Арда победи Славия с 3:1 в мач от 35-и кръг на втората четворка на Първа лига и поведе в битката за седмото място, даващо право на бараж за Лигата на конференциите.

Първото сериозно положение в мача беше за Славия. Още в осмата минута Владимир Николов стреля към вратата на домакините, но топката се отби в напречната греда и стана лесна плячка за вратаря Анатолий Господинов. Арда отговори с неточен удар на Принц Окезие от наказателното поле и далечен изстрел на Иван Тилев, който беше уловен от Светослав Вуцов.

Стражът на "белите" обаче беше безпомощен в 33-ата минута, когато Тонислав Йорданов получи топката пред наказателното поле и стреля точно до левия страничен стълб на вратата на гостите. В края на първото полувреме Владимир Николов изравни при разбъркване в пеналта на Арда и асистенция на Тони Тасев. Първоначално беше маркирана засада, но след преглеждане на ситуацията с ВАР голът беше признат.

Втората част стартира с опасности пред двете врати, но Тонислав Йорданов на два пъти и Иван Минчев не успяха да вкарат.

След малко повече от час игра Арда поведе за втори път в мaча. Пламен Крачунов беше най-добре пласиран в наказателното поле и отблизо ритна топката във вратата за 2:1.

Пет минути преди края Иван Коконов реши всичко с трети гол с удар от границата на наказателното поле.

Арда е на седма позиция с 48 точки, на две пред ЦСКА 1948, който е с мач по-малко. Славия е на 10-а позиция с 43.

АРДА - СЛАВИЯ 3:1
1:0 Тонислав Йорданов (33), 1:1 Владимир Николов (45+1), 2:1 Пламен Крачунов (62'), 3:1 Иван Коконов (85')

По-интересното по минути:

1' – Начало на мача
8' -  ГРЕДА! Владимир Николов се озова на добра позиция и стреля към вратата на Арда, но топката се отби от напречната греда и след това се върна в ръцете на вратаря Господинов
11' - Принц Окезие се озова сам в наказателното поле на Славия и веднага стреля, но топката мина над вратата
31' - Иван Тилев опита далечен удар към вратата на "белите", но Светослав Вуцов улови топката без никакъв проблем
33' -  ГОООЛ! Арда откри резултата. Тонислав Йорданов получи топката пред наказателното поле на Славия и мощен удар я прати до левия страничен стълб на вратата на Славия
41' -  Владимир Николов прати топката във вратата на Арда при разбъркване в наказателното поле и пас на Тони Тасев. Беше маркирана засада, която беше разгледана с ВАР
45+1' -  ГОООЛ! След продължително преглеждането на ситуацията беше взето решение голът да бъде признат. По този начин Славия изравни резултата
45+4' - Край на първото полувреме
---------------------------

46' Начало на втората част.
49' Тонислав Йорданов стреля с глава отблизо, но топката попадна право в ръцете на Вуцов.
51' Хубав удар от фаул на Иван Минчев, но Господинов улови.
53' Нов шанс за Арда! Тонислав Йорданов опита удар, но покрай вратата на съперника.
62'  ГОООООЛ за Арда! Пламен Крачунов се разписва отблизо след разбъркване в наказателното поле на Славия.
85'  ГОООООЛ за Арда! Иван Коконов намери топката от воле на границата на наказателното поле.
90+3' Край на мача!

Арда: 1. Анатолий Господинов, 20. Деян Лозев, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов  , 10. Борислав Цонев (90' 11. Борис Тютюков), 12. Принц Окезие , 19. Тонислав Йорданов  (79' 9. Чиносо Офор ) , 26. Ел Мами Тетах (70' 17. Иван Коконов ) , 33. Иван Тилев (70' 18. Джелал Хюсеинов) , 80. Лъчезар Котев , 99. Станислав Иванов (90'  77. Илия Юруков)
Резерви: 13. Петър Петров, , 27. Керимджан Игнатов, 32. Христо Митев, , 93. Феликс Ебоа Ебоа
Треньор: Николай Киров

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак , 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев , 37. Венцислав Керчев (73' 9. Мартин Сораков) , 93. Исак Соле, 71. Кристиян Стоянов (46'  27. Емил Мартинов), 73. Иван Минчев (63'  33. Галин Иванов), 88. Тони Тасев  (63'  22. Куентин Зеедорф), 7. Денислав Александров (63'   8. Емил Стоев), 10. Владимир Николов
Резерви: 12. Николай Кръстев, 55. Ивайло Марков, , 14. Роберто Райчев
Треньор: Златомир Загорчич

Кърджали, „Арена Арда“
Съдия: Михаел Павлов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР