ЦСКА надви Септември (София) с 1:0 на своя стадион "Българска армия" в мач от шестия кръг на efbet Лига. Браян Морено (59) влезе като резерва и вкара гола за четвъртата шампионатна победа на "армейците", които излязоха на второ място във временното класиране.

Треньорът на домакините Саша Илич направи доста ротации в състава си и даде шанс на голяма част от резервите, съхранявайки силите на голяма част от титулярите за първия мач срещу Базел от плейофите за влизане в групите на Лигата на конференциите.

Гостите първи създадоха опасно положени и стигнаха до гол в 9-ата минута, когато Димитър Костадинов получи топката в средата на терена и изведе Симеон Александров, който сам срещу вратаря Димитър Евтимов го преодоля, но страничният съдия бе вдигнал флага си за засада и попадението не бе зачетено.

Лека полека "червените" се опитаха да притиснат съперника и в 27-ата минута Жеферсон подаде към Георги Йомов на около 25 метра от вратата на Димитър Шейтанов. Българският национал с едно докосване изведе Дюкенс Назон в наказателното поле, но хаитянският нападател прати топката покрай вратата.

Възпитаниците на Славко Матич стояха много добре и създаваха по-опасните положения, като това в 40-ата минута, когато Жеферсон изведе Линдсет на границата на наказателното поле и норвежецът подаде на Георги Йомов, който шутира покрай вратата. Три минути по-късно Александър Тодоров блокира удар от малък ъгъл на Дюкенс Назон и извади топката в корнер. След центрирането от него Енес Махмутович стреля над вратата с глава.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Малко след почивката Линдсет изведе Назон зад защитата, но вратарят Шейтанов отрази удара на нападателя, а освен това бе отсъдена и засада.

По-активните действия на "армейците" дадоха резултат в 59-ата минута, когато влезлият като резерва Брайън Морено комбинира с Линдсет и след това сам срещу вратаря не среши за 1:0.

Линдсет показа страхотна страхотна техника в наказателното поле в 71-ата минута, когато се измъкна между трима футболисти на Септември и центрира към центъра, но ударът с глава на Морено бе спасен от Шейтанов. Две минути по-късно бе отсъдена засада на Станислав Шопов, който бе изведен с хитър пас от Брайън Морено.

В 80-ата минута Линдсет изведе Калоян Кръстев сам по дясното крило. Резервата навлезе към центъра и нахлу в наказателното поле, но реши да комбинира с включилия се фронтално срещу вратата Морено и сгреши със силно подаване. Впоследствие бе отсъдена и засада на Кръстев, което ядоса треньора Саша Илич и той получи жълт картон, който е трети за него този сезон. Така сърбинът няма да води тима в следващия мач от efbet Лига.

В добавеното време вратарят на гостите излезе добре и хвана топката пред погледа на Морено. В ответната атака Мирза Делимеджац центрира от пряк свободен удар и Мено Кох изчисти с глава.

След успеха си ЦСКА събра 13 точки на втората позиция и само на една зад ЦСКА 1948, който е и с мач повече. Септември заема 13-ата позиция с 4 точки.

ЦСКА – СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) 1:0
1:0 Браян Морено (59)

Най-интересното по минути
1 - Начало на мача.
9 - Димитър Костадинов получи топката в средата на терена и изведе чудесно Симеон Александров, който излезе сам срещу вратаря Димитър Евтимов и прати топката в мрежата, но страничният съдия бе вдигнал флага си за засада и голът не беше зачетен.
27 - Дюкенс Назон получи топката от Георги Йомов и шутира встрани от вратата на гостите.
40 - Джонатан Линдсет изведе Георги Йомов, който също не показа точен мерник.
43 - Александър Тодоров блокира удар от малък ъгъл на Дюкенс Назон.
44 - След центриране от корнер Енес Махмутович стреля с глава над вратата.
45 - Край на първата част!
........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
48 - Линдсет изведе Назон зад защитата, но излезлият Шейтанов отрази удара на нападателя, а е отсъдена и засада.
53 - Назон бе изведен на дясното крило, но опитът му да центрира бе опропастен от Мартин Стойчев.
59 - ГОООЛ за ЦСКА! Влезлият като резерва Браян Морено получи топката в средата на терена и изведе Линдсет сам на лявото крило. Норвежецът напредна към наказателното поле и изведе Морено, който сам срещу вратаря се разписа с удар по земя за 1:0.
71 - Линдсет се измъкна между трима футболисти на Септември и центрира, но ударът с глава на Морено бе спасен от Шейтанов.
73 - Станислав Шопов получи извеждащ пас от Морено, но е отсъдена засада.
80 - Калоян Кръстев бе изведен сам срещу вратаря, но реши да комбинира и сгреши, а бе отсъдена и засада.
90+2 - Мирза Делимеджац центрира от пряк свободен удар и Мено Кох изчисти с глава.
90+4 - Край на мача! ЦСКА надви Септември с 1:0 и записа четвърта победа за сезона.

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 16. Асен Дончев, 22. Енес Махмутович, 6. Християн Петров, 13. Галин Минков  (6415. Тибо Вион ), 3. Жеферсон , 11. Лазар Туфегджич (7814. Калоян Кръстев), 8. Станислав Шопов, 10. Георги Йомов (к) (644. Мено Кох), 7. Джонатан Линдсет, 9. Дюкенс Назон (5428. Браян Морено)
Резерви: 1. Густаво Бусато, 15. Тибо Вион, 4. Мено Кох, 20. Йоан Бауренски, 14. Калоян Кръстев, 23. Радослав Живков, 28. Браян Морено
Треньор: Саша Илич

Септември (София): 21. Димитър Шейтанов, 16. Кристиян Пешов (к) (465. Асен Георгиев), 7. Айкут Рамадан, 8. Александър Тодоров, 9. Димитър Костадинов (7710. Асен Чъндаров), 4. Иван Арсов, 18. Красиан Колев (7719. Реди Каса), 11. Мартин Ачков , 22. Мартин Стойчев (7225. Мирза Делимеджац ), 17. Симеон Александров, 14. Мартин Стоянов
Резерви: 1. Иван Василев, 5. Асен Георгиев, 10. Асен Чандъров, 13. Мартин Николов, 25. Мирза Делимеджац, 23. Йоан Гаврилов, 19. Реди Каса
Треньор: Славко Матич

Стадион: "Българка армия", София
Съдия: Драгомир Драганов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия