ЦСКА 1948 загуби от ЦСКА с 2:4 в изключително зрелище на Националния стадион "Васил Левски" от първия кръг на efbet Лига за сезон 2021/22. През миналия сезон двата тима отново се изправиха един срещу друг на старта, завършвайки наравно 2:2, но този път гостите се поздравиха с успеха. В края на срещата треньорът на гостите Любослав Пенев бе изгонен и най-вероятно"армейците" ще са без него срещу Лудогорец, защото мачът с Арда се очаква да бъде отложен заради евроучастието им.

Пенев изненадващо за първи път заложи на младока Радослав Живков в титулярния състав за официален мач. 22-годишният офанзивен халф натрупа опит във Втора лига с Литекс, а още през първата част срещу ЦСКА 1948 блесна със страхотни изяви.

Още в 5-ата минута Греъм Кери центрира отдясно и вратарят на домакините Даниел Наумов трябваше да се намеси решително, избивайки топката в корнер. Две минути след това Кери изпълни пряк свободен удар от дъгата на наказателното поле, но не успя да затрудни Наумов. Гостите продължиха да имат инициативата и на два пъти Вилдсхут опита късмета си с удари, но в първия случай Наумов хвана топката, а във втория тя не намери очертанията на вратата.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Футболистите на Любослав Пенев бяха възнаградени за по-активните си действия в 29-ата минута, когато домакините сбъркаха при изнасянето на топката и Греъм Кери изведе чудесно Йоан Баи, който с премерен диагонален удар преодоля Даниел Наумов за 0:1, вкарвайки първия си гол за тима. Четири минути след гола Радослав Живков пропусна от добра позиция да изпрати топката във вратата на Наумов.

В 35-ата минута пък Амос Юга пък шутира над вратата на домакините. В добавеното време на първата част Радослав Живков засече атрактивно с глава центриране на Турицов отдясно и Даниел Наумов спаси с вещина. Малко след това Юга засече с глава центриране, но стражът на ЦСКА 1948 отново улови.

Малко след почивката в 47-ата минута при центриране от корнер на Георги Русев влезлият като резерва Ивайло Чочев се извиси над всички и с глава изравни за 1:1, а след това не изрази радостта си от уважение към бившия си тим. Гостите се опитаха бързо да върнат преднината си в 51-ата минута Греъм Кери изведе Йоан Баи, чийто удар бе спасен от Даниел Наумов с блестяща изява.

В 57-ата минута при изпълнение на корнер Радослав Живков задържа Ивайло Чочев, а съдията Валентин Железов посочи бялата точка. Секунди по-късно Ивайло Чочев реализира дузпата за 2:1, пращайки Густаво Бусато в обратния ъгъл. Гостите от ЦСКА отговориха с изстрели на Кери и Баи. Първият бе блокиран, а при шута на Баи в 62-ата минута Даниел Наумов отби топката преди появилият се в игра Жорди Кайседо да може да играе с нея. В 72-ата минута Амос Юга шутира от около 30 метра и изравни за 2:2, след като този път Даниел Наумов бе изненадан и не успя да се намеси. Две минути след гола Жорди Кайседо не овладя по най-добрия начин и прати топката в аут въпреки грубата грешка в защитата на ЦСКА 1948.

В 82-ата минута Юрген Матей свали с глава към Амос Юга, който отправи удар, довел до напрежение в наказателното поле, след като гостите поискаха дузпа за игра с ръка на Лазар Марин. Валентин Железов прегледа сам ситуацията с ВАР и след като даде втори жълт картон на Марин посочи бялата точка, а в 85-ата минута Юрген Матей топката във вратата на Наумов за 2:3. В 88-ата минута треньорът на ЦСКА Любослав Пенев бе изгонен от скамейката на "червените", след като вкара втора топка на терена, с което забави играта. В последните секунди от добавеното време Даниел Наумов излезе да пресреща Жорди Кайседо, но не успя, което позволи на национала на Еквадор да се разпише в опразнената врата за крайното 2:4.

ЦСКА 1948 - ЦСКА 2:4
0:1 Йоан Баи (29), 1:1 Ивайло Чочев (47), 2:1 Ивайло Чочев (58-дузпа), 2:2 Амос Юга (72), 2:3 Юрген Матей (85), 2:4 Жорди Кайседо (90+4)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата
4 -  Греъм Кери центрира отдясно и вратарят на домакините Даниел Наумов трябваше да се намеси решително, избивайки топката в корнер
6 - Греъм Кери изпълни пряк свободен удар от дъгата на наказателното поле, но не успя да затрудни Наумов
8 - Йосков получи топката в наказателното поле и се освободи от опеката на Матей, след което ударът му беше блокиран от Турицов
9 - Вилдсхут шутира силно от дистанция, Наумов имаше леки проблеми, но все пак улови топката
16 - След нова контраатака на гостите Вилдсхут шутира покрай вратата
29 - ГОООЛ за ЦСКА! Домакините сбъркаха при изнасянето на топката и Греъм Кери изведе чудесно Йоан Баи, който с премерен удар преодоля Даниел Наумов за 0:1
32 - Радослав Живков пропусна от добра позиция да изпрати топката във вратата на Наумов
35 - Амос Юга пък шутира над вратата на домакините
42 - Пропуск на Георги Русев, който от изгодна позиция стреля встрани
44 - Юга също пробва рефлексите на Наумов, но стражът се справи без никакви затруднения
45+1 - Радослав Живков засече атрактивно с глава центрира отдясно и Даниел Наумов спаси с вещина
45+2 - Юга засече с глава центриране, но стражът на ЦСКА 1948 отново улови
45+3 - Край на първата част!
..........................................................
46 - Начало на второто полувреме
46 - Георги Русев нахлу опасно в наказателното поле на гостите, но ударът му бе блокиран
47 - ГОООЛ за ЦСКА 1948! След центриране от корнер на Георги Русев влезлият като резерва на почивката Ивайло Чочев се извиси над всички и с глава изравни за 1:1, но не се зарадва след гола от уважение към бившия си тим
51 - Греъм Кери изведе Йоан Баи, чийто удар бе спасен от Даниел Наумов с блестяща изява
57 - ДУЗПА за ЦСКА 1948! При изпълнение на корнер Радослав Живков задържа Ивайло Чочев, а съдията Валентин Железов посочи бялата точка
58 - ГОООЛ за ЦСКА 1948! Ивайло Чочев реализира отсъдената дузпа и направи пълен обрат за 2:1
62 - Баи стреля отдясно, но Наумов с една ръка отклони малко пред Кайседо, който нямаше как да засече топката
72 - ГОООЛ за ЦСКА! Амос Юга шутира от около 30 метра и изравни за 2:2, след като този път Даниел Наумов бе изненадан и не успя да се намеси
74 - Центриране отляво на Кери към Кайседо, който овладя на гърди и пребори Пиргов, но не можа да уцели хубаво топката и тя излезе в аут
82 - ДУЗПА за ЦСКА! Лазар Марин игра с ръка в наказателното поле след удар на Жорди Кайседо, а след преглеждане на ситуацията с ВАР съдията посочи бялата точка и изгони футболиста на домакините с втори жълт и червен картон
85 - ГОООЛ за ЦСКА! Юрген Матей реализира хладнокръвно дузпата за нов обрат в мача, а резултатът стана 2:3
88 - Треньорът на гостите Любослав Пенев изрита топката на терена с цел бавена на играта и бе изгонен на трибуните с втори жълт и червен картон
90+1 - Ивайло Чочев стреля от пряк свободен удар, но прати топката право в стената
90+4 - ГОООЛ за ЦСКА! Даниел Наумов излезе да пресреща Жорди Кайседо, но не успя, което позволи на национала на Еквадор да се разпише в опразнената врата за крайното 2:4

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 5. Михаил Минков, 25. Георги Ангелов, 3. Димитър Пиргов , 22. Димитър Илиев (64 87. Лазар Марин ), 7. Марио Топузов, 88. Мартин Хайдаров (46 18. Ивайло Чочев ), 8. Ивайло Климентов (77 11. Денислав Александров), 10. Георги Русев, 33. Галин Иванов, 98. Валентин Йосков (67 9. Денислав Ангелов)
Резерви: 12. Никола Виденов, 11. Денислав Александров, 9. Денислав Ангелов, 87. Симеон Петров, 87. Лазар Марин, 20. Ангел Бастунов, 18. Ивайло Чочев
Треньор: Тодор Киселичков

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матей , 28. Пламен Гълъбов, 18. Брадли Мазику, 3. Жеферсон, 21. Амос Юга , 7. Йоан Баи , 30. Яник Вилдсхут, 22. Радослав Живков  (59 9. Жорди Кайседо ), 8. Греъм Кери (76 11. Хамза Чатакович)
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 15. Християн Петров, 16. Асен Дончев, 6. Жуниор Нзила, 11. Хамза Чатакович, 9. Жорди Кайседо
Треньор: Любослав Пенев

София, стадион "Васил Левски"
Съдия: Валентин Железов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия