Славия понесе тежка загуба в първата си контрола за 2021 г. „Белите“ отстъпиха с 1:6 на руския Криля Советов по време на лагера си в турския курорт Белек. Мачът беше решен в рамките на седем минути през първото полувреме. Тогава тимът от Самара вкара три гола във вратата на Светослав Вуцов.

Още в 15-ата минута Хади от Криля Советов се озова сам срещу младия страж на „белите“, но Вуцов успя да спаси удара му. Десет минути по-късно вратарят нямаше такъв шанс и изведеният в чиста позиция Антон Зинковски откри резултата. В 28-ата минута руснаците удвоиха. Арни беше оставен непокрит на задната греда при центриране и с лекота прати топката в мрежата.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Четири минути след това Хади изведе в коридор Иван Сергеев, който просто насочи топката във вратата. В края на първото полувреме Радослав Кирилов върна един гол за Славия.

В 51-ата минута отборът на Криля Советов получи дузпа. Последва изпълнение, което е патент на Йохан Кройф. Зинковски се засили, но вместо да стреля подаде встрани към нахлуващия Сергеев, който с лекота уцели вратата на Георги Петков.

Четири минути по-късно руският тим стигна и до пети гол. Петков се сблъска с противников играч и Владимир Полуяхтов се разписа. В 63-ата минута резултатът набъбна до 1:6 в полза на Криля Советов. Играч на руският тим засече топката със задна ножица, тя продължи хода си към втора греда, а там Егор Голенков от метър разстояние не сбърка.

Славия (първо полувреме): Светослав Вуцов, Петър Патев, Емил Виячки, Костадин Велков, Филип Антовски, Ерол Дост, Петър Вуцов, Александър Златков, Радослав Кирилов, Емил Стоев, Калоян Кръстев;

Славия (второ полувреме): Георги Петков, Георги Вълчев, Динмухамад Кашкен, Димитър Стоянов, Мартин Атанасов, Дарко Тасевски, Лазар Боянов, Драгош Фирцулеску, Димитър Рангелов, Мартин Сораков, Никита Колдунов