ЦСКА надви Ботев (Пловдив) с 3:2 в зрелище на "Българска армия" от 11-ия кръг от Еfbet Лига и го изпревари на второто място във временното класиране. Домакините поведоха с 3:0 след два гола на Жорди Кайседо (42, 73) и попадение на Георги Йомов (72). „Канарчетата“ обаче не се отказаха и бързо върнаха две попадения чрез Тодор Неделев (79-дузпа) и Димитър Тонев (84), но до края на мача така и не успяха да изравнят. Любопитното е, че четири от головете паднаха само в рамките на 12 минути.

През първата част гостите имаха по-чистите положения, но в края домакините успяха да поведат. "Червените" взеха инициативата и в 7-ата минута Яник Вилдсхут пробва късмета си с далечен удар, пращайки топката покрай вратата на Георги Аргилашки. Вратарят на гостите спаси четири минути по-късно след центриране на Греъм Кери и опит за игра с глава на Жорди Кайседо. В 14-ата минута Маркиньос бе изведен зад защитата в червено от Па Конате, но Густаво Бусато излезе извън вратарското поле и спаси сигурен гол.

След 26 минути игра Томас Лам отправи удар с глава след центриране от корнер, но право във вратаря на „канарчетата“ и Аргилашки спаси. В ответната атака Конате бе изведен от Реда Рабей фронтално срещу Бусато, а Йомов се намеси и при игра рамо в рамо блокира футболиста на гостите. В 31-ата минута Реда Рабей отправи силен удар от повече от 20 метра, но Бусато улови топката. Шест минути по-късно Вилдсхут проби към центъра и стреля от границата на наказателното поле, но неточно над вратата. В 42-ата минута Брадли Мазику центрира от границата на пеналта и Жорди Кайседо реализира с глава от близка дистанция за 1:0. Две минути след това "канарчетата" можеха да изравнят, след като Мазику сгреши в отбрана и топката стигна до Конате, но ударът му бе отразен от Густаво Бусато.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Гостите започнаха по-активно след почивката и в 49-ата минута удар на Конате бе блокиран от защитник в червено. При последвалата контраатака Йомов центрира отдясно в наказателното поле, където Кайседо се извиси най-високо, но прати топката право в Георги Аргилашки.

Карло Мухар си пробва късмета от дистанция, но неточно над вратата, а в 59-ата минута Кайседо можеше да вкара красив гол, но ударът му с вътрешен фалц от границата на наказателното поле мина покрай лявата греда. Две минути по-късно Вилдсхут проби на скорост в половината на Ботев, но защитниците на гостите избиха топката. В 66-ата минута Мухар отправи мощен, но неточен удар, а в ответната атака Маркиньос бе изведен зад защитата на „армейците“ и прати топката в мрежата, но голът не бе зачетен заради засада. Показаните от ВАР кадри обаче не убедиха на 100 процента, че има такава. Въпреки това съдиите не признаха попадението.

В 72-ата минута Йомов получи подаване от Кери на границата на наказателното поле и с удар от дъгата на наказателното поле удвои аванса на домакините. Секунди по-късно те нанесоха нов удар по амбициите на „канарчетата“ и Жорди Кайседо направи резултата 3:0 с втория си гол в мача. В 76-ата минута Маркиньос бе ритнат от Томас Лам в наказателното поле и след преглеждане на ситуацията с ВАР Георги Давидов посочи бялата точка. Зад топката застана Тодор Неделев, който не сгреши и в 79-ата минута вкара за 3:1.

В 82-ата минута удар по диагонала на Йомов бе избит в корнер, а две минути след това Димитър Тонев получи подаване от Конате в наказателното поле и с удар по земята вкара за 3:2, връщайки интригата в края. В последната 90-а минута от редовното време Емануел Току стреля с глава от гграницата на наказателното поле, но не затрудни Бусато.

След успеха си ЦСКА събра 22 точки от 8 мача на втората позиция и изостава на 2 от лидера Лудогорец, който е с 9 изиграни срещи. Ботев (Пловдив) остава трети с 21 точки от 11 двубоя.

ЦСКА - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 3:2
1:0 Жорди Кайседо (42), 2:0 Георги Йомов (72), 3:0 Жорди Кайседо (73), 3:1 Тодор Неделев (79-дузпа), 3:2 Димитър Тонев (84)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
4 - Георги Йомов проби в наказателното поле на гостите, но си поведе твърде дълго топката и не успя да застраши вратата на Аргилашки
7 - Яник Вилдсхут шутира неточно от далечна дистанция покрай вратата
11 - Георги Аргилашки спаси след центриране на Греъм Кери и опит за игра с глава на Жорди Кайседо
14 - Маркиньос бе изведен зад защитата в червено от Па Конате, но Густаво Бусато излезе извън вратарското поле и спаси сигурен гол
21 - Николай Минков получи топката на границата на наказателното поле и шутира от движение, но право в ръцете на Густаво Бусато
26 - Томас Лам отправи удар с глава след центриране от корнер, но право във вратаря на „канарчетата“ и Аргилашки спаси
27 -  Конате бе изведен от Реда Рабей фронтално срещу Бусато, а Йомов се намеси и при игра рамо в рамо блокира футболиста на гостите
31 - Реда Рабей отправи силен удар от повече от 20 метра, но Бусато улови топката
37 - Вилдсхут проби към центъра и стреля от границата на наказателното поле, но неточно над вратата
42 -  ГОООЛ за ЦСКА! Брадли Мазику центрира от границата на пеналта и Жорди Кайседо реализира с глава от близка дистанция за 1:0
44 - Мазику сгреши в отбрана и топката стигна до Конате, но ударът му бе отразен от Густаво Бусато
45 - Край на първата част!
......................................................
46 - Начало на второто полувреме
49 - Удар на Конате бе блокиран от защитник в червен
50 - Йомов центрира отдясно в наказателното поле, където Кайседо се извиси най-високо, но прати топката право в Георги Аргилашки
59 - Кайседо можеше да вкара красив гол, но ударът му с вътрешен фалц от границата на наказателното поле мина покрай лявата греда
61 - Вилдсхут проби на скорост в половината на Ботев, но защитниците на гостите избиха топката
66 - Мухар отправи мощен, но неточен удар
67 - Маркиньос бе изведен зад защитата на „армейците“ и прати топката в мрежата, но голът не бе зачетен заради засада
68 - Йомов сам по дясното крило, проби и отправи неточен диагонален удар
72 - ГОООЛ за ЦСКА! Йомов получи подаване от Кери на границата на наказателното поле и с удар от дъгата на наказателното поле удвои аванса на домакините - 2:0
73 - ГОООЛ за ЦСКА! Жорди Кайседо направи резултата 3:0 с втория си гол в мача
76 - ДУЗПА за Ботев! Маркиньос бе ритнат от Томас Лам в наказателното поле и след преглеждане на ситуацията с ВАР Георги Давидов посочи бялата точка
79 - ГОООЛ за Ботев! Тодор Неделев реализира дузпата за 3:1
82 - Удар по диагонала на Йомов бе избит в корнер
84 - ГОООЛ за Ботев! Димитър Тонев получи подаване от Конате в наказателното поле и с удар по земята вкара за 3:2, връщайки интригата в края
90 - Емануел Току стреля с глава от гграницата на наказателното поле, но не затрудни Бусато
90+1 - Край на мача! ЦСКА надви Ботев (Пловдив) с 3:2 и го измести от втората позиция

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матей (к), 29. Томас Лам, 18. Брадли Мазику – 15. Тибо Вион (65 21. Амос Юга), 24. Карло Мухар – 10. Георги Йомов (90  20. Карол Метс), 8. Греъм Кери, 30. Яник-Сони Вилдсхут (88 7. Йоан Баи) – 9. Жорди Кайседо  (90 14. Калоян Кръстев)
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 28. Пламен Гълъбов, 20. Карол Метс, 21. Амос Юга, 7. Йоан Баи, 14. Калоян Кръстев, 23. Ахмед Ахмедов
Треньор: Стойчо Младенов

Ботев (Пловдив): 1. Георги Аргилашки – 18. Самуел Супрайен, 4. Виктор Генев, 24. Кевин Янсон - 17. Николай Минков (63 15. Джеймс Етоо), 22. Реда Рабей, 6. Дилан Мертенс (8123. Димитър Тонев ), 3. Па Конате  - 10. Емануел Току, 7. Маркиньос, 8. Тодор Неделев (к)
Резерви: 13. Хадайет Ханкич, 28. Филип Филипов, 25. Станислав Работов, 27. Атанас Чернев, 15. Джеймс Етоо, 23. Димитър Тонев, 11. Антоан Бароан
Треньор: Азрудин Валентич

София, стадион "Българска Армия"
Съдия: Георги Давидов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия