Славия и Локомотив Пловдив отвориха съботната програма на efbet Лига с равенство 1:1 в мач от 18-ия кръг на първенството. Локомотив откри резултата с гол в 35-ата минута чрез Томашевич. Пет минути по-късно Крис Добрев възстанови равенството. В крайна сметка двата тима не съумяха да отбележат нови попадения и завършиха с равенство. В началото на втората част попадение на Георги Минчев беше отменено правилно заради засада. Славия е на 5-ото място с актив от 28 точки, а Локо е на 7-ото с 25.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Първият удар към една от двете врати обаче беше на сметката на гостите от Пловдив, но изстрелът на Лукас Салинас от дистанция, в осмата минута, бе неточен.

Локомотив имаше претенции за дузпа в 14-ата минута, когато Салинас проби отлично в половината на Славия, преодоля Ерол Дост и комбинира с Димитър Илиев в наказателното поле. Капитанът на „смърфовете“ бе съборен от Людовик Соарес, но бранителят на „белите“ игра чисто и съдията подмина ситуацията.

Минута след това Емил Стоев влезе в наказателното поле отдясно и стреля, но покрай вратата.

Най-чистата ситуация за "белите", дотук в мача, дойде в 17-ата минута, когато Стоев задържа добре топката и центрира отдясно в наказателното поле, където намери Петер Макрилос, който овладя и обръщайки се стреля, но над вратата на гостите.

Две минути по-късно Бирсент Карагарен получи отляво в наказателното поле и нанесе изстрел по ниско по терена, но покрай дясната греда на Светослав Вуцов.
В 24-ата минута Радослав Кирилов центрира от корнер в наказателното поле на Локомотив, където Емил Виячки стреля с глава, но право в ръцете на вратаря Лукас Рейдър. Това беше и първият точен изстрел в двубоя.

Пет минути след това Карагарен пък нанесе първия точен удар за гостите, но без проблеми за Светослав Вуцов.

Отборът на Локомотив първи удари в двубоя. В 35-ата минута, след изпълнение на странично хвърляне, отдясно по атаката на гостите, Илиев овладя и комбинира със Салинас. Бразилецът пък центрира към далечната греда, където Кристиан Добрев изпусна Томашевич, а хърватският бранител опъна мрежата зад Вуцов с плътен удар с левия крак – 0:1.

Само пет минути след това обаче Славия успя да изравни. Ради Кирилов центрира отляво в наказателното поле, където Кристиан Добрев излезе добре пред Милош Петрович и с прекрасен удар с глава намери вратата на Рейдър, като по този начин се реваншира за грешката си при попадението на Локомотив – 1:1.

Три минути след началото на втората част Минчев отбеляза във вратата на Вуцов, след след засече атрактивно с глава центриране на Карагарен в наказателното поле, но попадението беше отменено заради засада на нападателя. Системата ВАР потвърди решението.

В 86-ата минута Славия можеше да направи пълен обрат, след като Кемело Нгуена отправи силен изстрел пред дъгата на наказателното поле, топката тупна коварно пред Рейдър, но стражът изби в корнер.

Така в крайна сметка резултатът се запази - 1:1.

29 - Карагарен с първи точен удар по посока вратата на Вуцов
35 -  ГГГГГОООООЛ за Локо! Томашевич откри резултата в полза на Локо, той засече топката с красив удар от малкото наказателно поле
40 -  ГГГГГГООООЛ за Славия! Кристиан Добрев изравни резултата, след като получи отличен пас от Ради Кирилов

45 - Край на първото полувреме
46 - Начало на второто полувреме
48 - Локомотив (Пд) стартира подобаващо втората част. Пловдивчани стигнаха до гол още с първата си атака. Красивото изпълнение с глава на Георги Минчев обаче не беше зачетено заради засада
86 - Нгуена стреля отлично към вратата на Локо, но Рейдър се намеси отлично
90 - Край на мача

Стартови състави на двата отбора:
С
лавия: 21. Светослав Вуцов, 55. Андреа Христов (к), 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес , 17. Ерол Дост, 16. Камело Нгуена, 11. Кристиан Добрев  ( 61 - 88. Тони Тасев), 7. Петер Макрилос ( 72 - 73. Иван Минчев), 10. Радослав Кирилов, 71. Емил Стоев
Резерви: 1. Георги Петков, 5. Мартин Атанасов, 15. Мартин Георгиев, 19. Мартин Сораков, 29. Борис Димитров
Старши треньор: Златомир Загорчич

Локомотив Пловдив: 71. Лукас Рейдър, 20. Милош Петрович, 5. Мартин Паскалев , 4. Кристиан Гомис, 6. Емил Янчев, 39. Парвиз Умарбаев  ( 88 - 28. Айвън Ангелов),  33. Йосип Томашевич , 9. Бирсент Карагарен, 16. Лукас СалЛок. Пловдивинас, 14. Димитър Илиев (к), 10. Георги Минчев
Резерви:  1. Илко Пиргов, 25. Артур Крачун, 44. Николай Николаев, 19. Александър Иванов, 15. Видол Сейменски, 7. Иван Сулев
Старши треньор: Алекандър Тунчев

Главен съдия: Георги Гинчев
Стадион: „Славия“, град София

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия