ЦСКА победи Миньор (Перник) с 2:0 в първи мач от шестия кръг на “А” група. Успехът позволи на “армейците” да се откъснат поне за ден с 4 точки преднина на първото място в класирането.

Успехът дойде след попадения на защитниците Йордан Тодоров и Иван Иванов. И двата гола бяха вкарани с глава. Тодоров се разписа в 30-ата минута след центриране на Зе Руи отдясно, което намери десния халф-бек на ЦСКА непокрит в наказателното поле на Миньор.

Иванов бе точен в 59-ата минута, когато засече центриране на Лазаров от корнер в дясно от вратата на гостите. Попадението бе предшествано от чудесен пробив на Маркиньос през центъра на защитата на Миньор, но ударът му бе избит в ъглов удар от вратаря Ивайло Иванов

Гостите играха прилично и бяха дълго време равностойни, като веднъж след техен удар топката се отби в гредата/БЛИЦ

ЦСКА – Миньор (Перник) 2:0

1:0 Йордан Тодоров (20), 2:0 Иван Иванов (59)

ЦСКА: 25.Даниел Беконо, 6.Кирил Котев, 84.Фелипе Машадо, 10.Иван Иванов, 30.Йордан Тодоров, 5.Тодор Янчев, 28.Маркиньос, 11.Здравко Лазаров, 24.Александър Тонев (60-22.Ели Маркес), 17.Зе Руи (46-15.Николай Чипев), 19.Евгени Йорданов (73-8.Мартин Тошев)

Миньор: 99.Ивайло Иванов, 26.Самет Ашимов, 14.Ивайло Цветков, 3.Пейчо Делиминков (80-18.Горан Янкович), 15.Димитър Мутафов, 7.Валмир, 6.Николай Дюлгеров (90+1-39.Борислав Дичев), 19.Петър Петров, 20.Николай Станков (75-22.Миранда), 8.Румен Трифонов, 21.Костадин Хазуров