Черно море и Славия завършиха при 1:1 в среща от 11-ия кръг на Efbet лига.

Гостите от София удариха греда още в третата минута след удар на Радослав Кирилов, а домакините пропуснаха дузпа в 11-ата. "Моряците" все пак успяха да открият резултата в 28-ата минута с гол на Евгений Сердюк , останал сам срещу Вуцов.

В началото на втората част варненци можеха да водят с 2:0, но Вуцов се намеси решително.

Няколко минути по-късно Славия стигна до равенството с попадение на Тони Тасев, насочил отбита топка в мрежата на Иван Дюлгеров.

До края на мача бяха показани няколко жълти картона, извършени смени и отправени няколко неточни удара към вратата на Славия, а резултатът се запази.

Така Славия остана на четвърта позиция с 19 точки, а Черно море е на пета със 17.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

ЧЕРНО МОРЕ - СЛАВИЯ 1:1
1:0 Евгений Сердюк (28'), 1:1 Тони Тасев (53')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
3'  ГРЕДА за Славия. Радослав Кирилов стреля от около 25 метра, но ударът му срещна напречния стълб.
10'  ДУЗПА за Черно море! Емил Виячки се намеси непозволено в наказателното поле и реферът Волен Чинков посочи бялата точка.
11'  ПРОПУСК на Родриго! Светослав Вуцов хвана ъгъла и отби топката.
28'  ГОООЛ за Черно море! Славия загуби топката в центъра на терена. Андраде изведе Евгений Сердюк и той прониза Вуцов с удар в обратния ъгъл.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
47'  Андраде центрира в наказателното поле, Велислав Василев овладя и от 5-6 метра отправи удар, който Вуцов с крак спаси.
53' ГООООЛ за Славия! Ради Кирилов стреля към вратата, топката се отби в тялото на Крис Добрев, озова се в Тони Тасев, който с мощен шут от няколко метра не сбърка.
89' Възможност за Черно море! Живко Атанасов бе оставен непокрит в наказателното поле и стреля с глава, но не намери очертанията на вратата.
90+1' Още един шанс за домакините! Зе Гомеш бе оставен сам след центриране от корнер, но и той стреля в аут.
90+4' Край на мача.

Черно мореЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 6. Виктор Попов, 71. Васил Панайотов , 77. Стефан Велев, 15. Леандро Андраде, 17. Велислав Василев  (68'  20. Зе Гомеш ), 72. Родриго Енрике (81'  92. Джеваро Непомусено), 9. Евгений Сердюк  (82'  27. Даниел Димов)
Резерви: 13. Галин Григоров, 32. Мартин Дичев, 11. Фоде Гираси, 14. Калин Георгиев
Старши треньор: Илиан Илиев

Славия СофияСЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов , 3. Ертан Томбак , 23. Емил Виячки, 55. Андреа Христов, 37. Венцислав Керчев, 17. Ерол Дост, 16. Кемело Нгуена (90+3'  5. Мартин Атанасов), 7. Петер Макрилос (63'  73. Иван Минчев) , 88. Тони Тасев  (90'  18. Димитър Стоянов), 10. Радослав Кирилов (90+3  29. Борис Димитров), 11. Кристиан Добрев (63'  19. Мартин Сораков)
Резерви: 1. Георги Петков, 20. Марко Ихаров
Старши треньор: Златомир Загорчич

Стадион: "Тича", Варна
Съдия: Волен Чинков
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия