Пирин (Благоевград) и ЦСКА завършиха при 1:1 в среща от 18-ия кръг на Efbet лига.

Срещата започна силно за гостите от София, които бяха по-добрият тим през цялата първа част. Йоан Баи опита да изненада вратаря на Пирин с прехвърлящ удар в осмата минута, а в 20-ата и 25-ата Греъм Кери на два пъти беше близо до гола.

Домакините, водени от новия си треньор Радослав Митревски, отправиха първия си по-сериозен удар след половин час игра, но изстрелът на Карачанаков беше блокиран. В края на полувремето Йоан Баи опита от малък ъгъл, но не успя да отправи точен удар.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Началото на втората част бе белязано от игра в центъра на терена, а опасности пред двамата вратари нямаше.

Двата тима се посъбудиха след 65-ата минута и първо Йомов остана на сантиметри от това да вкара, а минута по-късно Мохамед Брахими пропиля златна възможност да вкара гол за Пирин.

Нулевото равенство се промени в 71-ата минута с много прецизен удар на Карло Мухар от границата на наказателното поле (1:0). Хърватинът вкара с една втория точен удар за "армейците" в мача.

Това явно изнерви бившия полузащитник на ЦСКА Станислав Манолев, който си изкара жълт картон за фаул срещу Карол Метс, след което влезе в спор с треньора на "червените" Стойчо Младенов и помощника му Анатоли Нанков.

До края на мача Пирин беше по-активният отбор, а в продължението на мача стигна до изравнителен гол. В третата минута от продължението Манолев остана непокрит в наказателното поле и успя да преодолее Бусато за крайното 1:1.

Равенството отдалечи ЦСКА на 9 точки от лидера Лудогорец, като "червените" са с мач по-малко. Пирин остава на предпоследно място на две точки и с мач повече пред последния Царско село.

ПИРИН - ЦСКА 1:1
0:1 Карло Мухар (71'), 1:1 Станислав Манолев (90+2')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
8' Първи удар в мача! Йоан Баи пробва да прехвърли вратаря на Пирин, но прати топката извън вратата.
20'  Страхотна възможност за ЦСКА! Кайседо спря топката на дъгата на наказателното поле и я върна към Греъм Кери, който без забавяне я прати към горния десен ъгъл на вратата на Пирин, но вратарят на "орлетата" се справи.
25'  Още един шанс за ЦСКА! Отново Кери шутира, но встрани.
30' Възможност за Пирин! Топката е върната към Антон Карачанаков, който стреля, но ударът му е блокиран.
41'  Йоан Баи комбинира с Мазику вляво и реши да шутира от много малък ъгъл, но не успя да отправи точен удар.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
67' Шанс за ЦСКА! Центриране към Георги Йомов, но крилото се размина с топката и тя излезе в аут.
68'  Възможност за Пирин! Мохамед Брахими нахлу отдясно, но вместо да нанесе удар, се спря, после се подхлъзна и игра с ръка. Той се пак отправи удар и вкара топката в мрежата, но Волен Чинков отмени попадението.
71'  ГООООЛ за ЦСКА! Карло Мухар получи на дъгата на наказателното поле, финтира защитник и с точен удар в десния ъгъл откри резултата. Втори точен удар за ЦСКА в мача!
74'  Напрежение след фаул на Станислав Манолев. Бившият полузащитник на ЦСКА влезе в спор със Стойчо Младенов и Анатоли Нанков.
88' Греъм Кери опита удар от границата на наказателното поле, но се сблъска с направилия шпагат Петър Занев.
90+2'  ГООООЛ за Пирин! Станислав Манолев се измъкна от опеката на Иван Турицов след центриране отдясно и Манолев с прекрасен удар от въздуха изравни резултата в добавеното време.
90+5' Край на мача.

Пирин БлагоевградПИРИН: 12. Ник Хангелман, 28. Александър Дюлгеров, 71. Антон Карачанаков  (78  26. Иван Тасев), 31. Красимир Станоев, 7. Мохамед Брахими (88  44. Конър Хендерсън), 5. Николай Бодуров , 3. Петър Занев, 18.Светослав Дяков, 29. Станислав Костов (78  9. Преслав Йорданов), 11. Станислав Манолев  , 6. Юлиян Попев  (17  45. Христофор Хубчев)
Резерви: 1. Марио Кирев, 73. Венцислав Бенгюзов, 17. Спас Георгиев,
Треньор: Радослав Митревски

ЦСКА СофияЦСКА: 1. Густаво Бусато, 15. Тибо Вион (63 19. Иван Турицов) , 2. Юрген Матей, 20. Карол Метс , 18. Брадли Мазику , 3. Жеферсон (82'  29. Томас Лам), 24. Карло Мухар , 10. Георги Йомов (82  30. Яник Вилдсхут), 8. Греъм Кери, 7. Йоан Баи, 9. Жорди Кайседо (85'  14. Калоян Кръстев)
Резерви:25. Димитър Евтимов, 28. Пламен Гълъбов, 11. Хамза Чатакович
Треньор: Стойчо Младенов

Съдия: Волен Чинков
Стадион: "Христо Ботев", Благоевград
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия