ЦСКА 1948 разби Етър с 5:1 в мач от семия кръг на efbet Лига. “Червените” стигнаха до успеха с две попадения Георги Русев и по едно на Денислав Александров, Галин Иванов и Мартин Камбуров. За гостите точен от дузпа бе Милчо Ангелов.

Тимът от София категорично надигра съперника си и можеше да стигне и до по-изразителна победа. Търновци от своя страна бяха със сериозни кадрови проблеми и се очертават като най-сериозния конкурент за изпадане.

Двубоят бе дебют за новия треньорски щаб на ЦСКА 1948. Красимир Петров дебютира като старши треньор в професионалния футбол, след като замени Йордан Юруков.

Етър пък имаше куп проблеми преди днешната среща, а треньорът Петко Петков не можеше да използва заразените с COVID-19 Здравко Илиев, Пламен Крачунов, Даниел Пехливанов, Валентин Йосков и Божидар Кацаров.

Резултатът бе открит от домакините в петата минута.  Центриране на Сашо Александров намери Мартин Камбуров, който с глава прати топката в мрежата за 1:0. Това беше гол номер 239 за нападателя в родния елит. Рекордът на легендата Петър Жеков е 253 попадения.

В 20-ата минута резултатът вече беше 2:0 в полза на домакините. Сашо Александров намери Денислав Александров в наказателното поле. Той овладя и прониза Анатоли Господинов за втори път.

ЦСКА 1948 отбеляза и трето попадение в края на първото полувреме. Денислав Александров получи топката в наказателното поле и подаде към Георги Русев, който на празна врата прати топката за трети път в мрежата.

В последната секунда на полувремето Етър върна едно попадение. Лазар Марин игра с ръка в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Милчо Ангелов стреля отлично и макар че Даниел Наумов нацели ъгъла, гостите намалиха резултата.

В 63-ата минута Денислав Александров изведе Камбуров в наказателното поле, който продължи към Русев, а тойи на празна врата направи 4:1.
Васил Шопов намери Камбуров в наказателното поле, който стреля, но ударът му бе блокиран от Господинов. Топката обаче попадна у Галин Иванов, който без да се бави прониза стража за пети път.

До края на мача ново попадение не падна и това се оказа и крайният резултат.

ЦСКА 1948 събра девет точки в актива си и заема и девета позиция в класирането. Етър от своя старана остава твърдо на дъното без нито една точка до момента.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Следете с БЛИЦ: Трансферно лято 2020 в efbet Лига​

ЦСКА 1948 - Етър 5:1
1:0 Мартин Камбуров (5), 2:0 Денислав Александров (20), 3:0 Георги Русев (43), 3:1 Милчо Ангелов (45-дузпа), 4:1 Георги Русев (63), 5:1 Галин Иванов (72)

Срещата по минути:
1- Начало на двубоя
5- ГОЛ ЗА ЦСКА 1948! Александров намери отлично Мартин Камбуров в наказателното поле, а опитният голмайстор не сгреши - 1:0!
20- ГОЛ ЗА ЦСКА 1948! Денислав Александров получи отличен пас от Александър Александров, измъкна се от бранителите на "виолетовите" и реализира - 2:0!
43- ГОЛ ЗА ЦСКА 1948! Георги Русев получи отличен пас от Денислав Александров около точката на дузпата и прониза Господинов - 3:0
45-
Дузпа за Етър, след като Лазар Марин игра с ръка в собственото си наказателно поле
45+1- ГОЛ ЗА ЕТЪР! Милчо Ангелов реализира наказателния удар!
45+2- Край на първото полувреме
__________________________
46- Начало на второто полувреме
51- Хубав удар на Галин Иванов, който бе избит от Господинов
63- ГОЛ ЗА ЦСКА 1948! Камбуров намери отлично Георги Русев, който лесно вкара второто си попадение
72- ГОЛ ЗА ЦСКА 1948! Камбуров бе намерен в наказателното поле, стреля, но вратарят изби топката. Тя попадна на крака на Галин Иванов, който я прати в мрежата за 5:1!
90- Край на мача

ЦСКА 1948: 29.Даниел Наумов, 25.Александър Александров, 21.Венцислав Василев, 87.Симеон Петров, 10.Васил Шопов, 26.Серкан Юсеин, 11.Денислав Александров, 70.Георги Русев, 33.Галин Иванов, 24.Лазар Марин, 9.Мартин Камбуров
Резерви: 1.Димитър Тодоров, 99.Андон Гущеров, 20.Ангел Бастунов, 7.Марио Топузов, 17.Даниел Младенов, 3.Димитър Пиргов, 8.Ивайло Климентов
Треньор: Красимир Петров

Етър: 13.Анатоли Господинов, 83.Алдаир Ферейра, 24.Георги Купенов, 14.Иван Скерлев, 70.Кольо Станев (46-10.Свилен Щерев), 26.Мариян Иванов, 7.Милчо Ангелов, 99.Преслав Боруков, 5.Франциско Трихичано, 20.Яни Пехливанов, 16.Стелиян Добрев
Резерви: 1,Христо Иванов, 8.Иван Михайлов, 9.Иван Петков, 10.Свилен Щерев, 16.Борислав Марков, 17.Калоян Митев, 3.Юлиян Райков
Треньор: Петко Петков

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация