Славия победи ЦСКА 1948 с 2:0 като гост в среща от 33-ия кръг на efbet Лига.

В средата на първата част "белите" получиха чудесна възможност да поведат в резултата, но ударът на Тони Тасев от дузпа беше спасен.

ЦСКА 1948 отвърна с удар на Марио Топузов след половин час игра, но Вуцов се справи, макар първоначално да изпусна топката.

"Червените" останаха с човек по-малко в 35-ата минута, след като Росен Божинов задържа съперник пред наказателното поле.

Славия се възползва от числения си превес и откри резултата в 42-ата минута, след като Денислав Александров засече центриране отляво - 1:0.

След малко повече от час игра Славия удари отново, Тони Тасев беше най-добре пласиран в наказателното поле и прати топката във вратата за 2:0.

Четвърт час преди края "белите" можеше да поведат с три гола, но Тони Тасев стреля над вратата от добра позиция.

Десет минути преди края на срещата Мартин Сораков  също не успя да вкара трети гол за "белите", след като прати топката в гредата.

ЦСКА 1948 остава на седмо място с 45 точки, колкото има и Ботев (Пловдив), но с мач по-малко. Славия е на 10-а позиция с 40.

ЦСКА 1948 - СЛАВИЯ 0:2
0:1 Денислав Александров (42'), 0:2 Тони Тасев (65')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на двубоя.
20'  ДУЗПА за Славия след препъване на Владимир Николов в наказателното поле на съперника.
21'  СПАСЕН УДАР! Тони Тасев насочи силно топката в десния ъгъл, но Петър Маринов усети посоката и отби.
28' Хубав удар от дистанция на Марио Топузов, но Вуцов се справи.
35'  ЧЕРВЕН КАРТОН! Росен Божинов препъна Владимир Николов пред наказателното поле след загубена топка и получи червен картон.
42'  ГООООЛ за Славия! Денислав Александров получи пас отляво и без забавяне прати топката в мрежата за 1:0.
45+2' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
57' Мартин Георгиев стреля с глава, но покрай вратата.
65'  ГООООЛ за Славия! Тони Тасев стигна до отбита топка в наказателното поле и я прати във вратата на Маринов с удар между краката му.
75'  Какъв пропуск! Тони Тасев получи топката фронтално срещу вратата, но я прати над напречната греда.
80'  ГРЕДА! Мартин Сораков шутира с десния крак, но топката се отби от дясната греда на Маринов.
90+4' Край на мача.

ЦСКА 1948ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 3. Росен Божинов , 7. Талис, 9. Бирсент Карагарен (K) (75'  87. Симеон Димитров), 25. Евгений Сердюк (59' 22. Реян Даскалов), 14. Теодор Иванов, 15. Симеон Василев, 19. Стив Фуртадо (75' 2. Джонатан Перейра) , 21. Емил Ценов (59'  98. Валентин Йосков), 99. Марио Топузов, 17. Никола Илиев (40'  91. Райън Бидунга)
Резерви: 12. Леви Нтумба, 31. Том Рапнуи, 58. Марто Бойчев, 92. Пиер Нгуинда
Треньор: Валентин Илиев

Славия София СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов – 3. Ертан Томбак , 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев , 37. Венцислав Керчев – 93. Исак Соле, 7. Денислав Александров  (73'  14. Роберто Райчев), 71. Кристиян Стоянов  (89' 20. Николай Христов), 73. Иван Минчев (К), 88. Тони Тасев  (83'  33. Галин Иванов), 10. Владимир Николов (73'  9. Мартин Сораков)
Резерви: 12. Николай Кръстев, 8. Емил Стоев, 11. Кристиан Добрев, 17. Ерол Дост, 55. Ивайло Марков,
Треньор: Златомир Загорчич

Стадион: "Витоша", Бистрица
Съдия: Георги Иванов
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР