ЦСКА победи Левски с 2:1 в голямото дерби на България. Отборът на Стойчо Младенов обърна този на Станимир Стоилов, след като изоставаше с 0:1 почти до края на първото полувреме. Георги Миланов с красива задна ножица бе точен за "сините", но с попадения на Греъм Кери и Жорди Кайседо ЦСКА стигна до успеха.

Така в осми пореден двубой Левски не успява да победи ЦСКА, като за последно това се случи през 2019 година. Преди повече от 40 години пък "червените" реализират последния обрат, след като са изоставали в резултата във вечното дерби. На 22 март 1980 година Левски повежда, а ЦСКА бие с 3:2.

Треньорът Стойчо Младенов пък продължава уникалната си серия срещу Левски. Той записа осма поредна победа срещу вечния съперник като треньор на ЦСКА.

"Червените" изпревариха Лудогорец в класирането и с 16 точки заемат третото място. "Сините" пък са на 11-о място с 8 точки.

ЦСКА започна по-активно двубоя и още във втората минута имаше шанс да вкара. Матей засече центриране от корнер, но топката мина покрай вратата. Левски пък отвърна с греда. Георги Миланов направи отлично двойно с Цонев и стреля по земя от границата на наказателното поле, а топката срещна страничния стълб.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

В 20-ата минута Греъм Кери бе оставен спокойно да получи топката по десния фланг и да навлезе в наказателното поле. Той си нагласи топката и стреля силно по диагонал, но Николай Михайлов показа отличен рефлекс и изби.

В 28-ата минута Левски поведе в резултата. Цонев центрира от ъглов удар, топката бе отклонена на далечната греда, където Георги Миланов със задна ножица прониза Бусато - 1:0 за "сините".

Левски обаче се пропука за пореден път при центриране от корнер в 40-ата минута. Отбраната на "сините" остави Кайседо непокрит в малкия пеналт, но нападателят на ЦСКА не успя да уцели очертанията на вратата при своя удар с глава.

В последните секунди на първото полувреме Вилдсхут проби по крилото, пусна пред вратата на Левски, където Греъм Кери овладя с едно докосване и с второто прати топката във вратата на "сините".

Първата възможност за второто полувреме бе пред Георги Йомов, но ударът му мина покрай вратата. Жорди Кайседо обаче не сбърка в 64-ата минута. Нападателят на "червените" получи извеждащ пас, освободи се от Шелис и го надбяга, за да се озове сам срещу Михайлов. Кайседо без проблем пусна топката покрай вратаря на Левски и изведе ЦСКА напред в резултата - 2:1.

Баи и Кайседо имаха идентични възможности да отбележат, след като благодарение на грешки на Михайлович излизаха сами срещу вратаря на Левски. И в двата случая обаче Михайлов излизаше и избиваше топката.

До края Левски не успя да стигне до голова ситуация и ЦСКА ликува с победата.

ЦСКА - Левски 2:1
0:1 Георги Миланов (28), 1:1 Греъм Кери (45), 2:1 Жорди Кайседо (64)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
2- Матей се пребори за топката при центриране от корнер, но топката не намери очертанията на вратата
10- Греда! Георги Миланов направи отлично двойно с Цонев и стреля по земя от границата на наказателното поле, а топката срещна страничната греда
20- Греъм Кери получи по фланга, навлезе в наказателното поле и стреля силно. Николай Михайлов показа рефлекс и изби
21- Вилдсхут засече с глава центриране от корнер, но прати топката над вратата
28- ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Цонев центрира от ъглов удар, топката бе отклонена на далечната греда, където от близка дистанция Георги Миланов със задна ножица прониза Бусато - 1:0 за "сините"
40- Отбраната на Левски пак се пропука при корнер и Кайседо бе оставен напълно непокрит да стреля с глава от близка дистанция. Ударът му обаче не намери очертанията на вратата
45- ГОЛ ЗА ЦСКА! Вилдсхут проби по крилото, пусна пред вратата на Левски, където Греъм Кери овладя с едно докосване и с второто прати топката във вратата на "сините" - 1:1
45+2- Край на първото полувреме
___________________________________
46- Начало на второто полувреме
48- Георги Йомов пробва да насочи красиво към далечния ъгъл на Михайлов, но не уцели вратата
64- ГОЛ ЗА ЦСКА! Жорди Кайседо получи извеждащ пас, освободи се от Шелис, напредна сам срещу Михайлов и мушна топката покрай вратаря на Левски!
76- Драган Михайлович пропусна топката да мине зад гърба му, оставяйки Йоан Баи сам срещу Михайлов. Kрилото си поведе топката прекалено дълго, а стражът на Левски се хвърли в краката му и улови
81- Идентична ситуация с предходната. Кайседо се възползва от подхлъзване на Михайлович и излезе сам срещу вратаря на Левски, който се хвърли в краката му и улови топката
87- Варела стреля от малък ъгъл, а Шелис сложи крак и топката излезе в корнер
90- 3 минути продължение
90+3- Край на мача

ЦСКА София (Bul)ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 18. Брадли Мазику, 19. Иван Турицов (83-20. Карол Метс), 2. Юрген Матей, 29. Томас Лам (83-28. Пламен Гълъбов), 3. Жеферсон, 14. Карло Мухар (68-21. Амос Юга), 10. Георги Йомов (68-7. Йоан Баи), 8. Греъм Кери, 30. Янис Вилдсхут (56-5. Федерико Варела), 9. Жорди Кайседо
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 28. Пламен Гълъбов, 20. Карол Метс, 21. Амос Юга, 7. Йоан Баи, 5. Федерико Варела, 23. Ахмед Ахмедов
Треньор: Стойчо Младенов

Левски: 13. Николай Михайлов, 3. Гьоко Зайков, 4. Иван Горанов, 5. Христос Шелис, 7. Георги Миланов (99 - 35.Хосе Кордоба), 10. Борислав Цонев (73-20. Димитър Костадинов), 11. Здравко Димитров (80-88. Марин Петков), 19. Билал Бари, 21. Радослав Цонев, 89. Андриан Краев, 91. Драган Михайлович
Резерви: 66. Пламен Андреев, 6. Ивайло Найденов, 20. Димитър Костадинов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 33. Хосе Кордоба, 79. Мартин Петков, 88. Марин Петков
Треньор: Станимир Стоилов

София, ст. "Васил Левски"
Съдия:
 Волен Чинков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия