ЦСКА победи с 4:2 хърватския Осиек в първи мач от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Срещата на стадион "Васил Левски" се превърна в празник на атакуващия футбол, а играчите на Стойчо Младенов тотално надиграха своя съперник.

Три от попаденията падната в рамките на три минути. След като Мазику бе открил в 30-ата, между 39-ата и 42-ата зрителите видяха рубриката "гол след гол". Първо Кери удвои, в следващата атака Шкорич върна един гол, а веднага след подновяването на играта Кайседо направи 3:1. През второто полувреме се разписа и Георги Йомов. В последната минута българският тим подцени центриране пред вратата, Бусато увисна, а Топчагич вкара с глава за крайното 4:2.

Йоан Баи се контузи на загрявката на мача и на негово място сред титулярите излезе Георги Йомов.

ЦСКА започна много активно срещата и имаше няколко възможности в първите 30 минути. Греъм Кери стреля много добре и пробва рефлекса на Ивушич, който се справи добре. Антов пък веднага след това с глава също бе близо до гол, но вратарят на гостите отново изби. Последваха пропуски и на Кери и Кайседо, след което започна головата фиеста.

В 30-ата минута Юга спечели топката и намери Брадли Мазику, който напредна и навлезе в наказателното поле и с плътен удар откри резултата - 1:0 за ЦСКА.

В 39-ата минута "червена" България избухна в екстаз. Турицов почти от линията центрира в наказателното поле към Кери, който на задна греда вкара с глава за 2:0. Не бяха изминали и 120 секунди, когато Осиек получи право да изпълни корнер, а Миле Шкорич засече топката и я прати във вратата на родния тим - 2:1.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Това обаче не бе всичко. Още в следващата си атака ЦСКА отново реализира. Кайседо бе намерен отлично с центриране на Йомов и с глава се разписа за 3:1.

След почивката темпото спадна, а ЦСКА владееше инициативата. Гостите опитаха да върнат един гол, но отбраната на столичани бе на мястото си. Вместо това падна нов гол във вратата на хърватите. В 74-ата минута Кайседо проби отляво и подаде към Георги Йомов в наказателното поле, който прати топката в мрежата за 4:1.

Густаво Бусато направи грешка в последните секунди, увисна при центриране, а Топчагич се разписа с глава и запази интригата за реванша - 4:2.

Реваншът в Хърватия е на 12 август от 22:15 часа.

ЦСКА - Осиек 4:2
1:0 Брадли Мазику (30), 2:0 Греъм Кери (39), 2:1 Миле Шкорич (41), 3:1 Жорди Кайседо (42), 4:1 Георги Йомов (74), 4:2 Михрет Топчачиг (90+2)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
9- Страхотен удар на Греъм Кери, но стражът на гостите Ивушич се намеси добре и изби в корнер
10- След негово изпълнение последва удар с глава на Антов, но отново вратарят на Осиек показа рефлекс
25- Йомов бе намерен в наказателното поле, върна към Кери, който стреля по диагонал, но топката профуча покрай вратата
28- Кайседо бе оставен абсолютно сам в наказателното поле на Осиек и получи отлично центриране. Нападателят на ЦСКА обаче не успя да уцели топката добре и тя излезе далеч в аут
30- ГОЛ ЗА ЦСКА! Юга спечели топката и намери Брадли Мазику, който напредна и навлезе в наказателното поле и с плътен удар откри резултата!
39-
ГОЛ ЗА ЦСКА! Турицов почти от линията центрира в наказателното поле към Кери, който на задна греда вкара с глава за 2:0
41- ГОЛ ЗА ОСИЕК! При центриране от корнер Миле Шкорич засече топката и я прати във вратата на "червените"
42- ГОЛ ЗА ЦСКА! Кайседо бе намерен отлично с центриране на Йомов и с глава се разписа за 3:1
45- Край на първото полувреме!
______________
46- Начало на второто полувреме
54- Центриране на Кери, Кайседо отклони с глава, но топката мина покрай вратата
62- Йомов напредна, навлезе в наказателното поле и подаде към Вилдсхут, но ударът му не се получи
74- ГОЛ ЗА ЦСКА! Жорди Кайседо проби отляво и подаде към Георги Йомов в наказателното поле, който прати топката в мрежата за 4:1!
87- Антонио Мансе се озова на отлична позиция, но не успя да уцели вратата и резултатът остана непроменен
90- 4 минути продължение
90+3- ГОЛ ЗА ОСИЕК! Густаво Бусато увисна и Топчагич надскочи Антов и прати топката в мрежата
90+4- Край на мача!

ЦСКА София (Bul)ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матей, 26. Валентин Антов, 18. Брадли Мазику, 21. Амос Юга, 3. Жеферсон, 8. Греъм Кери, 10.Георги Йомов(88-17. Бисмарк Чарлс), 9. Жорди Кайседо, 30. Яник Вилдсхут (71-11. Хамза Чатакович)
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 6. Жуниор Нзила, 11. Хамза Чатакович, 14. Митко Митков, 16. Асен Дончев, 17. Бисмарк Чарлс, 20. Християн Петров, 23. Ахмед Ахмедов, 28. Пламен Гълъбов
Треньор: Стойчо Младенов

Осиек: 1. Ивица Ивушич, 77. Мато Милош, 21. Миле Шкорич, 22. Даниел Лончар, 20. Марио Юрчевич, 19. Михаел Жапер  (74-10. Амер Хирош), 7. Ведран Югович (82-73. Антонио Мансе), 14. Иван Фиолич (60-12. Петер Бочай), 6. Ласло Клайнхайслер (60-25. Марин Пил), 39. Дамян Бохар, 13. Рамон Миерес (60-30. Михрет Топчачиг)
Резерви: 31. Марко Маленица, 6. Дарко Неясмич, 8. Марвеил Ндоку, 10. Амер Хирош, 12. Петер Бочай, 23. Ален Гргич, 25. Марин Пил, 28. Славно Бралич, 30. Михрет Топчачиг, 37. Симе Гржан, 73. Антонио Мансе, 98. Йевген Чеберко
Треньор: Ненад Биелица

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия