ЦСКА победи ЦСКА 1948 с 2:0 у дома от 14-ия кръг на efbet лига в дебюта на новия си треньор Бруно Акрапович начело на тима в първенството.

Срещата започна с лек превес на гостите, които в първия четвърт час по-често се задържаха пред вратата на съперника, а Андон Гущеров пропусна да открие резултата в 6-ата минута. ЦСКА обаче се възползва от първото си положение и с първия точен удар в срещата откри резултата с попадение на Али Соу в 18-ата минута.

След гола играта се поизравни, а реални ситуации за гол липсваха, за сметка на нарушенията, които зачестиха. Гостите имаха претенции за дузпа в 35-ата минута за падане на Галин Иванов в наказателното поле след контакт с Амос Юга, съдията даде знак играта да продължи.

В самия край на полувремето Георги Йомов получи топката в наказателното поле, но не я уцели добре и вместо да вкара гол, я прати в аут.

Втората част започна с превес на домакините и две възможности в първите минути, но Соу и Санкаре не успяха да поразят целта. След час игра ЦСКА беше съвсем близо до това да поведе с два гола, но Йомов си спря топката с ръка преди да я вкара във вратата и попадението му беше отменено.

Последваха минути на нервна игра с много нарушения, като двата тима успяха да отправят само един удар за половин час, след което последва раздвижване и в двата тима.

ЦСКА пропусна най-честата си възможност през втората част в 75-ата минута, когато Санкаре се размина с топката на метри от вратата след остро центриране отдясно. ЦСА пък стигна до първия си и оказал се единствен точен удар след фаул, когато Мартин Камбуров опита да изненада Бусато със силен шут.

Десет минути преди края ЦСКА реши всичко с втори гол. Йомов центрира отляво, а Лазар Марин си отбеляза автогол и оформи крайното 2:0 за домакините.

ЦСКА се изравни по точки с третия Арда (по 24) и е на пет от лидера Лудогорец, докато ЦСКА 1948 остава на шеста позиция с 20.

Winbet - победата е емоция! (18+)

ЦСКА - ЦСКА 1948 2:0
1:0 Али Соу (18'), 2:0 Лазар Марин (82 автогол)

По-важното от мача по минути:

0' Минута мълчание, играчите са събрани в центъра на терена.
1' Начало на срещата.
5' Първи по-интересен момент в мача! Корнер за ЦСКА 1948, но след него не последва нищо опасно.
6'  Чудесна възможност за ЦСКА 1948! Гущеров пропиля отличен шанс, но Бусато го пресрещна и спечели двубоя с нападателя.
9' Нова възможност за ЦСКА 1948! Галин Иванов центрира, последва разбъркване и удар над вратата, но и сигнал за ръка на Мартин Камбуров.
18'  ГОООЛ за ЦСКА! Али Соу нахлу в наказателното поле на съперника, преодоля Наумов и насочи топката в мрежата за 1:0.
22' Пореден фаул пред вратата на ЦСКА. Галин Иванов центрира, но не се случи нищо опасно за вратаря на домакините.
29' Галин Иванов получи топката на границата на наказателното поле, започна да търси позиция за стрелба, но извърши фаул в атака.
35' Мазику центрира към наказателното поле на ЦСКА 1948, но Наумов се намеси.
35' ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА след падането на Галин Иванов в наказателното поле след контакт с Амос Юга, съдията даде знак играта да продължи.
38'  Корнер за ЦСКА, Юрген Матей опита удар с глава, но насочи топката над вратата.
44' Корнер за ЦСКА 1948. Галин Иванов и Васил Шопов комбинираха, но не последва нищо опасно за съперника.
45'  Страхотна възможност за Георги Йомов отляво, но последва нескопосан опит за изстрел с външен фалц и топката излезе в аут.
45+1' Край на първото полувреме. Статистика - 4:1 възможности за гол и 1:0 точни удари в полза на ЦСКА.

46' Начало на втората част. Няма смени в двата отбора.
48' Али Соу пое топката пред наказателното поле на гостите и стреля, но покрай вратата.
50' Още една възможност за ЦСКА! Санкаре опита удар от дъгата на наказателното поле, но право в ръцете на Наумов.
57' Центриране към Мартин Камбуров, но нападателят на ЦСКА 1948 не стигна до топката.
59'  Чудесна възможност за ЦСКА! Али Соу изведе Йомов, но той си поведе топката с ръка преди да я вкара във вратата и попадението му беше отменено.
69' Гущеров центрира към Камбуров, той спря топката в наказателното поле, но не успя да я запази и защитата на ЦСКА се справи.
73' Центриране на Галин Иванов от корнер, но отново нищо опасно.
75' Невероятна възможност за ЦСКА!  Остро центриране отдясно, но Санкаре се размина с топката на метри от вратата.
77'  Фаул за ЦСКА 1948! Мощен удар на Камбуров, но Бусато боксира. Първи точен удар за гостите в мача.
82'  ГОООЛ за ЦСКА! Георги Йомов центрира, а Лазар Марин отклони топката в собствената си врата при опита да я изчисти.
88' Няколко смени в двата отбора.
90+2' Удар от дистанция на Лазар Марин, но високо над вратата.
90+3 Край на мача. Статистика - 7:2 възможности за гол и 3:1 точни удара в полза на домакините.

CSKA SofiaЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей, 11. Петър Занев , 13. Юнус Санкаре  (80'  3. Жеферсон), 18. Брадли Мазику (85'  8. Греъм Кери), 20. Тиаго Родригес (85'  10. Стефано Белтраме), 21. Амос Юга , 22. Али Соу , 24. Джером Синклер (88'  19. Иван Турицов), 26. Валентин Антов, 30. Георги Йомов (88'  23. Ахмед Ахмедов)
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 17. Адалберто Пеняранда
Треньор: Бруно Акрапович

CSKA 1948 SofiaЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 25. Александър Александров, 5. Михаил Минков, 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин , 10. Васил Шопов, 33. Галин Иванов, 20. Ангел Бастунов , 99. Андон Гущеров (79'  17. Даниел Младенов), 9. Мартин Камбуров, 7. Марио Топузов (88' 19. Михаил Орачев)
Резерви: 1. Димитър Тодоров, , 8. Ивайло Климентов, , 87. Симеон Петров, 14. Димитър Савов
Треньор: Красимир Балъков

Съдия: Петър Костадинов
Стадион: "Българска армия", София