ЦСКА победи Черно море с 3:1 в 1/8-финален двубой от турнира за Купата на България.

Резултата откри новото попълнение на "армейците" Бисмарк Чарлс, възползвайки се от грешка на вратаря на гостите в 10-ата минута (1:0). В 39-ата Георги Йомов удвои от дузпа (2:0), отсъдена за нарушение на Даниел Димов именно срещу Чарлс, който днес започна като титуляр за първи път с червената фланелка.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Между двата гола Кайседо и Мазику имаха възможности да направят аванса на "армейците" още по-изразителен, но пропуснаха от добри позиции.

В началото на втората част (49') Йомов оформи класическото 3:0, след като получи топката на границата от наказателното поле. Черно море намали изоставането си след час игра, като капитанът Даниел Димов беше най-добре пласиран при центриране от фаул и вкара за 3:1 с глава. След гола "моряците" взеха инициативата и създадоха няколко опасности, но без да застрашат сериозно вратата на ЦСКА.

Победата е втора поредна за ЦСКА над Черно море в рамките на малко повече от седмица, като "червените" все още нямат загуба от "моряците" у дома в мачовете за Купата на България. Треньорът на ЦСКА Бруно Акрапович пък също остава непобеден в турнира.

Жребият за 1/4-финалите ще бъде теглен в четвъртък след края на мача Славия - Монтана.

ЦСКА - ЧЕРНО МОРЕ 3:1
1:0 Бисмарк Чарлс (10'), 2:0 Георги Йомов (39' дузпа), 3:0 Георги Йомов (49'), 3:1 Даниел Димов (62')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
5' Първа опасност в мача! Жорди Кайседо напредна и нахлу в наказателното поле на варненци, но Дюлгеров улови.
10'  ГОООЛ за ЦСКА! Груба грешка при изчистването на топката на вратаря на Черно море Иван Дюлгеров позволи на Бисмарк Чарлс да я овладее и да я прати във вратата в първия си мач като титуляр.
14'  ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Георги Йомов падна в наказателното поле на Черно море, но Волен Чинков не даде знак за нарушение.
17' Даниел Димов стреля с глава към вратата на Черно море, но твърде слабо.
27'  Хубав пробив на Йомов по лявото крило, стреля по диагонал, но покрай вратата.
34'  Страхотна възм
ожност за ЦСКА! Кайседо стреля с глава, но топката срещна гърба на съотборника му Жером Синклер и излезе в аут.
36' Пропуск за ЦСКА! Брадли Мазику се озова в добра позиция, стреля, но вратарят на Черно море блокира удара му.
38'  ДУЗПА ЗА ЦСКА! Даниел Димов фаулира Бисмарк Чарлс в наказателното поле, съдията Волен Чинков наду свирката и посочи бялата точка.
39'  ГОООЛ за ЦСКА! Георги Йомов изпълни наказателния удар, вратарят усети ъгъла, но не успя да го отрази - 2:0 за ЦСКА!
45' Край на първото полувреме. Статистика: 6:0 голови положения за ЦСКА, 3:0 точни удари.

46' Начало на втората част.
47'  Първо по-сериозно положение за гостите в мача! Илиан Илиев - младши опита удар към вратата на ЦСКА, но прати топката твърде високо.
49'  ГОООЛ за ЦСКА! Георги Йомов бележи за 3:0, след като получи топката на границата на наказателното поле от Мазику и я насочи във вратата с удар по земя.
60'  Още една добра възможност за Черно море! Суматоха в наказателното поле на ЦСКА, удар на Зе Гомеш, но отново над вратата.
62'  ГОООЛ за Черно море! Даниел Димов намалява резултата след удар с глава след центриране от фаул
67' Далечен удар на Родриго минава над вратата.
69' Кайседо и Даниел Димов си сблъскаха главите при въздушен дуел за топката. Проблеми за капитана на "моряците", който има кръв по лицето.
84' Хубав извеждащ пас към Жорди Кайседо, но нападателят на ЦСКА си помогна с ръка и атаката пропадна.
90+3' Край на мача!

ЦСКА СофияЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей, 4. Мено Кох , 11. Петър Занев, 15. Тибо Вион (88 29. Александър Бучков), 18. Брадли Мазику, 20. Тиаго Родригес (89' 27. Мартин Смоленски), 24. Джером Синклер, 10. Георги Йомов   (76  8. Греъм Кери), 17. Бисмарк Чарлс  (76  7. Енрике Рафаел), 30. Жорди Кайседо (88 19. Иван Турицов)
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 28. Пламен Гълъбов
Треньор: Бруно Акрапович

Черно мореЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 27. Даниел Димов , 6. Виктор Попов (62  32. Мартин Дичев), 28. Влатко Дробаров , 2. Цветомир Панов , 77. Стефан Велев (80  16. Денислав Ангелов), 23. Пабло Гарсия (62  71. Васил Панайотов), 10. Илиан Илиев, 72. Родриго Енрике, 29. Файсел Касми (80  17. Велислав Василев), 20. Зе Гомеш
Резерви: 22. Георги Георгиев, 5. Стефан Станчев, 8. Емил Янчев
Треньор: Илиан Илиев

Съдия: Волен Чинков
Стадион: "Българска армия", София