ЦСКА 1948 унижи Славия и надделя с 5:1 в двубоя помежду им от 10-ия кръг на efbet Лига. Мартин Камбуров наниза два гола във вратата на Георги Петков и вече имам 244 попадения от елита. До израняването на рекорда на Петър Жеков (253) го делят 9 гола. Ангел Бастунов също се отчете с два гола, след като замени опитния нападател, а един добави Васил Шопов. За Славия точен бе Емил Стоев.

Домакините от ЦСКА 1948 започнаха много силно срещата, а Георги Петков на два пъти се намеси решително при удари на Мартин Камбуров. Гущеров пък стреля и насочи топката добре, но бранител на "белите" изби.

Все пак логичното се случи и тимът на Красимир Балъков поведе в резултата в 33-ата минута. Топката бе центрирана в наказателното поле на Славия, а Камбуров се извиси и я насочи в мрежата за 1:0.

Славия имаше отлична възможност да изравни в 41-ата минута, но Димитър Рангелов нацели гредата с удар от около 20 метра. Веднага след това "червените" вкараха втори гол. Васил Шопов получи много добър пас близо до вратата на Славия и със силен удар по диагонал удвои.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Второто полувреме започна шеметно. Отборът на Александър Тарханов върна един гол, след като Емил Стоев получи пас от Кръстев, финтира отлично бранител на "червените" и с удар над Наумов реализира.

В 52-ата минута обаче Радослав Терзиев събори Марио Топузов в наказателното поле и съдията Никола Попов посочи бялата точка. Мартин Камбуров вкара своя гол номер 244 в елита от дузпата и отново даде аванс от два гола на ЦСКА 1948.

В 65-ата минута падна нов гол във вратата на Славия. Серкан Юсеин центрира, Георги Петков увисна и Ангел Бастунов заби топката във вратата за 4:1.

Резилът за Славия стана пълен в 81-ата минута, когато Бастунов засече с глава центриране на Александров и вкара своя втори гол - 5:1.

ЦСКА 1948 събра 16 точки и се изкачи временно на третото място, докато Славия е на предпоследна позиция със 7 точки.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

ЦСКА 1948 - Славия 5:1
1:0 Мартин Камбуров (33), 2:0 Васил Шопов (43), 2:1 Емил Стоев (49), 3:1 Мартин Камбуров (53), 4:1 Ангел Бастунов (65), 5:1 Ангел Бастунов (81)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
3- Мартин Камбуров беше изведен сам срещу Георги Петков, но на два пъти не успя да преодолее Георги Петков
19- Денислав Александров намери непокрития Андон Гущеров на точката на дузпата, но ударът му беше блокиран от защитник в бяло
33-  ГОЛ ЗА ЦСКА 1948! Мартин Камбуров открива резултата с глава - 1:0
41- Греда! Димитър Рангелов се справи отлично с бранител на гостите и с удар от 20 метра нацели дясната греда на вратата на Даниел Наумов
43- ГОЛ ЗА ЦСКА 1948! Васил Шопов получи много добър пас близо до вратата на Славия и със силен удар по диагонал направи резултата 2:0!
45- Край на първото полувреме
_____________________________________
46- Начало на второто полувреме
49- ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! Кръстев пусна извеждащ пас към Емил Стоев. Той финтира отлично бранител на "червените" и с удар над Наумов намали резултата
52- Дузпа за ЦСКА 1948!
Радослав Терзиев събори Марио Топузов в наказателното поле и съдията посочи бялата точка
53- ГОЛ ЗА ЦСКА 1948! Мартин Камбуров е точен от дузпа - 3:1!
65- ГОЛ ЗА ЦСКА 1948! Серкан Юсеин центрира, Георги Петков увисна и Ангел Бастунов заби топката за 4-ти път в неговата врата
81- ГОЛ ЗА ЦСКА 1948! Александър Александров центрира в наказателното поле, а Бастунов стреля добре с глава и прониза отново Славия
90+2- Край на мача

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 3. Димитър Пиргов, 21. Венцислав Василев, 24. Лазар Марин, 26. Серкан Юсеин (82-18. Ивайло Чочев), 10. Васил Шопов, 7. Марио Топузов (78-17. Даниел Младенов), 99. Андон Гущеров (82-90. Кристиян Николов), 11. Денислав Александров, 9. Мартин Камбуров (57-20. Ангел Бастунов), 25. Александър Александров
Резерви: 1. Димитър Тодоров, 18. Ивайло Чочев, 17. Даниел Младенов, 90. Кристиян Николов, 19. Михаел Орачев, 5. Михаил Минков, 20. Ангел Бастунов
Треньор: Красимир Балъков

Славия: 1. Георги Петков, 83. Христо Попадийн (61-3. Ертан Томбак), 17. Радослав Терзиев, 38. Милен Гамаков, 19. Филип Антовски, 77. Георги Вълчев, 73. Венцислав Бенгюзов (61-5. Мартин Атанасов), 71. Емил Стоев (80-93. Атанас Кабов), 11. Радослав Кирилов, 9. Калоян Кръстев, 8. Димитър Рангелов (72-18. Димитър Стоянов)
Резерви: 13. Светослав Вуцов, 93. Атанас Кабов, 18. Димитър Стоянов, 3. Ертан Томбак, 4. Петър Патев, 5. Мартин Атанасов, 6. Рафаил Пърликов
Треньор: Александър Тарханов

София, Национален стадион "Васил Левски"
Съдия: Никола Попов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация