Царско село спечели с класическото 3:0 при гостуването си на Ботев (Враца) в мач от 19 кръг на efbet Лигата. Това беше първа победа за столичния тим от началото на пролетния дял на шампионата, като по този начин тимът на Любо Пенев спря поредицата от четири мача без успех (2 равенства и 2 загуби). От своя страна домакините допуснаха осмо поредно поражение в първенството.

Царско село започна по-добре мача и закономерно поведе с ранен гол. В 12-ата минута Андерсон Кордейро между двама защитници на домакините овладя дълъг извеждащ пас и без проблем прати топката във вратата на Красимир Костов. В 24-ата минута Панайотис лука удвои аванса на гостите. Той беше точен от дузпа, която беше отсъдена за нарушение срещу него на Венцислав Керчев.

Единствената сериозна опасност за домакините в мача дойде в края на първото полувреме, когато на близката греда Дориан Бабунски с крак засече центриране от корнер, но Джони Пласид се разтегна и изби. Десет минути след почивката Ботев (Враца) остана с човек по-малко. Илия Миланов получи два жълти картона в рамките на седем минути и беше отстранен от игра.

В 73-ата минута резервата Лесли Де Са направи хубав пробив отдясно и подаде на Димитър Костадинов, който се освободи от защитник на врачани и падайки на земята насочи топката към долния десен ъгъл на вратата на Костов.

С този успех Царско село събра актив от 21 точки и излезе на осмо място в класирането, измествайки Левски, който е с 19 и по-късно днес гостува на ЦСКА 1948. В сряда тимът на Любослав Пенев приема Лудогорец в осминафинален мач за купата на България, а на 8 март (понеделник) е домакин на Славия.

Ботев (Враца) заема предпоследното 13-о място с 15 точки, на две пред опашкаря Етър. В четвъртък тимът на Антони Здравков е домакин на Черноморец (Балчик) в мач за Купата, а след това предстои дербито на Северозапада. Врачани гостуват на Монтана на 9 март (вторник) в мач за първенство.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

БОТЕВ (ВРАЦА) – ЦАРСКО СЕЛО 0:3
0:1 Андерсон Кордейро (12), 0:2 Панайотис Лука (24-дузпа), 0:3 Димитър Костадинов (73)

POFK Botev VratsaБотев (Враца): 33.Красимир Костов , 81.Атанас Зехиров, 37.Венцислав Керчев , 9.Даниел Генов, 20.Дориан Бабунски (60-94.Юлиан Ненов), 18.Илия Миланов, 77.Мартин Николов (46-14.Димитър Буров), 10.Петър Атанасов (60-5.Костадин Ничев), 16.Петър Генчев (34-8.Педро Лагоа), 23.Христо Златински (46-30.Валери Домовчийски ), 17.Чавдар Ивайлов
Резерви: 1.Христо Митов, 30.Валери Домовчийски, 6.Даниел Гаджев, 14.Димитър Буров, 5.Костадин Ничев, 8.Педро Лагоа,
94.Юлиан Ненов
Треньор: Антони Здравков

FA Tsarsko selo 2015 SofiaЦарско село: 30.Джони Пласид, 3.Мартин Кавдански, 4.Ивайло Марков (78-89.Луи Нганиони), 6.Антонио Георгиев , 8.Панайотис Лука  (65-44.Карим Роси ), 9.Стефан Христов (65-7.Лесли Де Са), 10.Лъчезар Балтанов, 11.Андерсон Кордейро  (83-21.Емануил Манев), 17.Реян Даскалов , 20.Димитър Костадинов  (78-Дилан Мартенс), 93.Иван Бандаловски
Резерви: 1.Михаил Иванов, 7.Лесли Де Са, 21.Емануил Манев, 22.Луис Педро, 25.Дилан Мартенс, 44.Карим Роси, 89.Луи Нганиони
Треньор: Любослав Пенев

Враца, ст. „Христо Ботев“
Съдия: Ивелин Занев

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ОТ МАЧА ПО МИНУТИ
1 - Начало на мача
10 - Лъчезар Балтанов отправи далечен удар, но Красимир Костов изби в корнер
12 -  ГОООЛ! Царско село откри резултата. Андерсон Кордейро между двама защитници овладя дълъг извеждащ пас и озовал се сам срещу Красимир Костов без проблем прати топката в мрежата
23 -  ДУЗПА за Царско село. Венцислав Керчев съботи Панайотис Лука в наказателното поле и съдията Занев отсъди 11-метров наказателен удар
24 -  ГОООЛ! Панайотис Лука е точен при изстрела си от бялата точка и удвоява аванса на гостите
45+1 -  Дориан Бабунски с крак засече центриране от корнер, но Джони Пласид се разтегна и изби
45+1 - Край на първото полувреме
--------------------------------
46 - Начало на второто полувреме
55 -  Илия Миланов остави домакините с човек по-малко, след като в рамките на седем минути получи два жълти картона
72 -  Карим Роси от няколко метра не успя да преодолее Красимир Костов
73 -  ГОООЛ! Трето попадение за гостите! Лесли Де Са предприе добра акции отдясно и намери Димитър Костадинов, който се освободи от бранител и стреля точно в долния десен ъгъл на вратата на Костов
90+3 - Край на мача
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение