ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте как прогнозираха мача Теди Кацарова и Орлин Павлов в играта Ефбет Лига на Букмейкър БЛИЦ

ЦСКА и ЦСКА 1948 завършиха 1:1 в изключително интригуващ мач от предпоследния кръг на Efbet Лига. "Червените" на Саша Илич се нуждаеха от победата на всяка цена по пътя към така жадуваната титла и можеха да я постигнат, но в 12-ата минута на добавеното време Иван Турицов пропусна дузпа и на "Армията" настана тишина.

Равенството на практика може да лиши ЦСКА от шампионския приз, ако Лудогорец спечели двата си оставащи двубоя - срещу Левски тази вечер и гостуването на Черно море на 7 юни (сряда), когато е вечното дерби между "армейците" и "сините". Към момента отборът на Саша Илич е първи с 81 точки, а "орлите" от Разград имат 79.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

"Червеното" дерби се игра при страхотна атмосфера, която създадоха хилядите фенове на ЦСКА по трибуните на "Българска армия".

Домакините откриха резултата в 40-ата минута със страхотен гол на Енес Махмутович, но само 5 минути след това гостите изравниха. Бразилецът Педриньо наказа сънародника си Густаво Бусато с далечен изстрел. През втората част Тобиас Хайнц удари греда, а чак в 12-ата минута на добавеното време ЦСКА можеше да спечели.

Домакините получиха дузпа за игра с ръка на бившия си футболист Ангел Грънчов. Съдията Радослав Гидженов прегледа ситуацията с ВАР и посочи бялата точка. Националът Иван Турицов, който по-рано получи капитанската лента от контузилия се Юрген Матай, обаче се превърна в грешник за ЦСКА. Защитникът изпрати топката покрай дясната греда на вратата на Генадий Ганев и домакините не успяха да спечелят.

Фотобомба в БЛИЦ: Министър Крум Зарков вика за ЦСКА! ВИДЕО

Саша Илич остави голмайстора Дюкенс Назон на пейката в трети пореден мач. Националът на Хаити беше резерва и в предишните две срещи - равенството 2:2 с Лудогорец, както и при победата с 1:0 над Локомотив (Пловдив). Тази вечер Назон се появи в игра в началото на второто полувреме.

Вратата на ЦСКА 1948 пък пази Генадий Ганев, вместо Даниел Наумов, който имаше проблеми с контузия от мача с Лудогорец.

Изненадващо сред титулярите попадна Ангел Грънчов. Капитанът на втория отбор на ЦСКА 1948 стартира от първата минута на "Армията", където игра преди време. 30-годишният Грънчов е юноша на ЦСКА. През 2016 г. той спечели Купата на България с "червените", водени тогава от Христо Янев. Днес Грънчов заменя наказания Елитон и ще си партнира в центъра на защитата със Симеон Петров. Асът на ЦСКА 1948 Ивайло Чочев започна титуляр, а с капитанската лента бе Алекс Колев.

Домакините започнаха по-активно срещата, а първото положение беше в 17-ата минута. Маурисио Гарсес подаде на Тобиас Хайнц в наказателното поле на гостите, норвежецът стреля по земя от изгодна позиция, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Генадий Ганев. Следващият шанс на възпитаниците на Саша Илич дойде в 37-ата минута. Иван Турицов подаде на намиращия се в отлична позиция за обстрел Джонатан Линдсет, който обаче изпрати топката високо над целта.

В 40-ата натискът на домакините доведе до откриването на резултата. Енес Махмутович направи 1:0 със страхотен гол. Симеон Петров се извиси при изпълнение на тъч от Тибо Вион, а отбитата топка попадна право на крака на национала на Люксембург, който от дъгата пред наказателното поле реализира в долния десен ъгъл на Ганев за радост на хилядите фенове по трибуните.

В 44-ата минута Маурисио Гарсес засече от трудна позиция центиране на Турицов, топката прелетя в опасна близост покрай вратата на гостите.

Секунди след това ЦСКА 1948 изравни. Педриньо финтира Енес Махмутович и от 20-ина метра наказа Густаво Бусато с красиво попадение - 1:1. Бразилският страж на домакините не се намеси убедително, топката беше в обсега му, но влетя в мрежата му.

В 52-ата минута Тобиас Хайнц стреля от пряк свободен удар, а топката срещна напречната греда. Малко след това капитанът Юрген Матай напусна контузен. "Червените" на Саша Илич се хвърлиха мощно в атака, но гол така и не падаше.

В седмата минута на добавеното време Амос Юга подаде към Дюкенс Назон, който продължи с глава към Тобиас Хайнц, който стреля, но топката беше блокирана от тялото на Парвиз Умарбаев. При играта на Назон с глава топката срещна ръката на Ангел Грънчов. Първоначално съдията Радослав Гидженов не свири дузпа, но получи сигнал от ВАР арбитъра Волен Чинков и след преглед на ситуацията решението бе коригирано и реферът посочи бялата точка. Турицов обаче стреля встрани и пропусна да донесе победата в 102-ата минута.

* Снимки: Костадин Андонов/Startphoto.bg

Еfbet Лига - сезон 2022/2023
Класирането в Efbet Лига

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!

ЦСКА - ЦСКА 1948 1:1
1:0 Енес Махмутович (40), 1:1 Педриньо (45)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
14  Първи жълт картон, получи го Юрген Матай за нарушение срещу Умарбаев.
17  Шанс за ЦСКА. Маурисио Гарсес подаде към Тобиас Хайнц в наказателното поле на гостите. Норвежецът стреля по земя, но встрани от дясната греда на вратата, пазена от Генадий Ганев.
24  Жълт картон за Реян Даскалов за груб фаул срещу Тобиас Хайнц.
27 - Георги Русев центрира, снажният Симеон Петров се извиси и засече с глава, топката прелетя над вратата на Густаво Бусато.
37  Пропуск на Линдсет, който получи подаване от Иван Турицов на изгодна позиция фронтално срещу Ганев, но стреля високо над целта.
40  ГОООЛ! 1:0 за ЦСКА след страхотен гол на Енес Махмутович! Симеон Петров се извиси при изпълнение на тъч от Тибо Вион, а отбитата топка попадна право на крака на Махмутович, който стреля от дъгата на наказателното поле и реализира в долния десен ъгъл на Генадий Ганев.
45  Нова възможност за домакините - центриране на Турицов, Гарсес засече на близката греда, топката прелетя покрай гредата в аут.
45  ГОООЛ! ЦСКА 1948 изравни - 1:1! Педриньо също със страхотен гол. Бразилецът отправи топовен изстрел от 20-ина метра, топката беше в обсега на Бусато, но влетя в мрежата му.
45+1 - Край на първото полувреме.
-------------
46 - Начало на второто полувреме.
46  Саша Илич пуска Дюкенс Назон в игра, Лазар Туфегджич е сменен.
48  Защитникът на ЦСКА 1948 Стив Фуртадо е с травма и дава знак, че не може да продължи.
49  Aлександър Александров - Алвеша влезе, за да подсили защитата на гостите.
52  ГРЕДА! Тобиас Хайнц изпълни пряк свободен удар пред наказателното поле на ЦСКА 1948, топката се отби в напречната греда.
58  Капитанът на ЦСКА Юрген Матай е с контузия и поиска смяна.
60  Жълт картон за Умарбаев.
60  Meно Кох влезе на мястото на Матай. Капитанската лента отиде у Турицов.
62  Напрежение на терена - Алекс Колев падна край тъчлинията след задържане на Мено Кох. Нидерландецът му потърси обяснение, недоволствайки, че е паднал. Наложи се страничният съдия да ги разтървава.
63  Жълти картони за Кох и Колев.
68 - Красота на "Армията"! Феновете на ЦСКА със страхотно пирошоу. Играта временно е спряна.
70 - Радослав Гидженов поднови играта.
71  Жълт картон за Ивайло Чочев за задържане на Иван Турицов.
73 - Мено Кох се извиси и засече неточно с глава центрираната от Хайнц топка от ъглов удар.
83 - Удар на Педриньо извън целта.
85 - Жълт картон за Генадий Ганев за бавене на играта.
86  Треньорът на ЦСКА 1948 Атанас Рибарски пуска на терена Светослав Диков, Бирсент Карагарен и Радослав Кирилов. Излязоха Алекс Колев, Педриньо и Георги Русев.
87 - Домакините недоволстват заради по-бавното излизане на Колев, който отиде до Александър Александров, за да му връчи капитанската лента преди да напусне игралното поле.
90 - Добавеното време е 8 минути.
90+6  Съдията Гидженов притича до скамейката на ЦСКА и показа жълт картон на резервния вратар Димитър Евтимов.
90+7  Домакините с претенции за дузпа. Саша Илич гневен край тъчлинията. ЦСКА иска игра с ръка на Ангел Грънчов в наказателното поле на ЦСКА 1948.
90+9  Гидженов ще гледа ситуацията с ВАР.
90+10  ДУЗПА за ЦСКА! Гидженов видя играта с ръка на Грънчов и посочи бялата точка.
90+12  НЯМА ГОЛ! Иван Турицов пропусна дузпата, стреляйки по земя покрай дясната греда на вратата на Ганев.
90+13 Край на мача - 1:1.

ЦСКА София
ЦСКА: 1.Густаво Бусато , 19.Иван Tурицов, 2.Юрген Матай (к) (60  4.Meно Кох ), 21.Амос Юга, 22.Енес Махмутович , 15.Тибо Вион (82  17.Бисмарк Чарлс ), 7.Джонатан Линдсет (76  8.Станислав Шопов ), 11.Лазар Туфегджич (46  9.Дюкенс Назон), 14.Тобиас Хайнц, 26.Марселино Кареасо, 10.Маурисио Гарсес
Резерви: 25. Димитър Евтимов , 4.Мено Кох, 6.Християн Петров, 3.Жеферсон, 8.Станислав Шопов, 23.Жираир Шагоян, 17.Бисмарк Чарлс, 30.Дауда Бамба, 9.Дюкенс Назон
Треньор: Саша Илич

ЦСКА 1948:
33.Генадий Ганев , 19.Стив Фуртадо  (49  15.Александър Александров), 87.Симеон Петров, 44.Ангел Грънчов , 16.Сидклей (66  28.Eмил Ценов), 22.Реян Даскалов , 39.Парвиз Умарбаев , 10.Георги Русев (86  99.Радослав Кирилов), 18.Ивайло Чочев , 8.Педриньо  (86  11.Бирсент Карагарен), 9.Александър Колев (к)  (86  55.Светослав Диков)
Резерви: 29.Даниел Наумов, 15.Александър Александров, 11.Бирсент Карагарен, 7.Марио Топузов, 58.Октавио, 55.Светослав Диков, 5.Тиаго Барбоса, 28.Емил Ценов, 99.Радослав Кирилов
Треньор: Атанас Рибарски

София, стадион "Българска армия"
Съдия: Радослав Гидженов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР