Тежка вечер в Лига Европа изпратиха българските участници в груповата фаза на турнира. След като ЦСКА загуби в София от ЧФР Клуж с 0:2, Лудогорец бе обърнат на своя стадион от Антверпен и претърпя поражение с 1:2. Ихинио Марин бе точен за тима на Павел Върба, но белгийците стигнаха до успех с попадения на Петер Геркенс и Лиор Рефаелов.

Върба гласува доверие на Кирил Десподов да започне като титуляр, а на върха на атаката бе Ихинио Марин за сметка на Клаудиу Кешерю.

Антверпен започна по-силно срещата и създаде главоболия за отбраната на Лудогорец. Беневенте получи добре топката от Юклерод и стреля от въздуха, но над вратата. Малко след това късно Рафаелов стреля от границата на наказателното поле, а топката профуча покрай вратата.

В 22-ата минута последва третата сериозна опасност пред врата на Лудогорец, но Пламен Илиев успя да избие изстрела на Геркенс.

Постепенно българският шампион се окопити, а Десподов се разигра и започна да тормози отбраната. Българският национал проби добре в 30-ата минута, стреля силно и топката се удари в ръката на Де Лает, но след рикошет. Съдията Рой Рейншрейбер прецени да не отсъди дузпа. Шест минути по-късно отново Десподов имаше шанс и стреля с глава, но неточно.

Winbet - победата е емоция! (18+)

В края на първото полувреме дойде първата лоша новина за Павел Върба. Десподов се контузи и бе заменен принудително от Елвис Ману.

Второто полувреме започна отлично за разградчани. С първата си атака те стигнаха до гол, след като Ману намери Ихинио в коридор, а той напредна, намести си топката и с хубав удар по земя от границата на наказателното поле простреля Буте - 1:0!

Каули имаше възможност да сложи точка на спора, но ударът му бе избит от стража на домакините.

След 60-ата минута Антверпен се развихри. В 63-ата Геркенс надскочи защитата на Лудогорец при корнер и с глава прати топката в мрежата за 1:1. След само 8 минути дойде пълният обрат. Алекс Сантана направи безобразно връщане на топката към Пламен Илиев, Рефаелов се възползва, изпревари вратаря на Лудогорец и на празна врата реализира.

До края на мача белгийците стояха много стабилно на терена и не позволиха да се стигне до опасности пред вратата им. За сметка на това Пламен Илиев и гредата спасиха българския шампион от по-тежка загуба.

Следващият мач на Лудогорец е гостуване на ЛАСК (Линц) на 29 октомври. Австрийците загубиха другата среща в група "J" от Тотнъм с 0:3.

БЛИЦ представя всичко за българското участие в Европа

Лудогорец - Антверпен 1:2
1:0 Ихинио Марин (47), 1:1 Петер Геркенс (63), 1:2 Лиор Рефаелов (71)

Срещата по минути:
1- Начало на двубоя
7- Рефаелов получи топката и пробва удар от въздуха, но топката премина над гредата
8- Бенавенте центрира в полето на Лудогорец, а миг преди някой да стреля, бранител на шампионите изчисти в корнер
20- Лиор Рефаелов направи много добър рейд и стреля от границата на наказателното поле, а топката профуча покрай гредата
23- Петер Геркенс получи отличен пас в наказателното поле на Лудогорец, стреля, но Пламен Илиев се намеси решително и изби
31- Десподов направи хубав пробив и стреля, бранител се хвърли на шпагат и удари топката с ръка, но съдията прецени, че няма причина да посочи бялата точка!
39- Ихинио открадна топката от защитник, напредна и стреля от границата на наказателното поле, но топката мина над вратата
44- Десподов се контузи и бе заменен принудително от Елвис Ману
45- Край на първото полувреме
_______________________
46- Начало на второто полувреме
47- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Ману намери Ихинио в коридор, който напредна, намести си топката и с хубав удар по земя от границата на наказателното поле простреля Буте - 1:0!
57- Каули се измъкна и озова на стрелкова позиция, но Буте улови изстрела
63- ГОЛ ЗА АНТВЕРПЕН! Геркенс надскочи защитата на Лудогорец при корнер и с глава прати топката в мрежата за 1:1
71- ГОЛ ЗА АНТВЕРПЕН! Алекс Сантана направи безобразно връщане на топката към Пламен Илиев, Рефаелов се възползва, изпревари вратаря на Лудогорец и на празна врата реализира!​
80- Геркес стреля от воле от 25 метра, а Пламен Илиев плонжира и с мъка изби. Атаката на Антверпен продължи, а след удар на Бума кълбото се нацели гредата на вратата на Лудогорец
90- 3 минути продължение
90+3- Край на мача!

LudogoretsЛудогорец: 23. Пламен Илиев, 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 24. Оливие Вердон, 3. Антон Недялков, 25. Стефан Баджи (83-12. Анисе Абел), 7. Алекс Сантана, 64. Доминик Янков (77-37. Бърнарнд Текпетей), 95. Каули Оливейра (77-28. Клаудиу Кешерю), 9. Ихинио Марин , 11. Кирил Десподов (45-10. Елвис Ману)
Резерви: 27. Владислав Стоянов, 10. Елвис Ману, 12. Анисе Абел, 22. Жордан Икоко, 28. Клаудиу Кешерю, 30. Козмин Моци, 32. Жозуе Са, 37. Бърнарнд Текпетей, 82. Лъчезар Йорданов
Треньор: Павел Върба

AntwerpАнтверпен: 46. Жан Бутe, 21. Дилан Батубинсика, 26. Джереми Гелин, 2. Ричи Де Лает, 19. Коджи Мийоши, 16. Петер Геркенс, 38. Фарис Харун, 18. Мартин Хонгла (88-5. Луис Верстрает), 6. Симен Юклерод, 11. Лиор Рефаелов (72-30. Аурелио Бута), 24. Кристиан Бенавенте (59-23. Опоку Ампома)
Резерви: 1. Алиреза Бейранванд, 41. Тиам Шевьон, 5. Луис Верстрает, 15. Франк Боя, 23. Опоку Ампома, 30. Аурелио Бута
Треньор: Иван Леко

Разград, "Хювефарма Арена"
Съдия: Рой Рейншрейбер (Израел)

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация