Арда и Левски завършиха 1:1 в мач от втория кръг на елитната efbet Лига. Срещата на „Арена Арда" бе историческа, тъй като е първата, която се провежда на осветление в Кърджали. Домакините приеха противник на своя стадион за първи път от 13 месеца в елита на България, след като миналия сезон посрещаха съперниците на "Лаута" в Пловдив.

Иван Коконов (8) изведе домакините напред в резултата, а Паулиньо (49) изравни. В 54-ата минута Ивайло Найденов бе изгонен с втори жълт и червен картон, а гостите доиграха мача в намален състав.

Преди началото на двубоя имаше едноминутно мълчание в памет на легендарния вратар на Левски Бисер Михайлов, който напусна този свят през седмицата на 77-годишна възраст. Внукът му Ники Михайлов, който беше с капитанската лента на гостите, се просълзи, докато той и неговите съотборници носеха специални фланелки.

Първото сериозно положение беше пред вратата на домакините, но вратарят им Симеонов изби удар на Здравко Димитров. След това футболистите на Николай Киров бяха по-дейни и в 8-ата минута шамаросаха „сините“. Спас Делев се възползва от лошо избита топка на Старокин и изведе Иван Коконов, който излезе сам срещу Михайлов и не сгреши за 1:0.

Голът вдъхнови домакините, а те имаха 68% от владеенето на топката през първия четвърт част. В 17-ата минута удар на Делев бе блокиран, а в 24-ата минута Живко Атанасов с глава пробва рефлекса на Симеонов.

Коконов пропусна в 33-ата минута да удвои аванса на Арда след прострелно центриране на Светослав Ковачев, разминавайки се с топката. В последната 45-а минута на първата част Наджъл Робърта можеше да изравни, но не успя да преодолее Симеонов, който отрази удара.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

И след почивката домакините започнаха по-активно, но въпреки това Левски успя да изравни. Това се случи в 49-ата минута, когато Паулиньо получи топката от Найджъл Робърта и с техничен удар преодоля Симеонов за 1:1. Радостта на гостите бе помрачена пет минути след това, след като Ивайло Найденов получи втори жълт и съответно червен картон. Така столичани трябваше да доиграят мача в намален състав. След това Матео Стаматов дебютира за столичани, като замени Димитров и застана на поста ляв защитник, а Старокин се премести отдясно.

С човек повече на терена домакините се опитаха да притиснат съперника, а в 69-ата минута Спас Делев шутира мощно и топката се удари в напречната греда, но бе отсъдена и засада. Хубав удар на Делев мина над гредата три минути след това, а Арда продължи да търси победата. Националът Михаил Александров пък най-накрая дебютира за кърджалии, след като дълго време лекуваше травма.

Емил Мартинов направи непростим пропуск в 83-ата минута, когато от два метра прати топката покрай дясната греда на гостите. Три минути след това Станислав Иванов майсторски се освободи от двама защитници и още по-добре изведе Робърта сам срещу Симеонов. Холандецът прехвърли вратаря, но топката не попадна в очертанията на вратата.

До края на мача нито един от двата тима не стигна до победен гол и така Левски спечели първа точка за сезона, а Арда има вече две в своя актив.

АРДА – ЛЕВСКИ 1:1
1:0 Иван Коконов (8), 1:1 Паулиньо (49)

Най-интересните моменти от мача по минути с БЛИЦ:
* Mинута мълчание в памет на починалия легендарен вратар на Левски Бисер Михайлов.
1 - Начало на двубоя.
3 - Здравко Димитров нахлу в наказателното поле на домакините и шутира, а вратарят Васил Симеонов изби в корнер
5 - Центриране на Спас Делев и удар с глава на Петко Ганев, но топката излиза в аут
8 - ГОООЛ за Арда! По-активните действия на домакините доведоха до гол за тях при първия им точен удар. Спас Делев овладя топката при бърза атака и изведе чудесно Иван Коконов, който сам срещу Николай Михайлов не сгреши за 1:0
15 - Домакините имат 68% владение на топката и продължават да са по-настоятелни
17 - Индивидуална атака на Спас Делев, който е най-деен от Арда, но ударът му е блокиран
21 - Далечен и неточен шут на Емил Мартинов
23 - Паулиньо получи топката на изгодна позиция, но шутира над вратата
24 - Симеонов спасява удар на Живко Атанасов, втори точен за гостите в мача
30 - Почивка за футболистите за глътка вода и кратки наставления
33 - Светослав Ковачев бе изведен зад защитата на гостите и центрира прострелно в наказателното поле, където Иван Коконов се размина с топката
39 - Здравко Димитров шутира от пряк свободен удар от малък ъгъл, а топката премина над вратата
42 - Деян Лозев опитва изненадващ удар от далечна дистанция, но не намери целта
45 - Найджъл Робърта е изведен зад защитата и шутира, но Васил Симеонов спаси
45 - Край на първата част!
.........................................................
46 - Начало на второто полувреме
49 - ГОООЛ за Левски! Паулиньо получи топката от Найджъл Робърта и с техничен удар изравни за 1:1
54 - Ивайло Найденов от гостите бе изгонен след втори жълт и съответно червен картон
64 - Центриране в наказателното поле на домакините и влезлият като резерва Ловре Кнежевич опита удар, но се стигна до сблъсъка с вратаря Николай Михайлов, който след това получи медицинска помощ
69 - ГРЕДА за Арда и засада! Мощен удар на Спас Делев и топката разтресе напречната греда, но страничният съдия вдигна флага за засада
73 - Неточен удар на Спас Делев, топката преминава над вратата
83 - Емил Мартинов направи непростим пропуск, шутирайки от няколко метра покрай вратата на гостите
86 - Найджъл Робърта се опита да прехвърли Симеонов, но не успя и пропиля "златен" шанс за Левски
90+3 - Край на мача! Арда и Левски завършиха 1:1 и поделиха по точка.

АРДА: 36. Васил Симеонов, 4. Милен Стоев, 5. Петко Ганев (6322. Ловре Кнежевич), 71. Пламен Крумов, 20. Деян Лозев , 27. Емил Мартинов, 19. Румен Руменов (757. Михаил Александров), 25. Матеус Леони, 17. Иван Коконов , 10. Светослав Ковачев (7680. Лъчезар Котев), 9. Спас Делев
Резерви: 23. Месут Юсуф, 11. Александър Георгиев, 80. Лъчезар Котев, 21. Мартин Костадинов, 7. Михаил Александров, 14. Андрия Бубняр, 22. Ловре Кнежевич
Треньор: Николай Киров

ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов, 6. Ивайло Найденов , 3. Живко Атанасов, 28. Тома Даске , 66. Орлин Старокин, 77. Илия Юруков , 40. Стайн Спиерингс, 11. Здравко Димитров (5714. Матео Стаматов), 99. Станислав Иванов, 7. Паулиньо (7788. Марин Петков), 17. Найджъл Робърта
Резерви: 12. Николай Кръстев, 14. Матео Стаматов, 18. Насиру Мохамед, 22. Патрик-Габриел Галчев, 31. Костадин Илиев, 79. Мартин Петков, 88. Марин Петков
Треньор: Георги Тодоров

Кърджали, стадион "Арда Арена"
Съдия: Станислав Тодоров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация