Арда и Славия завършиха при резултат 1:1 в мач от 12-ия кръг на efbet Лига. "Белите" откриха резултата чрез Мартин Сораков, но през второто полувреме Милен Желев с глава възстанови равенството. Кърджалийци можеха да стигнат до победата, но изстрел на Алекс Петков срещна гредата.

По този начин Арда спря Славия от възможността да атакува третото място и успя да се изкачи на десетата позиция, измествайки ЦСКА 1948.

Двата тима стартираха в спокойно темпо, като домакините имаха лек превес в контрола на топката. Първата възможност в мача дойде в 6-ата минута, когато Иван Тилев нанесе изстрел от дистанция, но прати топката над вратата на Светослав Вуцов.

В следващите минути "белите" се активизираха в предни позиции и продължително задържаха в половината на Арда. Това доведе до желания ефект и в 16-ата минута гостите откриха резултата. Радослав Кирилов получи в наказателното поле и с много красиво изпълнение на ножичен удар принуди Иван Карадажов да се намесва решително, след което Мартин Сораков достигна до отбитата топка и реализира в мрежата на домакините.

До края на първото полувреме кърджалийци притиснаха съперника си, но до края на първото полувреме не успяха да достигнат до изравнително попадение.

Първата добра възможност второто полувреме бе за гостите, след като "белите" се възползваха от грешка при изнасянето на топката и Мартин Сораков получи на отлична позиция, но изстрелът на младока бе отразен решително от Иван Караджов.

Домакините реагираха мигновено и в следващата ситуация Румен Руменов засече от въздуха центриране от ъглов удар, но Светослав Вуцов бе на мястото си и спаси.  В 63-ата минута Спас Делев центрира от корнер на близката греда, където Жуниньо стреля с глава, след което топката се отби от тялото на Мартин Сораков и излезе в нов ъглов удар. Домакините поискаха дузпа, но след преглед с ВАР, главният съдия Валентин Железов посочи играта да продължи.

В 71-ата минута Арда възстанови равенството. Спас Делев центрира остро в наказателното поле, където Милен Желев бе на точното място и с изстрел с глава в средата на врата релизира.

В 87-ата минута Спас Делев се възползва от отбита топка от Андреа Христов. Капитанът на Арда стреля от въздуха, пращайки топката над напречната греда.

Две минути по-късно Спас Делев комбинира отлично с по едно докосване с Тонислав Йорданов. Крилото се оказа на добра стрелкова позиция и с плътен изстрел принуди вратаря на Славия да избива в ъглов удар. След изпълнението на корнера Алекс Петков се извиси над всички и с глава прати топката в десния страничен стълб.

Арда - Славия 1:1
0:1 Мартин Сораков (16), 1:1 Милен Желев (71)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
16- ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! Радослав Кирилов получи центриране в наказателното поле и стреля със задна ножица. Караджов изби, но притичалият Мартин Сораков прати топката в мрежата
30- Спокойни минути без голови положения
45- Край на първото полувреме
_____
46- Начало на второто полувреме
48- Мартин Сораков излезе на чиста голова позиция, но неговият удар бе париран от стража Караджов
59- Спас Делев опита удар от малък ъгъл между двама "бели" играчи, но топката излезе встрани
71- ГОЛ ЗА АРДА! Милен Желев засече с глава центриране от фаул на Спас Делев и прониза мрежата на Светослав Вуцов, изравнявайки резултата
88- Спас Делев стреля силно, но Светослав Вуцов отново показа класата си
89- Греда! След изпълнението на корнер Алекс Петков стреля с глава и удари гредата
90+4- Край на мача!

Арда: 12. Иван Караджов, 4. Милен Стоев, 8. Милен Желев, 24. Алекс Петков, 33. Иван Тилев, 11. Александър Георгиев, 19. Румен Руменов, 80. Лъчезар Котев, 10. Светослав Ковачев (46-17. Иван Коконов), 9. Спас Делев, 37. Жуниньо (81-77. Илия Юруков)
Резерви: 36. Васил Симеонов, 17. Иван Коконов, 70. Присто Иванов, 71. Пламен Крумов, 77. Илия Юруков, 81. Атанас Зехиров, 98. Тонислав Йорданов
Треньор: Георги Чиликов

Славия СофияСлавия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 55. Андреа Христов, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 77. Георги Вълчев, 17. Ерол Дост, 73. Иван Минчев (65-16. Кемело Нгуена), 88. Тони Тасев (61-71. Емил Стоев), 10. Радослав Кирилов, 19. Мартин Сораков  (65-11. Кристиан Добрев)
Резерви: 1. Георги Петков, 18. Димитър Стоянов, 71. Емил Стоев, 16. Кемело Нгуена, 7. Питър Макрилос, 11. Кристиан Добрев, 5. Мартин Атанасов
Треньор: Златомир Загорчич

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия