Носителят на Купата на България ЦСКА отвя с 3:0 Хебър (Пазарджик) и очаквано се класира на 1/8-финалите за Купата на България. Точни за тима на Стойчо Младенов в "гостуването" на стадион "Българска армия" бяха Жорди Кайседо на два пъти и Ахмед Ахмедов. И трите попадения паднаха през първото полувреме.

Лидерът във Втора лига Хебър трябваше да е домакин, но поради лошото състояние на терена на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик срещата беше преместена на "Армията".

Треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов даде почивка на част от основните си футболисти, съхранявайки ги за предстоящото вечно дерби с Левски. Шампионатният двубой е в неделя от 16:30 часа на "Васил Левски". На пейката днес останаха Георги Йомов, Юрген Матей, Густаво Бусато, Томас Лам и Карло Мухар.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Преди мача Жеферсон бе награден от изпълнителния директор на ЦСКА Филип Филипов с почетен плакет по случай мач номер 100 с фланелката на "червените".

Футболистите на Стойчо Младенов можеха да поведат още в 9-ата минута, когато Федерико Варела стреля от фаул, но Ивайло Василев спаси. В 25-ата Жорди Кайседо се разписа и даде преднина на ЦСКА. Еквадорският голмайсторът бе изведен от Греъм Кери вдясно и с мощен изстрел от малък ъгъл прониза стража на Хебър.

Само 120 секунди след това "армейците" поведоха с 2:0. Много активният Варела изведе по чуден начин Ахмед Ахмедов, който преодоля излезлия да го пресрещне Василев и на празна врата се разписа.

Четири минути преди края на първото полувреме резултатът стана класически. Избраниците на Стойчо Младенов организираха страхотна атака, Варела подаде на Ахмедов в наказателното поле на Хебър, той не се полакоми да стреля, а продължи към Кайседо, който отблизо вкара с глава. Така ЦСКА поведе с 3:0 и на практика си гарантира победата още преди почивката.

През второто полувреме в игра за "червените" се появиха Йомов, Матей, Мухар, а заменените бяха Жеферсон, Мазику и Вилдсхут. В 69-ата минута Кери пробва изненадващ шут от границата на наказателното поле, но топката прелетя над вратата. Четвърт час преди края пък Йомов центрира, топката стигна до Варела, който стреля с десния крак, но вратарят на Хебър успя да спаси.

Десетина минути преди края в игра за ЦСКА се появиха още Калоян Кръстев и Томас Лам, които замениха Кери и Кайседо. "Армейците" продължиха да атакуват и да владеят инициативата, но до нови попадения така и не се стигна и в крайна сметка "червените" стартираха защитата на Купата на България с класическото 3:0 над Хебър.

В 83-ата минута лидерът във Втора лига, воден от треньора Николай Митов, пропусна да вкара почетен гол, след като топката се отби в гредата след удар на Ивайло Михайлов. До края греда удари и Томас Лам.

Efbet Лига - сезон 2021/2022

Купа на България - 1/16-финали

ХЕБЪР - ЦСКА 0:3
0:1 Жорди Кайседо (25), 0:2 Ахмед Ахмедов (27), 0:3 Жорди Кайседо (41)

Най-интересното от срещата по минути:
1 - Начало на мача.
9  Първи шанс за ЦСКА. Федерико Варела отправи силен удар, който Ивайло Василев спаси.
13  Защитникът на Хебър Радослав Терзиев получи жълт картон за фаул срещу Кайседо.
15  Жълт картон и за Олег Димитров, който повали Греъм Кери в центъра на терена.
25  ГОЛ! ЦСКА поведе с попадение на Жорди Кайседо! Греъм Кери подаде на голмайстора, който се освободи от играч на Хебър и от малък ъгъл прониза Ивайло Василев.
27  ГОЛ! Ахмед Ахмедов беше изведен отлично от Варела в наказателното поле на Хебър, преодоля Ивайло Василев и изпрати топката в празната врата.
41
ГОЛ! Кайседо с втори гол в мача, ЦСКА повежда с 3:0! Варела подаде към Ахмедов вдясно в наказателното поле на Хебър, той продължи към Кайседо, който отблизо отбеляза с глава.
45  Варела вкара, но попадението не е зачетено заради засада.
45 - Край на първото полувреме.
-----------------
46 - Начало на второто полувреме.
54 - Aсен Дончев отправи удар към вратата на Хебър, топката излезе в аут.
59  Стойчо Младенов извади Мазику, Жеферсон и Вилдсхут, в игра влизат Йомов, Матей и Мухар.
64  Любопитна ситуация на стадион "Българска армия". Поливната система на терена се включи, което наложи прекъсването на мача.
66 - Играта е подновена.
69 - Неточен удар на Греъм Кери.
75  Силен изстрел на Варела е спасен от Ивайло Василев.
78  Калоян Кръстев и Томас Лам влизат за ЦСКА, напускат Кайседо и Кери.
83  ГРЕДА! Хебър за малко да вкара почетно попадение. Ивайло Михайлов успя да засече топката, която след рикошет в тялото на играч в червено се отби в лявата греда на вратата, пазена от Димитър Евтимов.
88  ГРЕДА! Toмас Лам засече с глава центрираната топка, която се отби в напречната греда.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. ЦСКА отвя с 3:0 Хебър и се класира на 1/8-финалите за Купата на България.

ХЕБЪР:
25.Ивайло Василев, 24.Томислав Папазов, 18.Радослав Терзиев , 34.Олег Димитров ​, 98.Георги Търтов, 11.Цветелин Тонев (к) (66  33.Георги Каракашев), 20.Жак Пехливанов, 8.Евгени Игнатов (53  99.Тодор Чаворски), 77.Октай  Хамдиев, 12.Емануил Манев, 9.Живко Петков
Резерви: 1.Петър Дебърлиев, 23.Стойчо Папазов, 26.Мартин Вълчинов, 3.Александър Бастунов, 33.Георги Каракашев, 99.Тодор Чаворски, 39.Ивайло Михайлов
Треньор: Николай Митов

ЦСКА София (Bul)
ЦСКА: 25.Димитър Евтимов, 28.Пламен Гълъбов, 20.Карол Метс, 16.Асен Дончев, 18.Брадли Мазику (59  2.Юрген Матей), 3.Жеферсон (59  24.Карло Мухар), 5.Федерико Варела, 8.Греъм Кери (к) (78  14.Калоян Кръстев), 9. Жорди Кайседо   (78  29.Томас Лам), 23.Ахмед Ахмедов , 30.Яник Вилдсхут (59  10.Георги Йомов)
Резерви: 1.Густаво Бусато (в), 2.Юрген Матей, 10.Георги Йомов, 11.Хамза Чатакович, 14.Калоян Кръстев, 24.Карло Мухар, 29.Томас Лам
Tреньор: Стойчо Младенов

София, стадион "Българска армия"
Съдия: Владимир Вълков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия