Бронзовият медалист от миналия сезон Славия изтърва победата срещу Черно море в последните секунди и двата тима завършиха 1:1 в мач от първия кръг на елитната efbet Лига. Андреа Христов (7) изведе домакините напред в резултата и те продължиха да доминират, но така и успяха да удвоят аванса си. С последната си атака "моряците" стигнаха до точката с гол на Стефан Велев (90+5).

Титуляр в атаката на "белите" започна единственото ново попълнение и завърнал се в тима нападател Димитър Рангелов, който бе заменен принудително в 80-ата минута от Чунчуков заради травма.

Домакините имаха инициативата през първата част и поведоха още при първото сериозно положение пред вратата на „моряците“. Георги Йомов центрира от корнер и Андреа Христов се извиси над защитата, засече с глава топката и я прати вратата на Иван Дюлгеров за 1:0.

Малко по-късно гостите можеха да изравнят. Бърза атака на "моряците" изведе Исмаил Иса на чиста позиция, но ударът му бе право в ръцете на Антонис Стергиакис.

В края на полувремето Йомов на два пъти можеше да отбележи второ попадение за "белите", но се забави при отиграванията и не успя да се разпише.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

След почивката в 53-ата минута при центриране от корнер Емил Виячки се извиси над всички и отправи удар с глава, но вратарят на гостите Дюлгеров спаси с блестяща намеса.

В 67-ата минута целият щаб и футболистите на Черно море протестираха срещу решението на Георги Давидов да не покаже червен картон на Милен Гамаков. Исмаил Иса се откъсваше зад защитата, когато бе препънат от защитника на Славия, но реферът отсъди само пряк свободен удар без никакъв картон.

Футболистите на Златомив Загорчич доминираха и в 75-ата минута Георги Йомов можеше да удвои аванса на домакините от пряк свободен удар, но Дюлгеров спаси, а след топката се удари и в страничната греда. Впоследствие защитниците на гостите успяха да изчистят топката.

Гостите натиснаха в края и финалният им щурм даде резултат. В последните секунди от добавеното време резервата Стефан Велев (90+5) бе най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле и с мощен удар изравни за 1:1. Стергиакис не прецени центриране в наказателното поле, Родриго потърси Иса, който не успя да играе с топката и тя стигна до Стефан Велев, който оформи крайния резултат.

СЛАВИЯ - ЧЕРНО МОРЕ 1:1
1:0 Андреа Христов (7), 1:1 Стефан Велев (90+5)

Най-интересните моменти от мача по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на двубоя.
3 - равностойни първи минути
7 - ГОООЛ за Славия! Георги Йомов центрира от корнер и Андреа Христов се извиси над всички, за да се разпише с глава - 1:0
15 - Исмаил Иса засече центриране отляво на Матиас Курьор, но вратарят на "белите" Стергиакис отрази удара му
30 - Радослав Кирилов бе изведен зад защитата на гостите, но бе маркирана засада
39 - Филип Кръстев подаде чудесно към Георги Йомов, който шутира от добра позиция, но топката мина встрани от вратата
40 - Димитър Рангелов изведе прекрасно зад отбраната на гостите Радослав Кирилов, който отправи неточен удар над вратата
43 - Нова добра атака на домакините и топка зад защитата получи Георги Йомов, който реши да комбинира с Кирилов, чийто удар обаче бе блокиран в последния момент
44 - Нов страхотен пробив на Йомов отдясно завърши с блокиран удар от Попов
45+1 - Удар на Рангелов от пряк свободен удар минава над вратата
45+3 - Край на първата част!
............................................................
46 - Начало на второто полувреме
53 - След центриране от корнер Емил Виячки се извиси над всички и отправи удар с глава, но вратарят на гостите Дюлгеров спаси с блестяща намеса
61 - Удар на Гамаков от пряк свободен удар и топката минава над вратата
67 - Гамаков фаулира откъсващия се Исмаил Иса, но съдията не му показа никакъв картон и това разгневи щаба на гостите, които искаха футболиста на "белите" да бъде изгонен
75 - ГРЕДА за Славия! Георги Йомов изпълни пряк свободен удар и бе близо до гола, но чудесната намеса на Дюлгеров предотврати ново попадение във вратата му, а за негов късмет топката срещна и гредата
80 - Димитър Рангелов е заменен принудително от Чунчуков заради травма
85 - Гостите все по-често са в предни позиции и опитват натиск с центрирания
90+3 - Удар на Виктор Попов е блокиран от бранителите на Славия
90+4 - Далечен и неточен удар на Чунчуков
90+5 - ГОООЛ за Черно море! Стергиакис не прецени центриране в наказателното поле, Родриго потърси Иса, който не успя да играе с топката и тя стигна до Стефан Велев, който с мощен удар изравни за 1:1
90+6 - Край на мача! Славия и Черно море поделиха по точка след равенство 1:1

Славия: 32. Антонис Стергиакис, 55. Андреа Христов , 23. Емил Виячки , 38. Милен Гамаков , 83. Христо Попадийн , 73. Венцислав Бенгюзов (7277. Вълчев), 10. Янис Карабельов, 20. Филип Кръстев, 35. Георги Йомов, 11. Радослав Кирилов, 8. Димитър Рангелов (809. Чунчуков)
Резерви: 1. Петков, 77. Вълчев, 3. Томбак, 14. Димитров, 4. Патев, 9. Чунчуков
Треньор: Златомир Загорчич

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 27. Даниел Димов , 5. Стефан Станчев , 2. Цветомир Панов, 10. Илиан Илиев-младши , 71. Васил Панайотов, 72. Родриго, 7. Патрик Андраде (64 70. Стефан Велев ), 19. Матиас Курьор (7716. Ангелов ), 9. Исмаил Иса
Резерви: 2. Г. Георгиев, 88. П. Георгиев, 17. Василев, 16. Ангелов, 8. Янчев, 70. Велев, 32. Дичев
Треньор: Илиан Илиев

София, стадион "Славия"
Съдия: Георги Давидов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация