Синът на фолкдивата Малина - Симеон Мечев, вкара гол на Лацио, но Славия загуби злощастно с 1:2.

Срещата бе втора за "белите" от четиристранния турнир за формации до 19 години, който се провежда в Рим. В групата на Славия са още националните отбори на Латвия и Англия. В първата си среща талантите от най-стария столичен клуб отстъпиха с 0:3 от англичаните, а утре се изправят срещу латвийците.

Днес Мечев даде преднина на Славия в 30-ата минута, но през втората част футболистите на Лацио стигнаха до изравнително попадение. На "белите" се наложи да доиграят двубоя с човек по-малко, тъй като техен играч получи червен картон. Италианците стигнаха до крайния успех с попадение, което вкараха четири минути преди края.

"Съдията подпираше яко Лацио. И това е обяснимо. Все пак те са домакини на турнира. Ние сме доволни, че ги надиграхме по всички показатели, но лошото е, че паднахме незаслужено. Дано утре бием Латвия", коментираха за БЛИЦ от щаба на Славия. /БЛИЦ