ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте как прогнозираха мача Теди Кацарова и Драгомир Симеонов в играта Ефбет Лига на Букмейкър БЛИЦ

ЦСКА 1948 препъна Лудогорец след зрелищно 2:2 на стадиона в Бистрица в мач от 33-ия кръг на efbet Лига и остави на върха ЦСКА с точка аванс пред "орлите". Това се случи само четири дни след финала за Купата на България, който тимът от Разград спечели с 3:1 срещу същия съперник на Националния стадион "Васил Левски".

На мокрия терен в Бистрица гостите повеждаха на два пъти с голове на Спас Делев (46) и Кирил Десподов (62), но Педриньо (58) и Ивайло Чочев (86) донесоха точката на домакините, които играха първи мач под ръководството на новия треньор Атанас Рибарски, заменил на поста Тодор Янчев. В добавеното време те имаха и шанс за победа, но излезлият на отлична позиция Радослав Кирилов шутира над вратата.

В първите минути преобладаваше битката и по-сериозна опасност дойде от удар на Кайо Видал едва след около четвърт час игра, но топката не намери целта. Малко след това Колев свали с глава за Чочев след дълъг пас, но голмайсторът на първенството се забави и не успя да нанесе изстрел от точката на дузпата.

В средата на полувремето отлично центриране от фланга намери връхлитащия пеналта Чочев. Халфът засече топката, но не успя да я насочи във вратата. В ответната атака Текпетей излезе на позиция очи в очи с Наумов, но с малък ъгъл и прати топката от външната страна на мрежата.

В 38-ата минута Игор Тиаго се измъкна от двама и стреля почти от аутлинията, но принуди Наумов да се намесва и си спечели корнер. Минута по-късно Русев си освободи място за изстрел в наказателното поле и го направи, но Падт спаси. В 43-ата минута Русев си освободи място за изстрел в наказателното поле и го направи, но Падт отново бе на висота.

WINBET – забавление онлайн с над 1400 слот игри! (18+)

Само няколко секунди след почивката Лудогорец поведе в резултата. Мануел Шоу изведе Спас Делев на добра позиция, а опитният футболист на "зелените" матира Наумов с левия крак за 0:1.

В 58-ата минута Колев опита да центрира на точката за дузпа и не сполучи от първия опит. От втория пасът се получи, за което помогна и докосване на Русев. Топката стигна до Педриньо, който с удар от близка 6-7 метра не сбърка за 1:1.

Лудогорец отново поведе на бърза ръка след получения гол. Едва четири минути, след като получи гол за 1:1, Десподов бе изведен срещу Наумов и го преодоля с техничен изстрел за 1:2.

В 85-ата минута Сидклей центрира, а Алекс Колев засече с глава, но Падт показа рефлекс и отрази в корнер. Секунди по-късно Колев свали топката за Ивайло Чочев, който с удар от границата на наказателното поле в долния десен ъгъл на Серджио Падт изравни.

В четвъртата минута на добавеното време удар на Десподов от фал бе уловен от Ганев, а четири минути след това пред Радослав Кирилов се откри отлична възможност в наказателното поле на Лудогорец, но стреля неточно над напречната греда в аут.

След равенството Лудогорец остана втори със 79 точки и една по-малко от ЦСКА, а ЦСКА 1948 е трети с 62 и има една повече от четвъртия Левски. В следващия кръг ЦСКА 1948 гостува на "Българска армия", а Левски пътува за Разград.

ЦСКА 1948 - ЛУДОГОРЕЦ 2:2
0:1 Спас Делев (46), 1:1 Педриньо (58), 1:2 Кирил Десподов (62), 2:2 Ивайло Чочев (86)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
3 - Грубо влизане на Сидклей Перейра в краката на Десподов и реферът Георги Гинчев му показа напълно заслужен жълт картон.
15 - Кайо Видал отправи коварен удар от разстояние, но топката премина встрани от левия страничен стълб.
20 - Колев свали с глава за Чочев, който се забави и не успя да нанесе изстрел от точката на дузпата.
23 - Кайо Видал пусна към Текпетей, който навлезе в наказателното поле на ЦСКА 1948 и стреля, но встрани от вратата.
39 - Георги Русев отправи добър удар, но Серджио Падт беше сигурен в намесата си и спаси.
43 - Кирил Десподов шутира от границата на наказателното поле на ЦСКА 1948, но над напречната греда в аут.
45+2 - Край на първата част!
...............................................................
46 - Начало на второто полувреме.
46 - ГОООЛ за Лудогорец! Мануел Шоу пусна много добър пас към Спас Делев, който бе изпуснат в наказателното поле на ЦСКА 1948 и с удар под плонжа на Даниел Наумов вкара за 0:1.
58 - ГОООЛ за ЦСКА 1948! Александър Колев центрира в наказателното поле, където Георги Русев отклони към Педриньо, който пък с мощен удар изравни за 1:1.
62 - ГОООЛ за Лудогорец! Игор Тиаго подаде към Спас Делев, който веднага продължи топката към Кирил Десподов и той не сбърка сам срещу Даниел Наумов, прекарвайки топката покрай него за 1:2.
66 - Даниел Наумов получи контузия при втория гол в неговата врата и бе сменен принудително от Генадий Ганев.
85 - Сидклей центрира в наказателното поле на Лудогорец, където Алекс Колев бе изпуснат и стреля с глава, но Падт се намеси и спаси.
86 - ГОООЛ за ЦСКА 1948! Генадий Ганев изпрати топката към Радослав Кирилов, който свали с глава към Ивайло Чочев, а той с удар от въздуха прати топката в долния десен ъгъл на вратата за 2:2.
90+5 - Кирил Десподов изпълни пряк свободен удар и Генадий Ганев хвана топката.
90+8 -  Пред Радослав Кирилов се откри отлична възможност в наказателното поле на Лудогорец, но стреля неточно над напречната греда в аут.
90+10 - Край на мача! ЦСКА 1948 и Лудогорец завършиха зрелищно 2:2, оставяйки ЦСКА на върха.

ЦСКА 1948: 29.Даниел Наумов (6633. Генадий Ганев), 19. Стив Фуртадо, 87. Симеон Петров, 14. Елитон , 16. Сидклей Перейра , 18. Ивайло Чочев , 22.Реян Даскалов  (827. Марио Топузов), 10. Георги Русев (7199. Радослав Кирилов), 39. Парвиз Умарбаев, 8. Педриньо (8255. Светослав Диков), 9.Александър Колев
Резерви: 33. Генадий Ганев, 4. Ангел Лясков, 11. Бирсент Карагарен, 28. Емил Ценов, 6. Карлос Охене, 24. Лазар Марин, 7. Марио Топузов, 99. Радослав Кирилов, 55. Светослав Диков
Треньор: Атанас Рибарски

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 8. Клод Гонзалвеш (8930. Педро Нареси), 9. Игор Тиаго, 11. Кирил Десподов , 16. Аслак фон Витри, 23. Мануел Шоу (8910. Матиас Тисера), 24. Оливие Вердон, 32. Игор Пластун, 37. Бърнард Текпетей , 77. Кайо Видал (717. Рай Насименто), 90. Спас Делев  (746. Якуб Пьотровски)
Резерви: 12. Симон Слуга, 2. Пипа, 6. Якуб Пьотровски, 7. Рай Насименто, 10. Матиас Тисера, 20. Нонато, 22. Франко Русо, 30. Педро Нареси, 88. Тодор Неделев
Треньор: Ивайло Петев

Стадион: „Витоша“, с. Бистрица
Съдия: Георги Гинчев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР