за 0:1
44 - Филип Кръстев напредна с топката и вместо да подаде към Бари или Уелтън, реши да стреля и топката премина над вратата
45 - Край на първата част!
....................................................
46 - Начало на второто полувреме
59 - Гьоко Зайков центрира към Йон Бакеро, чийто удар бе спасен от Михайлов
61 - ДУЗПА за Славия! Съдията посочи бялата точка за нарушение срещу Иван Минчев
62 - ГОООЛ за Славия! Георги Вълчев се разписа от дузпата и изравни за 1:1
77 - Тони Тасев върна топката към Йон Бакеро, който стреля от около 15 метра, но Николай Михайлов изби в корнер
82 - Билал Бари отне топката от бившия си съотборник Гьоко Зайков, напредна по дясното крило и излезе на добра позиция, но стреля много високо над вратата на Вуцов
83 - ГОООЛ за Левски! Георги Миланов пусна към Филип Кръстев, който видя неразчетеното излизане на Вуцов и с прехвърлящ удар реализира красив гол за 1:2
90+5 - Край на мача! Левски победи Славия с 2:1 като гост и се върна на третата позиция

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 29. Гьоко Зайков, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес (64 23. Емил Виячки), 14. Микита Никалаевич (64 88. Тони Тасев ), 77. Георги Вълчев (К), 73. Иван Минчев (64 71. Кристиян Стоянов ), 11. Кристиан Добрев (87 18. Димитър Стоянов), 7. Йон Бакеро, 9. Мартин Петков (87 19. Мартин Сораков)
Резерви: 1. Георги Петков, 18. Димитър Стоянов, 19. Мартин Сораков, 22. Дарко Тасевски, 23. Емил Виячки, 71. Кристиян Стоянов, 88. Тони Тасев
Треньор: Златомир Загорчич

Левски: 13. Николай Михайлов (К), 5. Келиан ван дер Каап, 6. Вендерсон Цунами, 8. Андриан Краев , 14. Илиян Стефанов, 17. Велтон (59 7. Георги Миланов), 19. Билал Бари, 22. Патрик-Габриел Галчев, 30. Филип Кръстев (86 10. Радослав Цонев), 33. Хосе Кордоба, 88. Марин Петков (86  34. Преслав Бачев)
Резерви: 1. Пламен Андреев, 4. Иван Горанов, 7. Гоерги Миланов, 10. Радослав Цонев, 34. Преслав Бачев, 39. Кристиян Йовов, 91. Драган Михайлович
Треньор: Станимир Стоилов

Стадион: "Александър Шаламанов", София
Съдия: Георги Давидов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия