Славия завърши 1:1 при гостуването си на Ботев (Враца) и кръг преди края си гарантира 11-ото място в крайното класиране и оставане в efbet Лига. Радослав Кирилов (31) даде аванс на "белите", а Дориан Бабунски (45+1) изравни в добавеното време на първата част.

Още в 5-ата минута гостите можеха да поведат след центриране на Ертан Томбак, но Димитър Рангелов пропусна от чиста позиция. Домакините отвърнаха две минути по-късно, когато Ивайлов получи пред наказателното поле и отправи опасен удар, който Вуцов изби в корнер. В 21-ата минута врачани имаха нов шанс, след като Златински шутира от пряк свободен удар, но топката рикошира в стената и излезе в корнер.

В 31-ата минута Ертан Томбак проби отдясно и центрира за Макрилос, чийто удар бе избит от Красимир Костов, но Радослав Кирилов направи добавка и прати топката във вратата за 0:1. Две минути след това Макрилос можеше да удвои аванса на гостите, но Красимир Костов отрази удара на австралиеца. В добавеното време на първата част северномакедонецът Дориан Бабунски се извиси над всички при центриране от пряк свободен удар на Юлиан Ненов и с глава изравни за 1:1.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Четири минути след почивката Кирилов проби през центъра и изведе Стоев очи в очи с вратаря Костов, но се забави и отправи неточен удар. Последваха пропуски на Макрилос за гостите и Бабунски от домакините след чудесни намеси на двамата вратари.

В 72-ата минута Макрилос се измъкна от бранителите и шутира опасно, но неточно покрай вратата. До края на мача усилията на домакините да стигнат до пълен обрат и успеха не се увенчаха с успех и точката гарантира оставането на Славия в елита.

След равенството столични имат 34 точки и си гарантира 11-ото място в крайното класиране, а Ботев (Враца) има в 29 точки и в последния кръг ще играе люто северозападно дерби като гост на Монтана в битка за оставане в елита.

БОТЕВ (ВРАЦА) - СЛАВИЯ 1:1
0:1 Радослав Кирилов (31), 1:1 Дориан Бабунски (45+1)

Най-интересното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
2 - Удар с глава на Рангелов минава над вратата
5 - Ертан Томбак центрира отдясно по земя и Димитър Рангелов отигра технично топката, но пропусна от чиста позиция да даде преднина на гостите
7 - Ивайлов получи пред наказателното поле и отправи опасен удар, който Вуцов изби в корнер
14 -  Ботев Враца създаде сериозно меле в наказателното поле на Славия, но така и не се стигна до добър завършващ удар, след като шут на Ненов бе блокиран от защитниците
21 - Златински шутира от пряк свободен удар, но топката рикошира в стената и излезе в корнер
31 - ГОООЛ за Славия! Ертан Томбак проби отдясно и центрира за Макрилос, чийто удар бе избит от Красимир Костов, но Радослав Кирилов направи добавка и прати топката във вратата за 0:1
33 - Макрилос получи в наказателното поле от Дост и отправи силен удар от няколко метра, но Костов спаси с блестящ рефлекс
45+1 -  ГОООЛ за Ботев (Враца)! Дориан Бабунски се извиси над всички при центриране от пряк свободен удар на Юлиан Ненов и с глава изравни за 1:1
45+2 - Край на първата част!
........................................................
46 - Начало на второто полувреме
49 - Кирилов проби през центъра и изведе Стоев очи в очи с вратаря Костов, но се забави и отправи неточен удар
56 - Кирилов изведе чудесно Макрилос с успоредно подаване, но Костов спаси удара на халфа
61 - Дориан Бабунски можеше да се разпише с глава, но вратарят на гостите Вуцов изби топката в корнер
72 - Дост комбинира с Макрилос, който се освободи и от около 20 метра шутира опасно, но топката премина покрай вратата
82 - Веселин Великов пусна в игра абсолютен дебютан Йордан Желев, който замени принудително Самир Аясс, сменил през първата част Даниел Гаджев
89 - Йордан Желев даде много дълго подаване за Буров и провали атаката на домакините
90+3 - Край на мача! Ботев (Враца) и Славия завършиха 1:1, а равенството остави "белите" в елита.

Съставите

Ботев (Враца): 33. Красимир Костов, 37. Венцислав Керчев, 5. Костадин Ничев, 77. Мартин Николов, 81 . Атанас Зехиров, 6. Даниел Гаджев (36 28. Самир Аясс (88 88. Йордан Желев), 23. Христо Златински, 94. Юлиан Ненов, 9. Даниел Генов (73 14. Димитър Буров), 17. Чавдар Ивайлов, 20. Дориан Бабунски
Резерви: 34. Дамян Дамянов, 16. Петър Генчев, 14. Димитър Буров, 22. Никола Колев, 28. Самир Аясс, 15. Мирослав Маринов, 88. Йордан Желев
Треньор: Веселин Великов

Славия: 13. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 75. Надер Гандри, 23. Емил Виячки, 19. Филип Антовски, 71. Емил Стоев (77 70. Михаил Александров), 7. Петер Макрилос, 77. Георги Вълчев , 10. Радослав Кирилов (90+2 73. Мартин Сораков), 17. Ерол Дост (90+2 22. Дарко Тасевски), 8. Димитър Рангелов (63 14. Ивайло Димитров)
Резерви: 1. Георги Петков, 22. Дарко Тасевски, 14. Ивайло Димитров, 9. Калоян Кръстев, 6. Костадин Велков, 70. Михаил Александров, 73. Мартин Сораков
Треньор: Златомир Загорчич

Враца, стадион "Христо Ботев"
Съдия: Георги Гинчев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение