Арда победи с 1:0 като гост Берое в мач от 11 кръг на efbet Лига. Единственото попадение бе дело на Спас Делев, а с трите точки кърджалии се изкачиха на петото място и изпревариха ЦСКА.

Срещата премина в бавно темпо и без много положения пред двете врати. Първото полувреме почти приспа зрителите пред телевизорите, като за 45 минути се започни удар с глава на Кукула в аут, както и една претенция на домакините за дузпа.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Малко след началото на второто полувреме Арда нанесе своя удар. При бърза контраатака Ковачев бе намерен по крилото и веднага пусна успоредно на голлинията към нахлуващия Делев, който с удар покрай плонжа на Ганев реализира. Националът изрази доста бурно своята радост, най-вероятно защото през миналата година води дело със старозагорци и го спечели.

Стихийният натиск на тима на Димитър Димитров не доведе до гол, а вместо това Арда можеше да реалзиира втори, но удар на Ганев срещна гредата.

Загубата е трета за Берое в последните пет двубоя в първенството. Заралии заемат 4-ото място с 18 точки.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

Берое - Арда 0:1
0:1 Спас Делев (56)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
22- Иван Минчев от пряк свободен удар намери добре Кукула, който стреля с глава неточно
31- Корнер за Берое, след центрирането домакините имаха претенции за игра с ръка на Ганев в наказателното поле
45- Край на първото полувреме
____________________
46- Начало на второто полувреме
56- ГОЛ ЗА АРДА! Ковачев получи топката по крилото при бърза атака, веднага пусна към нахлуващия Делев, който от точката на дузпата простреля Ганев!
64-
Греда! Петко Ганев стреля с глава, но топката срещна гредата и излезе в аут
89- Удар на Александър Георгиев прати топката право в ръцете на Ганев
90+5- Край на мача!

Берое: 33. Генадий Ганев, 5. Мелонца Мезаг, 9. Кукула, 10. Гаюс Макоута,11. Алиун Фал, 18. Илиас Хасани (72-19. Александър Василев), 22. Октавио Мантека (87-21. Кийлън Лебон), 25. Георги Ангелов, 27. Крум Стоянов, 29. Еривалдо(46-6. Александър Цветков), 73. Иван Минчев
Резерви: 12. Душан Перниш, 2. Джуниет Али, 6. Александър Цветков, 7. Димо Бакалов, 8. Карлос Охене, 19. Александър Василев, 21. Кийлън Лебон
Треньор: Димитър Димитров

Арда: 12. Иван Караджов, 8. Милен Желев, 25. Матеус Леони, 5. Петко Ганев, 24. Ребин Сулака (46-4. Милен Стоев), 80. Лъчезар Котев, 27. Емил Мартинов, 33. Иван Тилев (68-9. Румен Руменов), 17. Иван Коконов (86-11. Александър Георгиев), 10. Светослав Ковачев, 9. Спас Делев (75-22. Ловре Кнежевич)
Резерви: 36. Васил Симеонов, 20. Деян Лозев, 11. Александър Георгиев, 4. Милен Стоев, 22. Ловре Кнежевич, 19. Румен Руменов, 7. Михаил Александров
Треньор: Николай Киров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация