Царско село успя да победи с 2:1 ЦСКА в много интригуващ мач от 24-ия кръг на Еfbet Лига. Поражението оставя "армейците" на третото място с 44 точки, на 5 зад втория Локомотив (Пловдив). Царско село скочи на осмата позиция с 28 точки.

Ключово за провала на ЦСКА беше изгонването на Петър Занев, който беше неубедителен и остави тима си в трудна ситуация още първото полувреме.

Капитанът на ЦСКА провали тима си, изкарвайки си два жълти картона до 35-ата минута. Занев първо изработи дузпа за Царско село в осмата минута, която Димитър Костадинов превърна в гол - 1:0. В 35-ата съдията Радослав Гидженов посочи пътя към съблекалните на защитника за втори жълт картон и така "армейците" трябваше да се справят с човек по-малко.

Опитният Занев игра мудно, въпреки че получи шанс днес да започне от първата минута, след като в последните срещи оставаше на пейката, а за гостуването на Лудогорец за Купата (2:1) дори беше извън групата. Неслучайно Пенев не му гласуваше доверие, тъй като той очевидно не е в добра форма.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Въпреки че останаха с 10 човека, "армейците" успяха да изравнят. В 75-ата минута точен за 1:1 бе резервата Бисмарк Чарлс.

По-сърцатата игра на футболистите на Антони Здравков логично доведе до победата им. В герой за бившия отбор на Любослав Пенев се превърна един от любимците му - Реян Даскалов, който прониза Густаво Бусато в 90-ата минута. Както е известно, капитанът на "царете" има предварителен договор с Берое, който влиза в сила след края на настоящия сезон.

Любо Пенев не води ЦСКА в срещата днес, тъй като получи два мача наказание след победата над Лудогорец в Разград, когато се нахвърли на футболист на шампионите, както и на съдията Георги Кабаков. Ел Голеадор ще пропусне и домакинството на Монтана в сряда. Мачът от междинния 25-и кръг е на стадион "Българска армия" от 18:15 часа.

Купа на България - сезон 2020/2021
efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

ЦАРСКО СЕЛО - ЦСКА 2:1
1:0 Димитър Костадинов (8-дузпа), 1:1 Бисмарк Чарлс (75), 2:1 Реян Даскалов (90)

Най-интересното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
7   ДУЗПА за Царско село. Стефан Христов падна в наказателното поле на ЦСКА, а съдията Радослав Гидженов маркира фаул на Петър Занев. Жълт картон за капитана на "армейците".
ГОЛ! Царско село поведе с 1:0. Димитър Костадинов майсторски вкара в центъра на вратата в стил "Паненка", след като Густаво Бусато се хвърли в десния си ъгъл.
20  Дилан Мартенс центрира отляво към далечната греда, където Реян Даскалов засече с глава, Бусато спаси.
35  ЧЕРВЕН КАРТОН! Капитанът на ЦСКА Петър Занев е изгонен за втори жълт картон. Националът фаулира Ален Стеванович, който нахлуваше на скорост в наказателното поле на "армейците".
39  Стеванович е получил контузия при фаула на Занев и не може да продължи. Треньорът на Царско село Антони Здравков пуска Емануил Манев в игра.
45 - Добавеното време е 3 минути.
45+3 - Край на първото полувреме.
--------------------
46 - Начало на второто полувреме.
46  Помощникът на Любослав Пенев Пабло Караско ще разчита през втората част на Пламен Гълъбов, който вече е на терена. Изваден е Мартин Смоленски.
56 - Удар на Мертенс, топката прелетя покрай вратата на Бусато.
60  Още две смени за ЦСКА: Влизат Бисмарк Чарлс и Митко Митков, а Жорди Кайседо и Жул Кейта излизат.
68  Изстрел на Пламен Гълъбов, топката се отби в рамото на Луис Педро и излезе в корнер.
75  ГОЛ! ЦСКА изравни - 1:1! Греъм Кери центрира, а резервата Бисмарк Чарлс се извиси и с глава матира Джони Пласид, връщайки надеждите на "армейците".
90
ГОЛ! Царско село отново повежда - 2:1! Капитанът на домакините Реян Даскалов прониза Бусато с мощен изстрел от воле, засичайки топката пред наказателното поле.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Царско село победи ЦСКА с 2:1.

Царско село
ЦАРСКО СЕЛО: 30.Джони Пласид, 93.Иван Бандаловски, 4.Ивайло Марков , 14.Христо Попадийн, 10.Лъчезар Балтанов , 17.Реян Даскалов (к)  , 20.Димитър Костадинов , 22.Луис Педро, 25.Дилан Мартенс, 98.Ален Стеванович (39  21.Емануил Манев), 9.Стефан Христов (72  44.Карим Роси)
Резерви: 1.Михаил Александров, 3.Мартин Кавдански, 8.Панайотис Лука, 6.Луи Нганиони, 44.Карим Роси, 21.Емануил Манев
Треньор: Антони Здравков

PFC CSKA Sofia
ЦСКА1.Густаво Бусато, 11.Петър Занев (к) , 4.Мено Кох, 15.Тибо Вион, 21.Амос Юга , 5.Федерико Варела, 7.Енрике Рафаел, 8.Греъм Кери, 14.Жул Кейта (60  6.Митко Митков), 27.Мартин Смоленски (46  28.Пламен Гълъбов), 30.Жорди Кайседо (60  17.Бисмарк Чарлс )
Резерви: 25.Димитър Евтимов, 6.Митко Митков, 10.Георги Йомов, 16.Асен Дончев, 17.Бисмарк Чарлс, 28.Пламен Гълъбов, 29.Александър Бучков
Треньор: Пабло Караско

София, стадион "Арена Царско село"
Съдия: Радослав Гидженов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение