Ботев (Пловдив) победи ЦСКА 1948 с 1:0 като гост в мач от десетия кръг на efbet Лига. Интересното е, че шести пореден двубой на "канарчетата" в шампионата завършва само с един реализиран гол, като в тези срещи пловдивчани записаха четири успеха и две загуби.

Първото полувреме не предложи много опасности пред двете врати. Най-чистата възможност за гол се откри пред Евгений Сердюк в 18-ата минута.

Нападателят на ЦСКА 1948 се освободи от защитник и напредна към наказателното поле на гостите. Украинецът стреля, но ударът му беше париран от вратаря Ханс Бернат, който беше излязъл и скъсил ъгъла.

Пет минути след почивката Сердюк имаше нова възможност да открие резултата, но от точката на дузпата би над врата. В 70-ата минута гол на резервата на Ботев (Пловдив) Алекса Мараш беше отменен заради засада.

Черногорецът все пак откри резултата шест минути преди края на редовното време. Той беше изведен от Ивелин Попов между централните защитници на ЦСКА 1948 и без проблем прати топката във вратата. Това беше единственият точен удар на "жълто-черните" в очертанията на рамката за целия мач.

С този успех "канарчетата" събраха актив от 19 точки и се изравниха с третия в класирането Черно море. "Червените" пък са 11-и с десет точки.

В следващия кръг ЦСКА 1948 гостува на Крумовград на 4 октомври, а на следващия ден Ботев (Пловдив) приема Левски.

ЦСКА 1948 – Ботев (Пловдив) 0:1
0:1 Алекса Мараш (84)

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 30. Кристофър Ачемпонг, 14. Теодор Иванов, 91. Райън Бидунга, 2. Джонатан Перейра (76 - 31. Том Рапнуи), 7. Талис (76 - 61. Октавио), 22. Реян Даскалов , 21. Емил Ценов, 9. Бирсент Карагарен, 10. Радослав Кирилов, 25. Евгений Сердюк (64 - 40. Марио Илиевски)
Резерви: 33. Алекс Божев, 11. Касиано Бузон, 40. Марио Илиевски, 58. Марто Бойчев, 61. Октавио, 77. Симеон Александров, 31. Том Рапнуи, 5. Асен Георгиев, 6. Радослав Илиев
Треньор: Валентин Илиевски

Ботев (Пловдив): 1. Ханс Кристиян Бернат, 17. Николай Минков , 19. Антоан Конте, 79. Атанас Чернев, 38. Константинос Балоянис , 88. Ален Корошец, 20. Антонио Перера, 4. Ехидже Укаки, 10. Ивелин Попов (88 - 28. Янис Карабельов), 40. Кристиан Нвачукву, 91. Вини Трибуле (61 - 99. Алекса Мараш )
Резерви: 32. Матвей Игонен, 16. Матиус Ремейкис, 21. Никола Илиев, 23. Димитър Тонев, 28. Янис Карабельов, 41. Едгар Пилоян, 42. Ивайло Видев, 43. Габриел Златанов, 99. Алекса Мараш
Треньор: Душан Керкез

Бистрица, ст. „Витоша“
Съдия: Васил Минев

По-интересното от мача
1 - Начало на мача
14 – Евгений Сердюк стреля от наказателното поле, но прекалено леко и топката не се оказа проблем за Бернат
18 –  Сердюк се измъкна от защитник на Ботев (Пловдив) и се озова сам срещу Бернат, но не успя да преодолее вратаря, който с плонж спаси удара на украинеца
36 – Укаки би от границата на наказателното поле, но топката мина встрани от вратата
44 – Балоянис центрира отляво, а ударът на Нвачукву с глава прелетя над вратата
45+2 - Край на първото полувреме
-------------------------------------
46 - Начало на второто полувреме
50 - Сердюк получи топката около точката за дузпа, но би над вратата
70 -  Отменен гол за Ботев (Пловдив). Резервата Алекса Мараш прати топката във вратата на домакините, но попадението беше отменено заради засада Укаки. Решението на съдията Васил Минев и неговия асистент беше потвърдено от ВАР
84 -  ГОООЛ! Ботев (Пловдив) откри резултата. Алекса Мараш беше изведен в чиста позиция от Ивелин Попов, а след това без проблем прати топката във вратата на Петър Маринов
90+4 - Край на мача

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР