Прогнозите на Рени Камберова и Кирил Николов-Дизела за резултата от мача в играта Букмейкър БЛИЦ - ТУК!

Ботев Пловдив загуби от Славия с 0:1 в мач от 31-вия кръг на efbet Лига и записа фалстарт в плейофите от групата на отборите между седмата и десетата позиция. Галин Иванов (33) вкара единствения гол в срещата при заучено изпълнение на корнер.

Домакините започнаха по-добре и можеха да поведат още в осмата минута. Джеймс Ето’о получи в половината на Славия и с чудесен пас между Виктор Генев и Венцислав Керчев изведе на скорост отдясно в наказателното поле Уме Емануел, който стреля към далечния ъгъл покрай вратаря Светослав Вуцов, но топката премина покрай гредата.

"Канарчетата" имаха инициативата, но в следващите минути стигнаха единствено до неточни изстрели на Константинос Балоянис, Мохамед Брахими и Ето'о. В 24-ата минута домакините поискаха дузпа за падане на Уме Емануел след съприкосновение с Исак Соле, но главният съдия Георги Давидов даде знак играта да продължи.

След половин час игра късметът покри „белите“. Мохамед Брахими проби през центъра и стреля. След рикошет в защитник Вуцов беше хванат в крачка, но за негово щастие топката премина на сантиметри покрай десния му страничен стълб в корнер. Три минути след това гостите разиграха заучено положение от корнер. Тони Тасев направи двойно подаване с Мартин Сораков и центрира в наказателното поле, а там Галин Иванов хвана неподготвена защитата на Ботев и с едно докосване не остави шансове на Ханкич за 0:1.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Три минути преди края на редовното време на първата част Ханкич изби центриране отдясно в наказателното поле, но топката попадна в Соле. Той премина между трима играчи на Ботев, влезе в наказателното поле, размина с техника и Антоан Конте, след което шутира от чудесна позиция, но Ханкич предотврати сигурен гол.

Пет минути след почивката огромна грешка в защитата на Славия едва не доведе до изгонването на вратаря Светослав Вуцов. Топката беше върната нескопосано към стража, който трябваше да излезе извън наказателното си поле и да прави шпагат срещу дебнещия Мохамед Брахми, който падна на тревата, а съдията Георги Давидов показа червен картон на вратаря. След няколко минути на разглеждане на ситуацията със системата ВАР реферът промени решението и отмени червения картон за Вуцов, показвайки му само жълт. Повторенията ясно показаха, че вратарят първо играе с топката, а след това закача своя противник.

Ботев беше много близо до изравняването в 63-ата минута. Капитанът Ивелин Попов се пребори за топката на десния фланг до аутлинията и центрира на далечната греда. Там непокрит беше оставен Мартин Секулич, който скочи високо и стреля в глава, но от един метър пред вратата стреля в десния страничен стълб на Вуцов. Домакините имаха нова добра възможност да изравнят резултата в 74-ата минута, когато топката беше центрирана от корнер към границата на вратарското поле, където Йонас Там се измъкна и стреля с глава, но покрай лявата греда на Вуцов в аут.

Натискът на Ботев Пд беше сериозен и в 85-ата минута играчите на Душан Керкез направиха нов пропуск. Балоянис получи отляво в наказателното поле и центрира към далечната греда, където Секулич я овладя и опита да намери Ивелин Попов пред опразнената врата, но пасът му беше пресечен от Виктор Генев.

БОТЕВ ПЛОВДИВ - СЛАВИЯ 0:1
0:1 Галин Иванов (33)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на двубоя.
8 - Джеймс Ето'о изведе отлично Емануел Уме сам срещу вратаря на "белите" Светослав Вуцов, но ударът на последния мина покрай вратата.
23 - Ето‘о пробва късмета си от далечна дистанция и прати топката високо над напречната греда.
25 - Балоянис потърси Уме Емануел в наказателното поле на Славия и нападателят падна на тревата след съприкосновение с Исак Соле. Главният съдия Георги Давидов прецени, че при тази ситуация няма основание да посочи бялата точка.
30 - Мохамед Брахими стреля извън наказателното поле, топката се отклони от тялото на Виктор Генев и мина на сантиметри встрани от целта.
33 - ГОООЛ за Славия! Тони Тасев изпълни късо корнер, като комбинира с Иван Минчев и центрира по земя към непокрития около дузпата Галин Иванов, който с едно докосване прати топката в мрежата зад Ханкич за 1:0.
42 - Соле направи хубав индивидуален пробив и се озова сам срещу Ханкич, но не успя да го преодолее.
45 - Край на първата част!
.........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
50 - Мохамед Брахими беше потърсен с пас зад отбраната на Славия, а Светослав Вуцов напусна наказателното си поле и го пресече. Георги Димитров видя нарушение и му показа директен червен картон. Последва обаче намеса на ВАР и главният съдия прегледа ситуацията, след което отмени червения картон на Светослав Вуцов, но му показа жълт.
60 - Дилан Мертенс си освободи пространство за изстрел след нелош пробив, но изпълнението му бе крайно разочароващо.
63 - Ивелин Попов се пребори за топката на десния фланг и центрира на далечната греда, където сам беше Секулич, който скочи високо и стреля в глава, но в десния страничен стълб на вратата.
75 - Там беше сам на границата на вратарското поле при центриране от корнер, но шутира покрай вратата на Вуцов
80 - Кристиан Нвачукву получи отляво, навлезе към центъра и стреля – право в ръцете на вратаря на „белите“.
85 - Константинос Балоянис центрира и Ивелин Попов остана под топката, но зад него беше Секулич, който не успя да преодолее Вуцов от непосредствена близост.
90+2 - Балоянис центрира ниско отляво на първа греда, където играч на Славия не успя да изчисти по най-добрия начин и топката попадна на пътя Нвачукву, който шутира от около 11-12 метра, но Вуцов спаси прекрасно с крак.
90+7 - Край на мача! Ботев Пловдив загуби от Славия с 0:1.

Ботев Пловдив: 1. Хидайет Ханкич, 5. Йонас Там, 6. Дилан Мертенс (6028. Янис Карабельов), 7. Мохамед Брахими (7040. Кристиан Нвачукву), 10. Ивелин Попов – К, 15. Джеймс Ето‘о (609. Мартин Секулич), 17. Николай Минков, 19. Антоан Конте (8814. Фаустас Степонавичус) , 20. Антонио Перера, 31. Уме Емануел (70Ехидже Укаки), 38. Константинос Балоянис
Резерви: 32. Матвей Игонен, 4. Ехидже Укаки, 9. Мартин Секулич, 14. Фаустас Степонавичус, 18. Димитър Папазов, 28. Янис Карабельов, 30. Лъчезар Балтанов, 40. Кристиан Нвачукву, 42. Ивайло Ненков
Треньор: Душан Керкез

Славия:  21. Светослав Вуцов , 3. Ертан Томбак (8498. Георги Търтов), 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 93. Исак Соле, 27. Емил Мартинов  (6217. Ерол Дост), 73. Иван Минчев (90+355. Ивайло Марков), 33. Галин Иванов , 88. Тони Тасев (8414. Роберто Райчев ), 9. Мартин Сораков (628. Емил Стоеев)
Резерви: 12. Николай Кръстев, 98. Георги Търтов, 8. Емил Стоев, 17. Ерол Дост, 55. Ивайло Марков, 11. Кристиан Добрев, 14. Роберто Райчев
Треньор: Златомир Загорчич

Стадион: "Христо Ботев", Пловдив
Съдия: Георги Димитров

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР