ЦСКА 1948 победи Ботев (Пловдив) с 2:1 у дома в двубой от предпоследния 35-и кръг на efbet Лига.

Срещата в Бистрица започна с много борба в центъра на терена, но липсваха реалните голови положения пред двете врати.

Мартин Секулич имаше възможност да открие резултата след четвърт час игра, но ударът му с глава е неточен. Отново той можеше да стреля от добра позиция в 27-ата минута, но беше блокиран.

Десет минути след това ЦСКА показа зъби в атака с опасен, но неточен удар на Никола Илиев.

Гредата помогна на "червените" в 41-ата минута след изстрел с левия крак на Мартин Секулич.

Пет минути след почивката дойде първият точен удар в срещата, а с него и първият гол. Кристиан Нвачукву се разписа със силен удар, поемайки топката на границата на наказателното поле на ЦСКА 1948 (0:1).

Радослав Кирилов пропусна чудесна възможност в 69-ата минута, когато стреля встрани от вратата от добра позиция.

Четвърт час преди края ЦСКА 1948 пропусна най-чистото си положение, при което удар на Талис бе отбит в гредата, а Педриньо не сполучи в добавката.

Десет минути преди края бразилецът намери резервата Неделко Пишчевич в наказателното поле и той след удар с глава успя да изравни резултата (1:1).

В първата минута от продължението на мача Неделко Пишчевич беше най-добре пласиран при центриране от корнер и с глава донесе победата на "червените" - 2:1.

Успехът изстреля ЦСКА 1948 на седмото място, даващо право на бараж за Лигата на конференциите. "Червените" са с точка пред Арда. В последния кръг ЦСКА 1948  гостува на Славия, а кърджалийци гостуват на Ботев (Пловдив).

ЦСКА 1948 - БОТЕВ (ПД) 2:1
0:1 Кристиан Нвачукву (50'), 1:1 Неделко Пишчевич (80'), 2:1 Неделко Пишчевич (90+1')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на двубоя.
15' Мартин Секулич засече с глава центриране от фаул на Фаустас, но топката минава в страни от вратата на домакините.
27' Нов шанс за Мартин Секулич, но Петър Маринов го затвори, след това Фауастас също стреля, а Симеон Василев се намеси.
38'  Никола Илиев получи топката пред дъгата на наказателното поле и нанесе опасен удар, но близо до дясната греда.
41'  ГРЕДА! Янис Карабельов и Мартин Секулич комбинираха добре на границата на наказателното поле, а хърватинът стреля с левия крак, но право в десния страничен стълб.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
50'  ГОООООЛ за Ботев! Кристиан Нвачукву пое топката на границата на наказателното поле и с мощен удар я прати във вратата.
69' Ради Кирилов получи топката в наказателното поле на "канарчетата" и шутира по земя, но покрай гредата.
75'  ГРЕДА! Талис стреля с глава след фаул, Игонен отби топката в гредата, а Педриньо не успя да уцели вратата при добавката.
80'  ГООООЛ за ЦСКА 1948! Педриньо центрира към Неделко Пишчевич и той с глава и рикошет прати топката в далечния ъгъл на Игонен.
90+1'  ГООООООЛ за ЦСКА 1948! Неделко Пишчевич се разписа с глава, засичайки центриране от корнер.
90+6' Край на мача!

ЦСКА 1948ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 3. Росен Божинов, 7. Талис (75'  28. Неделко Пишчевич   ), 8. Педриньо, 10. Радослав Кирилов, 14. Теодор Иванов, 15. Симеон Василев, 17. Никола Илиев (46' 39. Парвиз Умарбаев ), 22. Реян Даскалов (90+2'  23. Емил Виячки), 25. Евгений Сердюк (62'98. Валентин Йосков) , 99. Марио Топузов (46' 21. Емил Ценов)
Резерви: 12. Леви Нтумба, 6. Радослав Илиев, 91. Райън Бидунга, 92. Пиер Нгуинда
Треньор: Валентин Илиев

Ботев ПловдивБОТЕВ (ПД): 32. Матвей Игонен, 3. Джон Емануел, 4. Ехидже Укаки (82' 25. Димитър Диклиев) , 9. Мартин Секулич, 14. Фаустас Степонавичус (60'  29. Нехемие Кинтунту), 18. Димитър Папазов, 20. Антонио Перера, 28. Янис Карабельов , 40. Кристиан Нвачукву  (66' 17. Николай Минков), 42. Ивайло Видев , 79. Атанас Чернев
Резерви: 77. Стефан Смъркалев, , 41. Велиян Видолов, 43. Мирослав Георгиев, 44. Костадин Татаров, 45. Габриел Златанов, 46. Емил Найденов
Треньор: Душан Керкез

Съдия: Иво Андреев
Стадион: "Витоша", Бистрица
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР